Na tři desítky sborů se v červnu setkají na Zelném trhu v rámci projektu Rok sborů

sborEvropský den hudby bude letos v Brně věnován rozsáhlému tématu místních amatérských sborů. Happening, konaný 21. června na Zelném trhu v Brně, je největší plánovanou událostí celoročního projektu s názvem Rok sborů pod taktovkou Kanceláře pro Brno – město hudby UNESCO. Vystoupí na něm přes tři desítky sborů.

Fakultní nemocnice u sv. Anny nabízí bezplatné možnosti pomoci

fnusaPřestaňte kouřit. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nabízí zájemcům o odvykání kouření hned dvě možnosti bezplatné pomoci. První variantou je návštěva Centra pro léčbu závislosti na tabáku, která funguje v ambulanci angiologie – Kardiovize na II. interní klinice FNUSA a LF MU.

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

mmb2Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí" od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů

mmbInovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži.

Masarykův okruh v Brně hostí premiéru unikátního překážkového závodu

original 1Brno bude hostit jednu ze sportovních událostí roku. Poslední červnový víkend na Masarykově okruhu tisíce lidí poběží unikátní překážkový závod Spartan Triffecta Weekend, který vyhledávají děti, ale i milovníci adrenalinu. Přihlášených je už více než 3000 závodníků. Organizátoři nyní hledají dobrovolníky, kteří si za odměnu mohou závod zaběhnout zdarma.

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

zooV letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která potrvá do 10. července.

Martin chce být jednou užitečný, teď však sám potřebuje pomoc

martinNadační fond Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje vyhlašuje sbírku a prosí o pomoc pro skvělého kluka, který to nemá jednoduché, ale je to velký bojovník. Potřeboval by přídavný pohon na invalidní vozík (pohon i s náhradní baterií stojí zhruba 100 000 korun).

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

ženyProjekt Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě II v loňském roce zvítězil s 4 252 hlasy v Dáme na vás. Realizaci vítězného projektu, zaměřeného na ženy procházející onkologickou léčbou, uskuteční zapsaný spolek NEBÝT NA TO SAMA. Na předem naplánované procedury, poradenství a další aktivity bylo vyčleněno 3,2 milionu Kč.