Divadlo Bolka Polívky opět oživí amfiteátr na Kraví hoře skvělým divadlem i koncerty

DBP 1 hlavní fotkaVlahé večery pod širým nebem, siluety domů i brněnských dominant, které svými rozsvícenými světly marně soutěží s hvězdami na obloze... a letně opojnou atmosféru doplňují na jevišti příběhy dojemné, groteskní, všední i ojedinělé, z nichž v každém jednom možná najdete právě i ten svůj... V pořadí devátý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky si i letos můžete užít v amfiteátru na Kraví hoře. Odstartuje 17. června 2024 a do poloviny srpna bude jako vždy nabízet přehlídku toho nejlepšího z vlastní produkce i pozoruhodné tituly, které do Brna přivezou spřátelené soubory z Prahy i odjinud. Chybět nebude ani skvělá muzika. A z čeho můžete letos na Kraví hoře vybírat?

Letohrádek Mitrovských: Záhady světa, které fascinují

letohrádekDosud neobjasněná tajemství. To je společný jmenovatelem exponátů atraktivní výstavy Záhady světa, které fascinují v Letohrádku Mitrovských. Autoři výstavní koncepce Ondřej Rea a Petr Lukas představují unikátní a běžně nepřístupnou sbírku spojenou s nejtajemnějšími předměty téměř všech světadílů.

Tradiční řemesla v současném designu i neopakovatelná historie starých hostinců

šlapanicePřijďte se nechat unést krásou lidského umu, zručnosti a tradice. Výstava Muzea ve Šlapanicích nese název Krásná práce. Tradiční řemesla v současném designu a věnována je tradičním řemeslům a lidovému umění, které však představuje v nových souvislostech. Ukazuje, že řemeslné předměty, vyrobené ručně, s péčí a precizností, navíc z lokálních materiálů, nejsou zastaralé, ba právě naopak.

Na Biskupském dvoře se již popatnácté můžete těšit na letní divadelní program

biskupákMalebný kout Zelného trhu ožívá neochvějně již patnáctým rokem poutavými příběhy z dílny Městského divadla Brno. I tentokrát je pro vás již připravena vskutku rozmanitá programová nabídka plná hvězd, které můžete obdivovat na letním nebi nad vámi i na jevišti před vámi! Herecký soubor se ze svých kamenných scén v Lidické ulici opět přemístí i na svou třetí scénu v podmanivém prostoru Biskupského dvora, aby zde pro vás v nezaměnitelných kulisách, jež poskytuje katedrála sv. Petra a Pavla, rozehrál romantické i komické, historické i pohádkové příběhy oděné do zpěvoherního hávu.

Výstavu Ariel v českých zemích nabízí Technické muzeum v Brně

tmbMotocykly Ariel udávaly ve své době směr ve vývoji motocyklů ve světě. První motorku této značky sestrojili konstruktéři továrny Selly Oak v roce 1902. Úspěšná anglická značka procházela mnohými peripetiemi až do roku 1970, kdy zanikla. V Technickém muzeu v Brně můžete nyní vidět necelých 50 strojů Ariel na jednom místě, nejstarší z nich pochází z roku 1916.

Černé díry: poznejte díky digitáriu nejpodivuhodnější objekty ve vesmíru

hvězdČerná díra. Všichni ten pojem známe a dokonce i často v různém smyslu používáme. O jaké vesmírné objekty se ale jedná? Na to vám odpoví představení Černé díry: Neznámé horizonty, které v české premiéře uvádí Hvězdárna a planetárium Brno od března 2024.