Nová výstava prezentuje brněnského rodáka Jana Rajlicha st.

Jan Rajlich  Art  Design Jan Rajlich Velký červený kruh1972 koláž překližkaSté výročí narození Jana Rajlicha st., světově proslulého malíře a grafika, připomene Moravská galerie sérií tří výstavních přehlídek. Výstava v Pražákově paláci je výběrem z jeho celoživotního díla, umělecké tvorby a designu. Na ni navazuje pokračování v Místodržitelském paláci reflektující Rajlichovu roli a působení v Bienále Brno. Třetí část cyklu divákům nabízí plakáty od stovky autorů z různých zemí celého světa vytvořených přímo pro tuto událost.

Brněnská MHD a koronavirus. Jaká opatření v současnosti platí

Drak v roušceV současné době platí v Brně ve vozidlech MHD kvůli koronaviru následující bezpečnostní opatření: cestující musí mít během přepravy roušky, každý den se provádí po příjezdu do vozovny důkladná očista a dezinfekce vozů, dále větrání vozů na konečných stanicích, otevírání všech dveří v zastávkách bez nutnosti signalizace řidič (kromě zastávek na znamení), je přerušený prodej jízdenek u řidiče, u autobusů a trolejbusů lze předními dveřmi pouze vystupovat, nikoli nastupovat.

Chrám kamene. Vodojemy na Špilberku chrání cenné kamenné artefakty

Schránka07Letos v červnu otevřelo Muzeum města Brna na hradě Špilberku svoji novou stálou expozici Chrám kamene. Jde o sbírku lapidária umístěnou do bývalých vodojemů, které mezi lety 2017 a 2019 prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Dvě obří nádrže se ukrývají uvnitř východních hradeb Špilberku. Lidé si v nich teď mohou prohlížet tři desítky kamenných artefaktů, pro které muzeum dosud nemělo výstavní prostor. Špilberské vodojemy jsou navíc v Brně úplně prvními, do kterých mohla veřejnost vstoupit. Víc o této unikátní památce nám prozradil mladý kurátor Filip Kyrc z Oddělení dějin architektury Muzea města Brna.

Podzimní Brno s Janáčkem - ZMĚNY V PROGRAMU

řeckÚ paÜijeFestival Janáček Brno navzdory opatřením pokračuje! Po úspěšném zahájení festivalu nás čeká další vrchol programu – inscenace Její pastorkyně s fenomenální sopranistkou Karitou Mattilou v roli Kostelničky. První představení proběhne 3. 10. podle plánu. Druhé představení, které ohrozila nová opatření, se podařilo přesunout na nedělní termín 4. 10. v 19h v Janáčkově divadle. Diváci tak mají možnost zhlédnout poslední festivalové operní představení v jedinečném obsazení.

V týdnu od 5. 10. v souvislosti s dalšími opatřeními k omezení šíření epidemie COVID-19 festival pokračuje s upraveným programem. Další festivalová operní představení premiéra Řeckých pašijí a hostování Maďarské státní opery s inscenací Salome se neuskuteční.