Začala instalace nových přístřešků na zastávkách MHD. První čtyři budou mít zelenou střechu

zastávkyVýstaviště – hlavní vstup a Ústřední hřbitov. Dvě zastávky městské hromadné dopravy, na které byly v těchto dnech instalovány první zelené přístřešky na území města Brna. Do konce roku přibydou ještě další dva, a to u Anthroposu a na Mendlově náměstí. Vhodné lokality k instalaci nechalo vytipovat vedení města Brna, výrobu a montáž zajišťoval Dopravní podnik města Brna.

V Lužánkách přibyly běžecká dráha a hřiště pro workout a opraven byl i starý in-line park

Běžci, in-line bruslaři i lidé, kteří si chtějí protáhnout tělo. Ti všichni nyní budou mít v parku Lužánky lepší podmínky. Starý in-line park se dočkal obnovy, přibyla běžecká dráha a workoutové hřiště. Revitalizace stála 5 milionů korun a trvala půl roku.

Letos v červnu začala revitalizace území o rozloze 7 860 m2 na jihovýchodním okraji parku Lužánky. Původní stav neodpovídal významu tohoto mimořádně cenného a aktuálně nejnavštěvovanějšího parku v Brně. Lokalita neplnila elementární funkce městského veřejného prostoru. Proto správce parku, příspěvková organizace Veřejná zeleň města Brna, nechal obnovit starý in-line park a vybudovat novou běžeckou dráhu a workoutové hřiště. Přibyl také nový pingpongový stůl. Vše doplnila výsadba vzrostlých stromů, keřů, živých plotů i trávníku.

Nová sanitka pořízená z dotace statutárního města Brna

IMG 20191204 132632„S velkým a upřímným poděkováním přijímáme nový sanitní vůz z rukou vedení města Brna. Jedná se o vozidlo zvláštního určení se zástavbou schváleného typu RLP, tedy rychlá lékařská pomoc. Sanitka má zabudovanou kompletní zdravotnickou zástavbu a všechny výstražné a další systémy, v souladu s příslušnou legislativou ČR. Vozidlo je na podvozku Mercedes-Benz Sprinter řady 419 CDI. Ve srovnání s našimi ostatními sanitními vozidly je novinkou úplné vzduchové odpružení zadní nápravy, které nyní budeme testovat v podmínkách městského provozu. Auto bude dlouhodobě sloužit na naší základně v Brně-Černovicích," říká Pavel Chvalina, technický náměstek jihomoravské záchranky.

Brněnská hvězdárna v úterý přivítala čtyřmiliontého návštěvníka.

DSCF3139Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení této populárně-vědecké instituce spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou v úterý 3. prosince přivítalo Marka, žáka druhé třídy, který měl v ruce vstupenku s číslem 4 000 000. Jubilejní návštěvník tak získal nejen dárky s vesmírnou tématikou, ale také volný vstup pro celou svou třídu ze základní školy Brno - Úvoz.