Výročí Mendelova narození připomíná unikátní bankovka

mendelSamotné 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela připadá sice až na červenec, ale Brno se památce proslulého badatele věnuje po celý letošní rok. Slavného přírodovědce bude připomínat také unikátní pamětní bankovka, kterou v omezeném nákladu vydává v těchto dnech Moravské zemské muzeum.

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

dárceZdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v úterý se na sálech prostřídalo 83 pacientů. Nemocnice se tím snaží dohánět plánované operační výkony, které musely být odloženy kvůli pandemii nemoci COVID-19. Má tak zvýšenou spotřebu krevních transfuzí a žádá dárce o pomoc.

FAstival zve na přehlídku studentských prací i pláž v srdci města

fastFakulta architektury VUT si letos připravila pro širokou veřejnost novinku: FAstival. Od úterý 31. května do čtvrtka 2. června se mohou příznivci architektury a urbanismu podívat na přehlídku studentských prací uplynulého akademického roku. Opět se otevře tzv. tunel, tedy zkratka, která umožňuje návštěvníkům průchod z ulice Křížové do vnitrobloku fakulty skrze okna v patře. Touto netradiční cestou se účastníci dostanou na nádvoří, které studenti proměnili na pláž s bazénem, pískem i lehátky.

Den plný zábavy, soutěží a výher chystá Olympia Brno

olympiaNadupaný den plný zábavy a soutěží pro děti, který si společně s nimi užijete i Vy a můžete jej spojit s nákupy a zábavou - to je Dětský den v Olympii Brno, který se bude konat v sobotu 28. května od 11 od 18 hodin.