Městské divadlo Brno hraje v létě pod Petrovem

Foto jef  Kratochvil 49Zima je konečně za námi a soubor Městského divadla Brno už za chvíli začne opět zkoušet v romantických zákoutích Biskupského dvora u Zelného trhu, který se v červnu a červenci promění v otevřenou scénu. Zázemí Moravského zemského muzea zahltí stovky kostýmů a provoní jej opojný odér líčidel; sousoší z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesanční podloubí i jednopatrová arkádová lodžie se stanou jedinečnými kulisami a štíhlé věže petropavelského dómu čestnými diváky každovečerních představení.

Dokonalý zločin nejde naplánovat

IMG 9867-EditVždycky zanecháte nějaké stopy na místě činu, říká kriminalista Vladimír Matoušek. U policie na jižní Moravě pracuje od osmdesátých let, z toho třicet let se zabývá násilnou kriminalitou včetně vražd. Podílel se na vyšetřování nejtěžších případů, jako byla například brutální vražda studentky v budově pedagogické fakulty či vražda sourozenců Vosmanských, které policisté našli za přispění občana po třech měsících uškrcené poblíže Brankovic.

Odstranit pesticidy i zbytky léčiv pomáhá LIFE2Water

vodárnyV čistírně odpadních vod Brno - Modřice testují technologie k dočištění odpadních vod. Znečištění vod působí negativně nejen na vodní organismy, ale ohrožuje i lidské zdraví. Klíčovou roli pro ochranu vod v řekách a nádržích hrají proto čistírny odpadních vod. Během mechanicko-biologického čištění je odstraňováno téměř veškeré organické znečištění a významně se snižují koncentrace dusíku a fosforu. Nejinak je tomu i na Čistírně Brno-Modřice.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER: Festival plný možností se blíží!

setkáníHard Choices? Tak zní téma letošního ročníku mezinárodního divadelního festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, které odkazuje k informačnímu přetlaku a nekonečnému množství voleb, jemuž budou čelit i samotní účastníci.

Již 27. ročník festivalu od 28. března do 1. dubna 2017 nabídne divákům představení z několika zemí světa. Atmosféru z minulých ročníků festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER však můžete nasát již teď v několika brněnských kavárnách. Do 2. dubna probíhá výstava fotografií z posledních tří ročníků festivalu v Café baru Morgal, Kavárně ERA, Cafe Podnebi, Jedné Básni a V Melounovém cukru.