Dotaci na šalinkartu považuje finanční úřad za zdanitelný příjem

T3 retroFinanční úřad pro Jihomoravský kraj informoval o tom, že dotaci na „šalinkartu" ve výši 1425 korun, kterou město Brno od letošního ledna poskytuje oprávněným žadatelům, považuje za zdanitelný příjem. Povinnost zdanit tento příjem však podle zákona nedopadá na všechny skupiny poplatníků.

Přes den noblesa, večer strašidla. Takové budou Čarodějnice na Špilberku

Strasidelne kasematyEleganci a noblesu nedělních promenád vystřídají v neděli 30. dubna na Špilberku přízraky a strašidla. Muzeum města Brna totiž chystá na Čarodějnice hned dvě akce. Každá však bude úplně jiná. Zatímco celodenní akce s názvem Noblesní neděle na Špilberku tvoří doprovodný program aktuální výstavy Nedělní korzo, rodinná hra Strašidelné kasematy zajistí večer dětem ten správný tajemný zážitek. Na konci dubna na hradě Špilberku rozhodně nuda nebude.

Podle průzkumu kouří téměř pětina chlapců a čtvrtina děvčat

fnusa2Projekt Kardiovize Brno 2030 Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) v minulém roce zahájil kampaň „10 důvodů proč nekouřím." Projekt si kladl za cíl zvýšení informovanosti o škodlivosti kouření v předem definované cílové skupině - studentů prvních ročníků středních škol.

Rezidentní parkování začne fungovat nejdříve v historickém centru města

mapka parkMěsto Brno pokračuje v přípravě systému rezidentního parkování, který stanoví nová pravidla pro parkování tří typů řidičů: rezidenty, abonenty a návštěvníky1. Podle plánovaného harmonogramu bude Rada města Brna na začátku května projednávat první návrh ceníku pro všechny kategorie řidičů (viz obrázek níže). Tento návrh poté dostanou k diskuzi městské části, které jsou pro město Brno hlavním partnerem pro stanovování pravidel pro parkování v jednotlivých lokalitách. Finální návrh ceníku plánuje město projednat v srpnu.