Nová koncepce rezidentního parkování začne platit 30. září

190612 mapa terminu realizace OPS v roce 2019 náhledNová koncepce rezidentního parkování, kterou vedení města představilo v březnu letošního roku, se dostala do další fáze příprav. Radní schválili nařízení, díky němuž změny a nově navrhovaná pravidla vstoupí v platnost, a to od 30. září 2019. Pro Brňany i návštěvníky se celý systém zjednoduší a zlevní. Regulace bude například platit pouze v pracovní dny a počítá s rozdělením města jen na tři zóny s jednotnými pravidly. Další oblasti se přidají od 18. listopadu (viz mapu).

Bouřka měla na svědomí nesjízdné silnice i alarm ve škole

MPBrno bourkaV pátek kolem půl třetí ráno se začaly ozývat nejen hlasité hromy, ale rozezvonily se také telefony operačního střediska městské policie. Kromě většího množství vyskočených kanálových poklop, které následně hlídky vracely na místo, hlásili lidé například neprůjezdné silnice nebo sesunutý svah.

Převoz 10.000 novorozenců Novorozeneckou transportní službou pod hlavičkou FN Brno

převozNa začátku června se uskutečnil 10.000 převoz novorozence Novorozeneckou transportní službou v Jihomoravském regionu. Novorozenecká transportní služba je nedílnou součástí regionálního systému diferencované péče o novorozence. Vznikla již na začátku prosince 1990 při Novorozenecké JIP na Obilním trhu, která tehdy spadala pod II. Dětskou kliniku Fakultní dětské nemocnice Brno.

Brněnská zoo od června zpřístupní novou expozici Žijí tu s námi

ziji tu s nami1 jesterka zelenaNávštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na novou expozici Žijí tu s námi. První zájemci se do ní vydají v sobotu 1. června. Na rozdíl od většiny ostatních se zaměřuje na tuzemskou faunu.