Technické muzeum v Brně pečuje o unikátní památky

tmb3Technické muzeum v Brně spravuje šest mimobrněnských památek: Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou, Starou huť u Adamova, Kovárnu v Těšanech, Vodní mlýn ve Slupi, Areál československého opevnění v Šatově a Větrný mlýn v Kuželově. Každá památka má svá specifika daná svou pracovní náplní i místními či regionálními zeměpisnými zvláštnostmi.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky: S hvězdami na jevišti i nad hlavou

LSDivadelní zážitek s hvězdami na jevišti i nad hlavou v romantickém prostředí pod Petrovem... Takový způsob léta nabízí letos už podruhé Divadlo Bolka Polívky, které opět připravilo svoji Letní scénu, tentokrát však na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

Od 21. července do 23. srpna se diváci mohou těšit na (doufejme) prohřáté večery bez deště, působivou atmosféru historické části Brna a na výrazné herecké osobnosti v představeních nejen z repertoáru Divadla Bolka Polívky či na dva úspěšné novocirkusové projekty. Chybět nebude ani koncert.

Libor Vojkůvka: Už myslím jen na obrazy

vojkVousy spletené do copánku a bosé nohy, i když navzdory květnovému datu bylo jen pár stupňů nad nulou. Malíř Libor Vojkůvka byl a je k nepřehlédnutí. Co odhodil před pár lety boty, tak prý zmizely zdravotní problémy s vysokým tlakem. „Srdce jede vlastně na elektřinu a když jste obutý, tak se její přebytky nemají jak dostat ven a vrací se do těla. Ale když nemáte boty, jde všechno do země. Moc jsem tomu nevěřil, jedl jsem tři prášky ráno a osm večer, ale pak jsem se zul – a během šesti týdnů se dostavil zázrak. Žádná ospalost, žádné problémy, jsem čilý jako veverka. Boty beru, jen když se za silného mrazu začnu lepit k zemi," pochvaluje si „léčbu". Příští měsíc oslaví sedmdesátiny a energii a chuť do života by opravdu mohl rozdávat.