Špilberk jako nový. Rekonstrukce se dočká i strážnice

hs-1Hrad Špilberk prošel v posledních letech významnou renovací. Strážnice, ve které sídlí Správa hradu Špilberk, je poslední část, které se rekonstrukce nedotkla. 

Národní divadlo Brno připravuje divoké historky z asijského bistra Zlatý drak

zlatydrak-1ctena-40Pětici kuchařů v asijském bistru čeká mimořádná noční směna. Kuchaři, kteří musí rychle připravit pokrm pro strávníky podniku Zlatý drak. Bolavý zub jednoho z nich zamíchá životy všech strávníků.

Den architektury v Brně otevře běžně nepřístupné budovy

DA22 BRNO BÍLÝ DŮM CMICHAELA DVOŘÁKOVÁ mFestival Den architektury letos od 30. září do 6. října láká opět na výpravy za architekturou známou i neznámou. Brněnská část programu upozorní nejen na mimořádné stavby či lokality, ale také mnohdy otevře diskusi nad možnostmi využití konkrétních míst či budov metropole. Zájemci během festivalu mohou navštívit například Bílý dům či Navrátilovo sanatorium v Králově Poli, vybrané stavby Bohuslava Fuchse, dále pořadatelé zvou do Tržnice na Zelném trhu, nového bytového domu Hybešova nebo do Hrušovan u Brna na architekturu Adolfa Loose. Festival se v programu zaměří i na městkou zeleň a veřejný prostor a věnuje pozornost budoucnosti hned několika brněnských lokalit. Nebude chybět ani program pro děti.

Ke kampusu jezdí první tramvaje, stavba vstoupila do ověřovacího režimu

kampus1Po 35 měsících od poklepání základního kamene zkušebně vyjely tramvaje na nové trati spojující zastávku Osová a bohunický univerzitní kampus. Stavba za 1,4 miliardy korun vstupuje do závěrečného ověřovacího režimu. Po odzkoušení trati a všech technologií zde Dopravní podnik města Brna v prosinci spustí ostrý provoz s cestujícími.