VIDA! Chytrá zábava pro celou rodinu

Schránka06Hledáte jedinečný zážitek, který ocení celá rodina? Navštivte brněnský zábavní vědecký park VIDA! Hrajte si a přitom společně objevujte, jak funguje svět kolem nás. Za čtyři roky od otevření už VIDA! navštívilo přes milion návštěvníků. Babičky, dědečci, maminky, tatínci, studenti, náctiletí i děti od dvou let, ti všichni si užijí nejen expozici, ale i promítání 3D filmů, představení s pokusy, dočasné výstavy i víkendové programy pro rodiny. K pravidelné nabídce také patří školní programy pro různé věkové skupiny a večery pro dospělé VIDA! After Dark.

Brno v síti: 67 tisíc hesel, čtvrt milionu návštěvníků

01 Anenská uliceMnohá výročí spjatá nějakým způsobem s Brnem v ní lidé hledají nebo si je aspoň ověřují. Sama na to svoje ale neupozorňuje. Přesto unikátní Internetová encyklopedie dějin Brna (www.encyklopedie.brna.cz) oslaví letošní rok již patnácté výročí od svého založení. O tom, kolik v ní je dnes hesel, co všechno v ní lze najít i o tom, že tato „dobrovolnická činnost" už inspirovala také další velká města, jsme si povídali s jejími zakladatelkami, Jitkou Šibíčkovou a Irenou Loskotovou. (Stojí určitě za zmínku, že mezi spoluzakladatelky patří i známá brněnská historička Milena Flodrová.)

Divadlo pod hvězdami slaví 10 let! Představení Městského divadla Brno opět zamíří na Biskupský dvůr

trimusketyri16062018rychlyvybercoufal 6Divadelní představení pod hvězdným nebem a pichlavými věžemi Chrámu sv. Petra a Pavla jsou už neodmyslitelně spjata s brněnským létem. Vždyť letos tato krásná tradice oslaví již desetileté výročí! A oslaví ho v té nejlepší společnosti – s Molièrem, Shakespearem, mušketýry, Mendlem či Karlem IV. a hlavně – se svými diváky. Od 14. června do 16. července 2019 se dvůr Moravského zemského muzea promění v divadelní scénu s těmi nejkrásnějšími kulisami – sousoším z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesančním podloubím, jednopatrovou arkádovou lodžií a hvězdami.

V nekonečných seriálech se nehraje, ale účinkuje

trn0Herec Martin Trnavský za sebou nemá lehké období. S úmrtím blízkého člověka nikdy není jednoduché se vyrovnat, přesto krátce po smrti jeho tchána, skvělého herce Luďka Munzara, stál i se svojí manželkou, herečkou Barborou Trnavskou Munzarovou znovu na jevišti v Brně, kde pravidelně jeho Divadelní společnost Frída hostuje. A kde také před neuvěřitelnými devatenácti lety vznikl. Svobodu pro svoji divadelní práci totiž považuje Martin Trnavský za zásadní podmínku.

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ ENCOUNTER se blíží!

ENC16 zahajovaci ceremonial ChoduraBrno opět přivítá příznivce divadla z různých koutů světa. Lotyšsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Filipíny – to je jen zlomek toho, co můžete zažít na 29. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ ENCOUNTER. Divadelní představení si můžete vychutnat na divadelních scénách JAMU, kterými jsou Divadlo na Orlí a Studio Marta, a dále v prostorách Centra experimentálního divadla – Husa na provázku a HaDivadlo.