Návštěvníci lužáneckého bazénu si od jara užijí nový wellness

wellnessRada města Brna schválila výběr firmy, která postaví na plaveckém stadionu Lužánky nový wellness. Ve výběrovém řízení obstála společnost SYNER, a to s nejnižší nabídkovou cenou 25 748 835 bez DPH.

Herci JAMU to spustí ve hře Václava Havla

W5A0774-K800Ve hře Zítra to spustíme vypráví její autor Václav Havel o událostech noci z 27. na 28. října 1918. Třicet let starý text nyní v režii Ivo Krobota nastudovali studenti absolvujícího ročníku muzikálového herectví a prvních ročníků činoherního a muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU. Inscenace neobvykle obsazená bezmála třemi desítkami účinkujících bude mít premiéru ve čtvrtek 18. října v 19 hodin ve školním Divadle na Orlí.

Trolejbusy pojedou v Líšni až na Jírovu

dpmbRada města Brna vybrala zhotovitele, který prodlouží trolejbusovou trať v Líšni až do Jírovy ulice. Bude jím sdružení firem „Společnost Novolíšeňská". Současně také schválila smlouvu o dílo, podle níž vyjde realizace jednoho ze strategických projektů města Brna na necelých 125 milionů korun. Stavba bude podle smlouvy dokončena za 15 měsíců.

Patchworkový podzim v Brně

DSC 0275V listopadu 2018 se uskuteční v Brně hned dvě výstavy patchworku. Na první Vás od 12. do 18. listopadu rády přivítají a výstavou provedou členky uskupení Rychlé jehly. Výstava se bude konat ve sklepních prostorách domu U Tří knížat (Jánská 449/12), a to denně od 10 do 18 hod.