Festival Divadelní svět Brno 2018

ndbFestival Divadelní svět Brno přiváží do Brna ty nejlepší inscenace z celé České republiky i ze zahraničí, aby si každý divák v programu našel přesně to, co ho zajímá. Stejně jako v minulých letech si na své přijdou milovníci tance a alternativního divadla, ale především příznivci činoherních kusů. Rodiny s dětmi budou mít na výběr hned ze 14 představení, která jsou určena jak pro ty úplně nejmenší, tak pro děti školou povinné i ty na prahu dospělosti. Na Moravském náměstí bude stát celý týden stan Divadla bratří Formanů, kteří do Brna přivezou svoji nejnovější inscenaci inspirovanou atmosférou Divokého západu – Deadtown.

Biskupský letní divadelní dvůr rozezní slovenština.

Pozvanka muzikal FRIDANenechte si ujít skvělá představení našich sousedů

Kolekce vybraných inscenací počátkem srpna představí v rámci divadelní přehlídky na Biskupském dvoře herecké osobnosti našich nejbližších sousedů. Kromě Městského divadla Brno a dalších českých souborů, které letos na nádvoří Moravského zemského muzea zavítají, se tak nabízí mimořádná příležitost opět blíže poznat kvalitní slovenské divadlo. A ruku na srdce, vy trochu starší, nestýská se vám po báječných televizních slovenských pondělcích? Nemusíte umět cizí jazyk, a přece rozumíte. I když oficiálně dělí naše země hranice, to, co historicky oba národy spojuje, zůstává živé. Vyberte si tedy některou z inscenací divadelní přehlídky, která se stává svébytným příspěvkem k oslavám stého výročí vzniku republiky, a nechejte naplnit svoji mysl rostoucím obdivem, když se hvězdné nebe nad vámi tentokrát snese i na jeviště.

Maroš Kramár: V češtině i přemýšlím

Schránka03Začínal jako československý herec. Dnes je slovensko-český herec, nebo možná taky česko-slovenský. A rovněž slovenský a český moderátor... Maroš Kramár hraje v českých i slovenských divadlech, kde mluví podle potřeby některým z jazyků. A v obou i moderuje. Vidět na vlastní oči ho budou moci návštěvníci Letní divadelní scény na Biskupském dvoře, kde se představí hned v několika rolích v komedii Mandarinková izba. Chcete-li, Mandarinkový pokoj.