Americký Protokol připomíná i českou každodennost...

MG 0354Nejnovější divadelní hra amerického autora Tracyho Lettse představí soubor Mahenovy činohry NdB v divadle Reduta. Vytrvale prší a v městečku Big Cherry právě začíná další zasedání městské rady. Na programu jsou především přípravy jubilejních městských slavností, které každoročně připomínají hrdinné vítězství seržanta Pyma nad indiány, ale také např. nová parkovací místa, architektonický návrh na obnovu městské kašny či očekávané úspěchy místního fotbalového mužstva Divochů. Nový, odhodlaný zastupitel Peel, který se nedávno do městečka přiženil, se minulé schůze nemohl z osobního důvodů zúčastnit. Na té dnešní zase chybí radní Carp, který byl ze své pozice z nejasných důvodů minule odvolán. Peel se snaží zjistit, co se minulý týden na radě projednávalo, a chce nahlédnout do zápisu. Ten však není k dispozici a nikdo mu nechce poskytnout bližší informace. Déšť neustává, stejně jako Peelovo odhodlání být zodpovědným zastupitelem...

Město s ŘSD budou spolupracovat na budování velkého městského okruhu, smlouva řeší i dopravní obslužnost multifunkční haly na výstavišti

tomkZadávací dokumentaci na nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce akce „I/42 Brno VMO Tomkovo náměstí a I/42 Brno VMO Rokytova" již schválili brněnští radní. Posun zaznamenala i další část městského okruhu. Radní totiž doporučili zastupitelstvu schválit smlouvu o spolupráci mezi městem a Ředitelstvím silnic a dálnic za účelem přípravy a realizace I/42 VMO Bauerova.

Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS JmK slavnostně zahájilo provoz

11 27Ve výškách, potmě, ale i v cizím neznámém bytě. Poskytnout nezbytné ošetření je jedna věc, prvotní je se ke zraněnému či nemocnému pro zdravotníky ze sanitky vůbec dostat. Podmínky co nejvíce odpovídající skutečnosti při náročných výjezdech záchrany v terénu jim nyní umožňuje nanečisto vyzkoušet nové Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby JmK, které vyrostlo vedle jejího sídla v Bohunicích.

Dárek za vysvědčení v Místodržitelském paláci Moravské galerie

MG MP ExpoziceViden instalace foto ABV 0001V nové expozici Brno předměstí Vídně, které novým způsobem prezentuje umění 19. století, připravila Moravská galerie množství zajímavých programů pro různé věkové kategorie. Úterý 21. ledna bude věnováno seniorům – v rámci programu Creative 60+ si budou moci projít výstavu se zkušenou lektorkou a dozvědět se tak zajímavé informace o jednotlivých dílech volného i užitého umění. Víte například, který obraz v expozici je největší? Je to Uprkova Jízda králů, nebo Kramerův Tanec nymf? Přijďte do Místodržitelského paláce v 15 hodin a vše se dozvíte. A na konci měsíce – ve čtvrtek 31. 1. se mohou kdykoliv během otevírací dostavit žáci s vysvědčením – vytvoří si svou vlastní galerii v interaktivní zóně a za splnění zábavného úkolu navíc dostanou malý dárek. Více na www.moravska-galerie.cz  a FB Moravská galerie dětem.