Želvy, orlové i sysli. Zoo Brno pomáhá a chrání také za hranicemi

Schránka02Pomáhat a chránit. Okřídlené motto českých policistů by si mohly vetknout do záhlaví i v brněnské zoologické zahradě. Stále agresivnější pytláci se neštítí už ničeho a v bezpečí před nimi nejsou už ani zvířata v zoo. Možná o to víc sílí snahy zahrad, které připravují stále více projektů pro to, aby další druhy zbytečně nevymíraly a aby zůstala zachována jejich různorodost. Výjimkou není ani brněnská zoo, potvrzuje její ředitel Martin Hovorka.

Horečka sobotní noci i Lakomec. Městské divadlo Brno pro vás připravuje našlapanou sezónu

Vizual Dotkni se vesmiru smallAčkoli by se mohlo zdát, že se v letních měsících brány Městského divadla na Lidické ulici zavřely a budovy ztichly a osiřely, nenechte se mýlit. Divadelníci totiž poctivě připravují novou divadelní sezónu – a bude stát vážně za to! Vždyť které jiné divadlo vám v průběhu deseti měsíců nabídne na Hudební a Činoherní scéně devět nových titulů, z toho dokonce tři úplně poprvé na českém jevišti? Čeká na vás klasická Molièrova komedie v hlavní roli s Boleslavem Polívkou, muzikály podle slavných filmových předloh, závažná dramata i skvělé komedie.

Keirin: Do závodu jako do války.

Tomáš Bábek o kamikadze na kole, na něž se sází jako na koně

IMG 5210Dostat se do Japonska, země keirinu, bylo touhou brněnského cyklisty Tomáše Bábka odjakživa. Nyní svůj sen žije, do Japonska odcestoval počátkem května. „Každý rok si Japonci vyberou zhruba 3 závodníky z celého světa s vynikajícími sportovními výsledky na mezinárodní scéně, kterým umožní absolvovat tří až šestiměsíční závodní stáž včetně povinného absolvování školy a zkoušek keirinu. Mezi základní předpoklady patří ještě plynulá angličtina a dobré vystupování. A pak už musíte jen doufat, že se jim zalíbíte," shrnuje čerstvý třicátník.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky: S hvězdami na jevišti i nad hlavou

LSDivadelní zážitek s hvězdami na jevišti i nad hlavou v romantickém prostředí pod Petrovem... Takový způsob léta nabízí letos už podruhé Divadlo Bolka Polívky, které opět připravilo svoji Letní scénu, tentokrát však na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

Od 21. července do 23. srpna se diváci mohou těšit na (doufejme) prohřáté večery bez deště, působivou atmosféru historické části Brna a na výrazné herecké osobnosti v představeních nejen z repertoáru Divadla Bolka Polívky či na dva úspěšné novocirkusové projekty. Chybět nebude ani koncert.