Před sto lety vzniklo Velké Brno. Výročí připomenou výstavy, soutěže a další tematické akce

brnoMěsto Brno letos slaví 100 let od vzniku tzv. Velkého Brna. Dne 16. dubna 1919 Národní shromáždění odhlasovalo zákon č. 213/1919 Sb. „o sloučení sousedních obcí s Brnem". Účinnosti zákon nabyl vyhlášením dne 23. dubna 1919, součástí Brna se tak stalo 21 obcí a dvě města – Královo Pole a Husovice. Právě 23. dubna letošního roku odstartuje série akcí, které toto výročí připomenou.

Na velikonoce Hurá na Špilberk

Velikonocni SpilberkMuzeum města Brna vám přeje veselé Velikonoce. Po celou dobu velikonočních svátků je pro vás otevřen hrad Špilberk, a to i na Velikonoční pondělí – v tento den dokonce platí 10% sleva na veškeré vstupné. Prohlédnout si můžete kasematy, stálé expozice, výstavu malíře Emila Pirchana a v pokud bude pěkně, tak i celé město z rozhledny. Kromě pondělka je otevřená i vila Tugendhat, do jejíž zahrady se podíváte i bez rezervace. Měnínská brána je otevřená po celé svátky. 

Zoo Brno chystá pestrou oslavu Velikonoc

ZOO velikonoce3Rozmanitý a bohatý program čeká na návštěvníky brněnské zoo od pátku 19. do pondělí 22. dubna. Velikonoční svátky zpestří například dílničky pro děti, soutěže, stezka, hledání vajíček nebo ukázka stříhání ovcí.

Řidičům pomůže web i aplikace

IMG 2837Kanalizace, horkovody i nové koleje. Brňany čeká letos několik důležitých stavebních akcí, které povedou ke zlepšení infrastruktury. Aktuální informace o provozu a souvisejících uzavírkách se řidiči dozvědí na webu www.kopemezabrno.cz,   v aplikaci BKOM a nově také ze spotů v rádiu.