Bolek Polívka: Držela mne blízkost přátel

bolekPoslední červencový den oslaví Boleslav Polívka sedmdesát. A v plné síle: točí a ve svém divadle na konci sezony představil svůj zatím poslední projekt Klíště, který napsal, režíroval a v němž hraje s Milanem Lasicou hlavní roli. Obsahem hry je mimo jiné i stáří, obava z něj i smíření. Za hlavní zdroj své energie považuje chuť pořád něco dělat a neunavit se zázrakem.

Úctyhodná dáma se chystá do brněnských ulic

tmbV ulicích budí pozornost. Přes svůj věk je pořád zajímavá a přitažlivá. A stále má páru! O kom je řeč? No přece o parní tramvajové lokomotivě z roku 1889 - Caroline. Znají ji nejen Brňané, ale i návštěvníci města. Při různých akcích, zejména zaměřených na městskou hromadnou dopravu, se přesouvá z depozitáře Technického muzea v Brně do centra města. Také letos se v ní budou moci svézt zájemci při pravidelné akci Dopravní nostalgie 15. a 16. června. O to větší sláva to bude tentokrát, protože si v Brně připomínáme 150 let od zahájení městské hromadné dopravy.

Biskupský dvůr patří divadlu a hudbě

biskupákBiskupský dvůr Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně patří v létě divadlu a hudbě. Od 14. června do 6. září 2019 se zde koná Léto na Biskupském dvoře.

Níže naleznete kompletní program přehlídky.

Bojíme se víc očkování, než smrtelných nemocí

rozhovorPodceňujeme možná rizika. Namísto smrtelných nemocí se bojíme očkování. To vše jsou důvody, proč se stále častěji objevují zprávy o znovušíření některých z nich či zbytečných úmrtích na klíšťovou encefalitidu. Měli bychom víc sázet na zdravý rozum, míní vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně Renata Ciupek.