Kultura žije! Žijte s ní!

NdB BEZ-ROUCHA IG-plakat 1080x1350pxV Národním divadle Brno nezahálejí. Připraveno je pro vás 10 činoherních premiér, 4 operní a 2 baletní! A divadelníci se těší, že v jejich dobré společnosti prožijete celou právě začínající sezonu. Čtěte a nechte se zlákat.

Markéta Vaňková: Skolíme Koliště a podpoříme potřebné

220512 Marketa V portrety mesto foto sch051Padne i letos Koliště ve prospěch dobré věci? „Loňský, úvodní ročník charitativního běžeckého festivalu Skolíme Koliště! se vydařil nad očekávání a já doufám, že i letos Brňané využijí možnosti strávit aktivně čas s celou rodinou a ještě pomoci těm, kteří to štěstí nemají. Protože výtěžek jde stejně jako vloni Sociálnímu nadačnímu fondu," říká primátorka města Brna a předsedkyně Sociálního nadačního fondu Markéta Vaňková, kterou velmi těší i to, že patronát nad akcí převzal Bolek Polívka.

Brněnská zoo je plná mláďat

vlk arkticky mlade3 titulka Foto Matyáš SlavíkNávštěvnicky velmi atraktivní jsou nové přírůstky například u vlků arktických nebo psounů prériových. Vlci arktičtí patří k ikonickým zvířatům Zoo Brno, jsou velmi oblíbení v rámci adopcí a jejich expozice je u návštěvníků velmi oblíbená. Milují ji také vlci samotní, protože skýtá spoustu zákoutí, které jim umožňují se schovávat, odpočívat i například hloubit nory pro svá mláďata. Ta se v brněnské zoo rodí každoročně a v letošním roce je to osm mladých vlků, které mohou návštěvníci pozorovat.

Veronika Žilková: Nakonec všechno nějak dopadne

IMG 8252Moravské rockové. Tak charakterizuje svoje letošní léto, které stráví povětšinou v Brně a jeho okolí, herečka Veronika Žilková. Rozhodně to ale neznamená dovolenou či divadelní prázdniny. V moravské metropoli ji čekají představení v rámci Letní scény Bolka Polívky, především však bude ve Slavkově u Brna natáčet nový celovečerní film s režisérkou Beatou Parkanovou Světýlka.

Výročí Mendelova narození připomene unikátní bankovka

mendelSamotné 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela připadá sice až na červenec, ale Brno se památce proslulého badatele věnuje po celý letošní rok. Slavného přírodovědce bude připomínat také unikátní pamětní bankovka, kterou v omezeném nákladu vydává v těchto dnech Moravské zemské muzeum.

Brno Art Open – umění inspirované Mendelovými objevy v ulicích

men6Pravidelná přehlídka uměleckých projektů ve veřejném prostoru Brno Art Open, dříve Brňanům známá jako Sochy v ulicích, bude v roce 2022 věnována památce světově proslulého brněnského vědce Johanna Gregora Mendela. Na jeho odkaz naváží čeští i zahraniční umělci, kteří se věnují takzvanému bio-artu.