Teplárny snižují emise CO2 a naplňují cíle města v paktu starostů

tb2 Zdeněk AdlerO 240 tisíc tun plánují snížit emise CO2 Teplárny Brno do roku 2030. Brnu tak pomohou omezit emise na jeho území bezmála o pětinu. Tento trend je v souladu s energetickou koncepcí města, Úmluvy starostů a primátorů v rámci dokumentu Prověření podmínek přistoupení města Brna k Covenant of Mayors a Akčního plánu pro udržitelnou energii (SECAP).

Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

švancaraDejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel v roce 2020 brněnský patriot Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo.

Dáme na vás: Amfiteátr v Čertově rokli oživen!

amfiPřírodní amfiteátr se nachází v Čertově rokli, rozsáhlé roklině táhnoucí se od severu k jihu středem sídliště Lesná. Amfiteátr byl vybudován spolu s okolní zástavbou před více než padesáti lety. V posledních letech se zde konají různé kulturní akce, které lákají stovky diváků z celého Brna. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se dočkal zvelebení.

Na Cejlu vznikne další mural financovaný městem

muralRadní podpořili, aby se na realizaci muralu Jean a Pierre od Petra Maliny mohly použít peníze z participativního rozpočtu, ačkoliv nebude umístěný na městském majetku. Projekt Městská galerie byl navržen do participativního rozpočtu v roce 2019 a ve finálovém hlasování získal 2137 kladných hlasů. Jeho cílem je oživit lokalitu tzv. brněnského Bronxu pomocí muralů, za jejichž návrhy stojí přední čeští výtvarníci jako Vendula Chalánková, Eva Koťátková nebo Jan Šrámek.