VIDA! Exploze zážitků Užijte si nové exponáty, výstavy, divadla, 3D film nebo pokladovou hru.

vidaV brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! najdete přes 170 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak, jak funguje svět kolem nás. To snad už ví téměř každý. Tím však nabídka VIDA! rozhodně nekončí. Čekají tu na vás dočasné výstavy, představení s pokusy v Divadle vědy, promítání 3D filmů, pokladová hra v expozici nebo víkendové Labodílny pro rodiny s dětmi. Od začátku roku je možné VIDA! navštívit jen za 90 Kč. Tato cena platí pro každého od úterý do pátku od 16 do 18 hodin mimo svátky a prázdniny. Lukáše Richtera, ředitele příspěvkové organizace, která VIDA! provozuje, jsme se zeptali, jak se brněnskému science centru daří a jaké má plány.

S Vladimírem Polívkou o problémech se jmény i rodiči, o herectví i dědictví

polivkaTáta je král, protože ho lidi mají rádi

Za svých necelých osmadvacet let dokázal Vladimír Polívka už mnohokrát, že není jen ten synáček od Bolka a Chantal, ale že umí jak na jevišti, tak před kamerou, a to televizní i filmovou. Nechci se stát otrokem úspěchu svých rodičů a málokdo ví, co všechno jsem už kvůli tomu odmítl, přiznává. Z Brna se odstěhoval v patnácti, nyní se ale do moravské metropole částečně vrací, aby byl otcem „převychován v šaška". V sobotu 25. února totiž bude mít premiéru v Divadle Bolka Polívky jeho nový kus, který Boleslav Polívka napsal právě pro ně dva: Šašek a syn.

Plány na Mniší hoře: větší výběh pro více šimpanzů

simpanz1Patří mezi nejoblíbenější zvířata v zoo, a ani trojice šimpanzů na Mniší hoře není výjimkou. Nyní se sympatičtí lidoopové mohou těšit nejen na lepší podmínky, ale spolu s návštěvníky také na nové kolegy. Plánovaná přestavba šimpanzí expozice totiž umožní stav šimpanzů v brněnské zoo zdvojnásobit.