Přijďte oslavit Velikonoce do Janáčkova divadla!

NdB RECKE PASIJE banner web 1920x1080pxNa velikonoční svátky se můžete těšit na premiéru nové inscenace Řeckých pašijí - další z děl Bohuslava Martinů s krásným a rozsáhlým sborovým partem, kde řady sboru Janáčkovy opery Národního divadla Brno opět rozšíří členové Českého akademického sboru a Dětského sboru Brno.

Na výstavišti proběhne Festival architektury

archJak zlepšit kvalitu prostředí ve městě a stavět trvale udržitelným způsobem? Na tuto klíčovou otázku odpoví Festival architektury s tématem Stavitelství ohleduplné k životnímu prostředí. Nejvýznamnější jména a projekty udržitelné výstavby se setkají pod jednou střechou, představí funkční řešení pro budoucnost a otevřou diskusi k jejich širšímu uplatnění.

DPMB chce zamezit šíření infekcí ve vozech, testuje ochranný antibakteriální prostředek

nástřikSnížit riziko přenosu infekcí ve vozech MHD – takový je cíl nového pilotního projektu Dopravního podniku města Brna. Dvě tramvaje dostaly o uplynulém víkendu uvnitř vozu speciální ochranný nástřik, který má zabránit přilnutí patogenních organismů a také je likvidovat. Mikrobiologický rozbor po dvou měsících ukáže účinnost technologie.

Z okolí tramvajové trati na Nových sadech zmizí keře, nahradí je okrasný travnatý pás s květinami

Zelené plíceZ okolí tramvajové trati na Nových sadech začnou v nejbližších dnech mizet keře. O zeleň ve městě však obyvatelé nepřijdou – v rámci rekonstrukce tramvajové trati ji Dopravní podnik města Brna v letních měsících nahradí lučním trávníkem s květinovou loukou.