Nejstarší loď dopravního podniku se vrací na hladinu Prýglu

BrnoLoď Brno se po nucené přestávce znovu vrací na hladinu Brněnské přehrady. V uplynulých měsících prošla kompletní rekonstrukcí elektroinstalace. Loď byla vyrobena v roce 1948, je tak nejstarší z brněnské flotily. Poprvé s cestujícími vyplula o víkendu.

Fakultní nemocnice U sv. Anny očkuje častěji a na novém místě

5047580Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v souvislosti se zvýšeným zájmem o druhé posilující dávky očkování proti COVID-19 posiluje provozní dobu svého očkovacího centra. Zájemci jej mohou nově navštívit kromě pátku také ve čtvrtek, oba dny v čase 7:30–15:00. Změna se týká také umístění očkovacích ambulancí, které od začátku srpna sídlí v přízemí budovy C.

Den koček s Kryšpínem pomůže stovkám koček v 11 útulcích

V útulku RodinkaKoťata, která měla skončit na dně rybníka, kočka s roztříštěnou čelistí po srážce s autem, kocour politý syntetickou barvou. To jsou jen tři ze stovek případů, které řeší ročně soukromé kočičí útulky. Zachraňují kočičí životy a duše a hledají jim domovy. 935 – to je počet opuštěných koček, o které k 7. 7. 2022 pečovalo 11 útulků, jímž můžete pomoci nákupem na dobročinném bazárku, doplněném fotovýstavou a přednáškou na kočičí téma. Akci pořádá v Brně 13. 8. 2022 Charitativní kočičí spolek Kryšpín k příležitosti Mezinárodního dne koček.

Klášter Porta Coeli uvítá zahraniční dobrovolníky při pracích na obnově kláštera

pcStředověký klášter nedaleko od Brna v době od 1. do 14.8. již potřetí hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří přijíždí pomoci s obnovou a zkrášlením části areálu kláštera. Projekt je ve spolupráci místního spolku Hojnost z. s. a organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.