Když předplatné, tak do Městského!

Grand Hotel CORONAmalyJste rádi v centru dění? Sledujete nejnovější události brněnské kulturní scény? Zkrátka chcete být „v obraze"? Udělejte si radost a staňte se držitelem abonmá Městského divadla Brno, které od 9. dubna 2020 odstartuje prodej Sezónního abonmá a Předplatného pro pěkné podvečery!

Eva Pilarová: Ivánka nahradil čin-čin

007Cenu města Brna, která jí po právu náležela, už si bohužel ze zdravotních důvodů nemohla přijet převzít osobně. Radost jí však udělala – i proto, že Brno jako její rodné město pro ni bylo a zůstalo srdeční záležitostí. Vážným zdravotním problémům vzdorovala Eva Pilarová dlouho, ale v sobotu 14. března 2020 zemřela po dlouhé nemoci ve věku osmdesáti let. Zpěvačka Eva Pilarová. Vzhledem k hrozbě koronavirové infekce a nouzovému stavu už poslední rozloučení s oblíbenou zpěvačkou nemohlo být veřejné. Připomenout tuto významnou osobnost jsme se proto rozhodli dnes poněkud neobvykle. Jako vzpomínku přinášíme rozhovor s touto skvělou zpěvačkou, který poskytla Šalině před sedmi roky.

Šalina Ivy Hadj Moussa jede do stanice touha. Zvesela

IMG 0046Do české literatury se prý vrací humor. Možná není náhoda, že vstupní branou je mu Brno. Hned z několika důvodů: Jednak hlavní hrdinové prvotiny autorky Ivy Hadj Moussa jsou mladí, krásní - a jsou z Brna. Ona sama má totiž k Brnu velmi vřelý vztah (i když se tu nenarodila, ani tady v současné době nebydlí – nebo možná právě proto?) :). A do třetice ještě zbývá dodat, že Brno evokuje už samotný název knížky: Šalina do stanice touha. „Řídila jsem se pravidlem, že musím psát tak, aby ta knížka bavila mne samotnou," charakterizuje čerstvá spisovatelka svůj literární debut. Dodejme, že se jí to povedlo. Zamotaný příběh kolem plánované vraždy je totiž plný cíleně mířeného humoru, mnohdy velmi jizlivého a nesmlouvavého, který bude především čtenářky, ale i čtenáře určitě bavit.

VIDA! Za tohle vás budou děti milovat!

VIDA 18133655 F DChcete vidět rozzářené oči svých dětí či vnoučat? Dopřát jim nezapomenutelné zážitky? Vypravte se společně do zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště. Užijte si rodinný den plný objevování.

Téměř každý už ví, že z návštěvy zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště si odnese nezapomenutelné zážitky. Během pár hodin tady rozpoutáte tornádo, zažijete vichřici i zemětřesení, pokusíte se zachránit lidský život, zahalíte město do husté mlhy, zaposloucháte se do zvuku vlastního tepu nebo zmrazíte svůj stín. Zábava i poznání jsou zde zkrátka zaručeny.

Mladí divadelníci se sejdou už potřicáté. Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

ENC 2012 - Largo Desolato - Turecko - foto Pavel Nesvatba1Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží! Jubilejní 30. ročník tohoto festivalu, který je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, se uskuteční od 31. března - 4. dubna 2020. Součástí festivalu bude Open Air Stage, která vyroste 31. března 2020 na Moravském náměstí u sochy Jošta Lucemburského. Program zajistí studenti Divadelní a Hudební fakulty JAMU, Circus Problem a Beps'n'Johnnies.

S Milenou Flodrovou o Brňanech a Brňácích

rozhovorHistoričku Milenu Flodrovou lze označit za zosobněnou historii města Brna. Desítky let neúnavně přibližovala známé i méně známé aspekty dějin města. V přednáškách, knihách, v novinách i v rozhlase. V lednu oslavila 85. narozeniny a při té příležitosti ukončila své veřejné vystupování. Svůj poslední rozhovor poskytla Českému rozhlasu Brno a jeho tištěnou verzi přinesl měsíčník Šalina.