Sdružení dopravních podniků znovu podpoří Květinový den

cdprV letošním roce podpoří Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) prostřednictvím svých členů veřejnou sbírku Český den proti rakovině hned ve dvanácti městech napříč republikou. Zapojené dopravní podniky tak mohou sdílet poselství květinového dne se stovkami tisíc svých cestujících a vyzvat je k nákupu typické žluté kytičky.

Letošní Světový den srdce vybízí k neodkládání návštěvy kardiologa

srdce tlakKardiovaskulární onemocnění představují nejčastější příčinu úmrtí na celé planetě. I když moderní medicína dokáže řadu jejich fatálních následků odvrátit, prevence a případně poučená pohotová reakce zůstávají naprosto klíčové. I proto byl v roce 2000 Světovou federací srdce a Světovou zdravotnickou organizací vyhlášen 29. září Světový den srdce.

Brněnské noční rozjezdy slaví 20 let

DU6K4095Unikátní brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu či hodinu sjede v centru 22 autobusů na 11 linkách a rozvezou cestující do všech koutů města. Největší zájem je o noční spoje z pátku na sobotu, kdy do nich nasedne až 25 tisíc cestujících.

Strážník odchytil sele s pupeční šňůrou, odkojil ho a pojmenoval Korina

Korina002Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s pupeční šňůrou a evidentně se ztratila matce. Selátko objevil v době nouzového stavu vyhlášeného kvůli pandemii koronaviru, a pojmenoval ho proto Korina.