STAREZ-SPORT koupí kryokomoru či wellness zařízení, postaví kryté beach kurty

starezRada města Brna, která funguje zároveň jako valná hromada společnosti STAREZ-SPORT, schválila předložený plán investic na rok 2019. Jejich celková cena překračuje 71 milionů korun.

Hudební fakulta JAMU zve na bohatý vánoční koncert

Vánoční koncert - program-page-001Opravdu bohatý program nabídnou komorní soubory a sbory Hudební fakulty JAMU při tradičním vánočním koncertu školy, který se uskuteční 18. a 19. prosince. V Divadle na Orlí se představí kupříkladu trombonový kvartet, žesťový nonet, soubor staré hudby, dechová harmonie, Percussion Ensemble a také dva pěvecké sbory. Oba večery začínají v 19 hodin a zvána je široká hudbymilovná veřejnost.

Neslyšící herci z JAMU propojí osudy Janáčka a Thákura

jamuDva kulturní velikáni a jejich životní osudy se střetnou v nové inscenaci Srdce v prachu, oči planoucí, jejíž česká premiéra se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 19 hodin ve studiu Marta. Tato scéna Divadelní fakulty JAMU tak uvede absolventskou autorskou inscenaci Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící v režii odborné asistentky Adély Kratochvílové. Mozaiku ze života a díla hudebního skladatele Leoše Janáčka a indického básníka bengálského původu Rabíndranátha Thákura nastudovalo celkem devět herců. Jak uvedla Kratochvílová, čtyři absolvující studentky jsou ze vzpomínaného Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící, tři studenti z jiných oborů a dva hosté. Tři z herců jsou zcela neslyšící nebo nedoslýchaví. Mimochodem právě role Janáčka je obsazena neslyšícím hercem.

Výstava Betlémy a premiéra největšího dioráma v ČR na téma Život Kristův

betlémTradiční vánoční výstavu historických, ale především současných betlémů pořádá Letohrádek Mitrovských na Starém Brně od 8. 12. 2018 do 13. 1. 2019. V letošním roce představí dřevěné, vyřezávané betlémy z Východních Čech, které po desetiletí vyrábí členové rodiny Haldových ze Sedloňova v Orlických horách.