Technické muzeum v Brně představuje rozsáhlou sbírku hodin a časoměrných zařízení

tmbPRIMky a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora Hovorky je nová výstava Technického muzea v Brně. V nabídce zájemci najdou exponáty od třicátých let minulého století – např. prototyp hodinek Spartak, hodiny do vojenské techniky, tanku, letadel a samozřejmě velkou škálu náramkových hodinek, kuchyňských hodin, budíků, cestovních hodinek atp. Výstava prezentuje nejen hodinky značky Prim ale také dalších firem jako národního podniku Chronotechna, Elektročasu Praha, Elchronu Polná a další.

Armáda do kapsy. Památník Mohyly míru obsadili cínoví vojáčci

cínNovou výstavu s názvem Armáda do kapsy připravilo muzeum Památníku Mohyla míru, které je součástí Muzea Brněnska sdružující celkem šest muzeí v Jihomoravském kraji. Výstava představuje fenomén sběratelství (nejen) cínových vojáčků, ale zaměřuje se i na celkové pojetí vzniku a výroby těchto historických figurek. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti, na které čeká kromě vojáčků i vytvořené bitevní pole. Dospělí návštěvníci zase ocení unikáty k prohlednutí, jako je například sbírka z roku 1930. Na výstavě se svými sběratelskými sbírkami podíleli i jednotliví sběratelé z České republiky.

Vaňkovka chystá i módní přehlídky na obřích LED obrazovkách

vankPasáž brněnské Galerie Vaňkovka se v říjnu zaplní módou. Podzim se zde jako již tradičně nese v duchu nových kolekcí. Zákazníci se tak letos mohou na jejich prezentaci těšit nejen během přehlídek na Vaňkovka Fashion Days 22. a 23. října. Nejnovější módní kousky budou od 1. října ke zhlédnutí také na čtyřech velkých LED obrazovkách a od 4. října pak i na výstavě futuristických figurín v rotundě nákupního centra.

DANCE Brno 2021. Podzim nabídne příznivcům baletu jedinečné zážitky

danceBalet Národního divadla Brno organizuje v českých podmínkách dosud nevídaný projekt, festival DANCE BRNO 2021. Během jednoho týdne se v Brně představí téměř celá česká profesionální baletní scéna. Diváci tak budou mít v říjnu jedinečnou příležitost zhlédnout baletní soubory z Prahy, Plzně, Ostravy, Olomouce, Českých Budějovic a pořádajícího Brna.

Brno živě: Na koncerty můžou lidé vyrazit zadarmo, nebo dobrovolným vstupným přispět na sbírku pro jižní Moravu

brno1Hudební festival Brno živě, který probíhá celé léto na různých místech města, je pro návštěvníky zdarma. Organizátoři se však rozhodli podpořit lidi v obcích zasažených přírodní katastrofou. Dobrovolné vstupné půjde na sbírku Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje.

Vyrazte s dětmi na výlet. Chytré prázdniny vám dají tipy na zajímavé zážitky

archeoV loňském roce se na jižní Moravě uskutečnil první ročník projektu Chytré prázdniny. Letos se akce opět odehraje, tentokrát v rozšířeném podání. Všechny děti, které navštěvují první stupeň základní školy v Jihomoravském kraji, obdrží volné vstupenky do šesti institucí. Zároveň se každý zájemce může zaregistrovat na webu a odebírat prázdninový zpravodaj se zajímavými tipy na výlety.