Architektura vrytá do paměti. Výstava Nechtěné dědictví představí Jana Dvořáka

Schránka0320. 4. - 2. 7. 2017
hrad Špilberk, kulturní prostor Praha, vila Tugendhat

Svými stavbami z 60. až 80. let přispěl k moderní tváři města Brna, angažoval se v dobových kauzách a poukazoval na nutnost chránit brněnskou meziválečnou architekturu, na vlastní pěst pátral po ztraceném nábytku z vily Tugendhat, díky čemuž se mu podařilo zachránit několik původních kusů. Za tím vším stojí Jan Dvořák, významný brněnský architekt, kterého představí Muzeum města Brna ve spolupráci s 4AM/Fórem pro architekturu a média na výstavě Nechtěné dědictví na Špilberku.

Užijte si kreativní dovolenou s Lipkou

lipka31. 7. - 4. 8. 2017
Lipka, Lipová 233/20

Lipka myslí v létě nejen na děti, ale také na dospělé, kteří rádi tvoří z přírodních materiálů. Letos připravuje dva týdenní programy formou příměstského tábora: Řemeslné léto na pracovišti Lipová a Košíkářské léto na pracovišti Kamenná. Oba v termínu od 31. července do 4. srpna.

Výstava ve foyer Divadla Bolka Polívky: Barvy a Radovan Veselý

iluze1. 4. - 3. 5. 2017
foyer Divadla Bolka Polívky

Kromě divadelních představení nabízí Divadlo Bolka Polívky také výstavy předních výtvarníků. A koho jiného vybrat na apríla, než někoho veselého! Ne náhodou je proto vernisáž brněnského výtvarníka Radovana Veselého naplánována právě na sobotu 1. dubna. V 17 hodin bude ve foyer divadla zahájena jeho výstava s názvem Barvy a já, kterou si zájemci mohou prohlédnout zdarma každý hrací den od 17 – 18.30. Radovan Veselý se celý svůj profesní život věnuje užitnému umění. Za svoje práce v oblasti grafického i průmyslového designu, architektuře i výstavnictví získal řadu ocenění. K volné tvorbě se vrací po více než třiceti letech. Svými i obrazy – akryl na plátně – vypráví barevné příběhy, v nichž je humor, smutek i ironie.

Technické muzeum představí Industriální Brno II

industrialni brno uvodni6. 4. - 25. 5. 2017
Technické muzeum v Brně

Přednášky, exkurze a aktivity pro veřejnost věnující se historii, odkazu a budoucnosti technického a průmyslového dědictví města Brna. To je zhruba dvouměsíční cyklus Industriální Brno II, které pro zájemce z řad veřejnosti připravilo Technické muzeum v Brně.

JazzFestBrno představí během tuctu večerů velikány jazzové scény

jsb23. 3. - 4. 5. 2017
Sono centrum, Janáčkovo divadlo, CED, a další

Držitel Grammy a nefalšovaný mistr jazzového saxofonu Joe Lovano a uznávaný český kytarista a skladatel David Dorůžka se svými kapelami udají již tento čtvrtek tempo festivalu JazzFestBrno. Právě jejich koncertem v Sono Centru odstartuje 16. ročník tradiční hudební přehlídky, která až do 4. května během tuctu večerů fanouškům představí další velikány jazzové scény: pianistu Chicka Coreu pyšnícího se dvaadvaceti cenami Grammy, bubeníka Stevea Gadda stojícího na piedestalu současného bubenického umění bez ohledu na žánry, „afrického Stinga" Richarda Bonu nebo dalšího velikána svého nástroje, saxofonistu Chrise Pottera.

Rituály, karneval, masopust aneb Masky ožívají v muzeu!

maska šalinado 21. 5. 2017
Muzeum Brněnska

Atraktivní a poučnou výstavu Maska, kde si přijdou na své děti i dospělí, nabízí muzeum ve Šlapanicích. K vidění jsou rituální masky z Asie, Ameriky, Afriky i Austrálie, masopustní masky z Čech i Moravy, unikátní potápěčská přilba, historické hornické dýchací masky, jedna z prvních masek pro hokejové brankáře či posmrtná maska Napoleona Bonaparte. Na rodiny s dětmi čeká herna s tématem karnevalu a divadla, pro školky a školy jsou připraveny edukační programy.