Brno má unikátní hudební album s koledami, nazpívali ho tamní strážníci

strážJedinečné vánoční album se na podzim zrodilo v Brně. Nazpívali ho strážníci a další zaměstnanci městské policie na podporu nemocných a postižených dětí. Koledy s nimi nahrávali i umělci z Městského divadla Brno, Alena Antalová a Petr Gazdík.

Do Městské galerie se zapojí i Úrazová nemocnice v Brně

urV lokalitě kolem brněnského Cejlu už nyní vzniká tzv. Městská galerie, v jejímž rámci se realizují malby na fasády domů. Celkem takto vznikne až 25 muralů. Radní schválili dohodu o spolupráci při realizaci obrazu Františka Skály Osudové ohlédnutí na štítové zdi Úrazové nemocnice v Brně.

DPMB rozdal prvňáčkům stovku roušek se šalinami

20201119 102156Současná situace sice stále není veselá, což ale DPMB nevidí jako důvod, proč sobě nebo ostatním neudělat alespoň drobné radosti. Dnes proto do čtyř tříd prvňáčků na ZŠ Horácké náměstí v Brně přivezli stovku  nových dětských roušek s motivy šalin. Doufáme, že jim zpříjemnily návrat do školních lavic.

Martina Sáblíková předala zdravotníkům obědy

sablikova ortopedieFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je jednou ze sedmi nemocnic a jedinou v Jihomoravském kraji, která byla vybrána v rámci hlasování (ankety se zúčastnilo 27 712 lidí) v akci Škoda auto pomáhá. Zdravotníci tak získali z rukou organizátorů a rychlobruslařky Martiny Sáblíkové 375 tříchodových obědových menu (dnes 125 obědů na I. ortopedickou kliniku, další ještě zítra a pozítří na další covidová pracoviště) a dresy české hokejové reprezentace, která se do akce také zapojila.