Černé díry: poznejte díky digitáriu nejpodivuhodnější objekty ve vesmíru

hvězdČerná díra. Všichni ten pojem známe a dokonce i často v různém smyslu používáme. O jaké vesmírné objekty se ale jedná? Na to vám odpoví představení Černé díry: Neznámé horizonty, které v české premiéře uvádí Hvězdárna a planetárium Brno od března 2024.

Osmibitové hry ve vesnickém provedení v galerii G99 a novinky v Domě pánů z Kunštátu

mGalerie G99, sídlící v přízemí Domu pánů z Kunštátu, přivítá v únoru první letošní výstavu. Své dílo na ní představí Vojtěch Luksch, absolvent Ateliéru malířství 1 FaVU VUT. Na návštěvníky bude čekat vskutku originální kombinace námětů – vyšívané obrazy krajinek a momentky z raných počítačových her.

V Podhoráckém muzeu v Předklášteří vás okouzlí výstava dřevených hraček

hračkyPřijďte poznat kouzelný svět dřevěných hraček. Co všechno může být zakleto do dřevěného špalíčku? Jaké druhy dřeva jsou nejlepší k vysoustružení koníka a panenky? Z jakých přírodních materiálů se v minulosti připravovaly barvy? Navštivte výstavu nazvanou Hračka v dřevě ukrytá v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.

VIDA! chystá podzim plný novinek. Pro školáky, studenty i dospělé

vidaZábavní vědecký park VIDA! jde na podzim vstříc novinkám a nabídne i několik tradičních akcí. Od působivé výstavy odhalující fungování lidského mozku, přes nové školní programy a dílny s pokusy, večerní Rande s vědou až po oblíbený VIDA! After Dark a Bastlfest – festival kutilství pro rodiny.

V Městském divadle Brno vás v přivítají rovnou dva Hamletové

hamletNovou sezónu Městské divadlo Brno zahájí nejproslulejší tragédií Williama Shakespeara. Princ Hamlet se stal nejznámějším, byť fiktivním dánským hrdinou, nesmrtelně se vepsal do dějin literatury, divadla i přemýšlení o světě a jeho příběh stále vybízí k pokusu o nalezení odpovědí na otázky, jež jsou v něm vetknuty.

Jan Bedřich a jeho hosté se představí v nové pravidelné talkshow Štatltalk

cabaretZapomeňte na obyčejné večery! Přichází nová brněnská talkshow, která vás zcela pohltí: Štatltalk s charismatickým moderátorem Janem Bedřichem. Každé poslední pondělí v měsíci vás zveme na inspirativní setkání v luxusním prostředí Cabaretu des Péchés na Dominikánském náměstí v Brně.