Svět se zbláznil a hvězdárna s ním!

hvezdTrochu to připomíná reklamu na nejmenované pivo, ale i ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek tvrdí: Svět se zbláznil. Navíc dodává: A hvězdárna s ním!

Opravdu si myslíte, že to tak je?
Samozřejmě, že ne. Tedy, je stejně bláznivý, jako byl vždy. Ale my jsme se u nás na Kraví hoře opět pustili do jednoho dobrodružství. Zmáčkli jsme velké červené tlačítko a spustili největší 3D planetárium ve střední Evropě.

Brno žije Janáčkem

Brouček - Patrik Borecký 6Janáček Brno 2018 - letošní festivalový ročník věnovaný 100. výročí české státnosti bude skutečně mimořádný! Na návštěvníky čeká kompletní uvedení Janáčkova jevištního díla v podání předních zahraničních souborů i českých národních divadel. Brněnský soubor zahájí festival otevřením zrekonstruované budovy Janáčkova divadla a zbrusu novou inscenací Příhod lišky Bystroušky v hudebním nastudování Marko Ivanoviće a v režii Jiřího Heřmana.

Jan Brožek: Mohu být i těmi, kterými nechci

civil Brožek JanDo povědomí diváků se Jan Brožek vryl jako Buddy Hýsek ze seriálu Vinaři. Letos však začíná už svoji pátou sezonu v angažmá Městského divadla Brno. Na jeho jevišti má za sebou hezkou řádku rolí (i úspěšně zvládnutou funkci asistenta režie) a v současnosti se připravuje na hlavní roli Joshe v muzikálu BIG, dalším z řady rodinných muzikálů v čele s nezapomenutelnou Mary Poppins, které MdB divákům nabízí. Přesto se mu podařilo vyšetřit mezi zkouškami chvíli času na krátký rozhovor pro čtenáře Šaliny.