Rok 2020 a Národní divadlo Brno? Jede naplno!

Balet NdB 100 let Foto FilmondoNárodní divadlo Brno odehraje v Janáčkově divadle, Mahenově divadle a divadle Reduta ročně více jak 650 představení, 19 činoherních, operních a baletních premiér a 3 mezinárodní festivaly (Divadelní svět Brno, Dance Brno a Janáček Brno) a věří, že v roce 2020 přivítá více jak 250 000 diváků! Co si pro vás připravilo v druhé polovině sezony 2019/2020?

Petr Halberstadt: Jsem kandrdas senior

Halberstadt PetrV letošním roce oslaví padesátku. Přesto nemá strach z velkých životních změn. Po více než čtvrt století převlékl „kostým" a z Mahenovy činohry přestoupil do souboru Městského divadla Brno. „Jsem kandrdas senior," charakterizuje se s úsměvem herec (a také režisér a principál, ale o tom dále) Petr Halberstadt.

Karla Hanušová: Zimu mám nejradši, zvlášť tu za starých časů

hanušováBrněnská výtvarnice Karla Hanušová (1947) má neuvěřitelnou fantazii a šikovné ruce. Maluje obrázky, kreslí ilustrace, píše knížky, vytváří koláže, šperky, ručně šité panáčky a dokonce i trikové filmy. Umění přitom bylo její zálibou: pracovala např. v televizním studiu, část života strávila v Nizozemsku. Její dílo teď představí Muzeum města Brna na hradě Špilberku na výstavě „Karla Hanušová: Hajundija, zem za zavřenýma očima". S paní Hanušovou jsme se sešli v jejím bytě v nejvyšším patře jednoho panelového domu s výhledem na celé Brno. Zrovna před chvílí z něj odputovaly její obrazy na protější kopec na hrad Špilberk, kde si je lidé budou moci prohlédnout.

Z dispečinku záchranky vrací do života po telefonu

ROZHOVOR 1„Poslepu" zachraňují lidské životy. Operátorky a operátoři jihomoravské záchranky jsou mnohdy ti, kteří přes telefon dokáží na desítky kilometrů vzdáleném místě vyhodnotit situaci a i vyděšeného účastníka nehody „provést" resuscitací vážně zraněných. „Rolničky, rolničky jim k tomu kvůli rytmu srdeční masáže ale určitě nezpíváme," usmívá se jedna z nich, Marcela Holcnerová, která pracuje na dispečinku Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje osmým rokem.

TIP na vánoční dárek: výpravná publikace BOLEK

bolek2Výpravná publikace BOLEK vznikla jako symbolický dárek k letošním sedmdesátým narozeninám Boleslava Polívky, který patří nejen k nejvýznamnějším, ale i nejoblíbenějším žijícím osobnostem našeho kulturního života. A může se stát i vaším dárkem, kterým potěšíte všechny pod stromečkem.