Rozhraní: Divadelní fakulta JAMU se otevírá a rozehrává nový akademický rok

rozhrani fbProjekty studentů Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění, jež vznikaly během nezvykle tichého akademického roku 2020/21, už za chvíli dostanou příležitost, na kterou tak dlouho čekaly. Představí se veřejnosti v podobě živých instalací, a to rovnou v centru Brna!

Tramvaje se vrátí na Lesnickou, končí také výluka do Starého Lískovce

lesnickáV pondělí 20. září se do Lesnické ulice vrátí tramvaje. Kompletní rekonstrukce ulice se tak pomalu blíží ke svému závěru. Práce na kanalizaci a vodovodu jsou hotové, povrch vozovky a obnova chodníků skončí dle avizovaného termínu do konce listopadu 2021. Celkové náklady činí 204 miliónů korun. Tramvaje se vrátí i do Starého Lískovce, kde končí výluka spojená s pracemi v oblasti bohunického kampusu.

Staňte se správci města. URBANIA odhalí, jak se město mění a rozvíjí

urbaniaZajímá vás, jak přemýšlí lidé, na jejichž bedrech stojí rozvoj města? Jaké to je podílet se na správě městských ulic či parků? Interaktivní výstava URBANIA nabízí možnost nahlédnout do spletitého procesu městského plánování a rozvoje. Návštěvníci se prostřednictvím moderních technologií seznámí s osmi obecnými principy, na nichž stojí udržitelná městská správa. Expozici lze navštívit od 6. září do 3. října v prostorách někdejší brněnské káznice na Bratislavské ulici. Výstava je zdarma, nutná je ale registrace na urbania.brno.cz. 

Žáci se dozví, že krev je esencí života

krMěsto Brno si pro žáky 2. stupně základních škol a středoškoláky připravilo speciální výukový program, který je nazvaný Krev – esence života. Projekt, který vznikl v rámci kampaně Darujme krev pro Brno, vytvořilo na objednávku města Vědecké výukové centrum Bioskop při Masarykově univerzitě.