O víkendu končí 71. plavební sezóna

loď s pontonyNa Brněnské přehradě skončí v neděli 22. října 71. plavební sezóna. I v letošním roce byl o lodě DPMB velký zájem. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích DPMB svezlo přes 240 tisíc cestujících. Tedy srovnatelný počet jako v loňském roce. „I u nás se ukazuje, že lidé mnohem více tráví dovolenou v tuzemsku a navštěvují nejrůznější zajímavosti, ke kterým plavba lodí po přehradě bezesporu patří. Navíc po celou sezónu byla kvalita vody velmi dobrá," popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Balet Národního divadla Brno cestuje v rámci turné po Číně

BLACK AND WHITE foto Ctibor Bachraty 20Baletní soubor Národního divadla Brno tančí v nejlidnatější zemi světa − Číně! V noci na úterý 17. října odcestoval na čtrnáctidenní turné a odehraje šest představení baletu Black and White, v choreografii a režii Mária Radačovského, uměleckého šéfa baletu, ve městech Šanghaj, Chang-čou, Čchung-čching a Fuling.

Galerie Vaňkovka žije BMW

shutterstozk 238172437V brněnské Galerii Vaňkovka je až do 29. října k vidění výstava historických vozů BMV pocházejících z jedinečné sbírky brněnské rodiny Vránků. Kromě jiného zde máte možnost vidět model BMW 319 z roku 1934 nebo vůz BMW 700, který se stal hvězdou amatérských závodů padesátých let.

Močové kameny promění přístroj na písek skoro bez bolesti

DSC 0515Potřetí za sebou obměnila Fakultní nemocnice Brno přístroj, který využívá její Urologická klinika na nitrotělní drcení močových kamenů. Tzv.litotryptor za více než 16 milionů poskytuje pacientům nejlepší světový standard léčby a patří mezi nejmodernější technologie svého druhu na světě.