Vila Stiassni láká v březnu na šermíře i na svatební den

stiassniNávštěvníci se v březnu mohou seznámit nejen s tím, jak se šermovalo v době první republiky, ale i s historií tohoto vznešeného sportu od 16. století. Na své si však přijdou také milovníci moderní architektury nebo páry chystající svatbu. 

Nepálské dny v Brně 2017 pokračují

4536809Nepálské dny v Brně 2017 nabízejí v prvním březnovém víkendu další dvě přednášky na téma první česká expedice na Annapurnu IV a pohyb ve výškách a jeho rizika. V Technickém muzeu v Brně v sobotu 4. 3. pohovoří o první české expedici, která dosáhla vrchol Annapurny IV (7 525 m n. m.) Vladimír Procházka mladší. Úspěšnou výpravu v roce 1969 vedl jeho otec Vladimír Procházka.

Páreček pásovců kulovitých si zvyká na nový domov

pásovecPásovci kulovití (Tolypeutes matacus) jsou novými obyvateli brněnské zoologické zahrady. Obě zvířata jsou velmi mladá, samec Ricardo se narodil loni v červenci v Zoo Antwerpy a samice Júlia v srpnu v Zoo Heidelberg. Do zoo dorazili v pátek 17. 2.Chovatelé je zatím neseznámili, pásovci si nejdřív musí zvyknout na nový režim a na nové sousedy, sdílí totiž expozici s papoušky ara.

Bolek a Vladimír Polívkovi poprvé spolu na jevišti jako Šašek a syn

BUGA0598Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která byla uvedena na scéně 25. února. Na jevišti se spolu poprvé setkávají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu Dva 22. března v 19.00.