Lidem v nouzi pomůže tlačítko tísňového volání

tlačítkoZmačkněte si SOS a „kouzelné tlačítko" přivolá pomoc těm, kteří se na sebe už nemohou spolehnout. Město Brno ve spolupráci s příspěvkovou organizací Centrum sociálních služeb a Městskou policií Brno rozšiřují systém tísňového volání. Projekt je určen seniorům a osobám se zdravotním postižením, zejména osaměle žijícím. Rozšířená služba bude fungovat od 1. července. Žádosti o tlačítko jsou přijímány od 23. června.

Velepiknik přilákal do Lužánek malé i velké

lužánky3Park v Lužánkách se o červnovém víkendu 18. a 19. června proměnil v jedno velké piknikové místo. K posezení a poležení na trávníku se nabízelo slané, sladké, studené i teplé, každému podle jeho chuti a přání. Kromě stánků s jídlem, sladkostmi či zmrzlinou ale nechyběl také například ten s výrobky Ligy vozíčkářů. Každý kdo vyrazil v neděli odpoledne do největšího brněnského parku si přišel na své. Děti skákaly na trampolíně nebo střílely z luku a dospělí hráli kuličky. Ten, kdo si nepřinesl deku, si ji mohl si za vratnou zálohu zapůjčit přímo na místě. Každý, kdo přišel, se jistě výborně bavil a odpočinul si v příjemném prostředí krásného parku.

Dopravní nostalgie: historické vozy a Den otevřených dveří ve vozovně Komín

doprSobota 24. června bude tradičním dnem Dopravní nostalgie. Ta bude zahájena v 10 hodin na náměstí Svobody, a to výstavou historických tramvají a autobusů. Ve stejné době budou stát historické trolejbusy na Brandlově ulici. Kromě historických a retro vozů DPMB se příznivcům dopravy představí i vozy ze sbírek Technického muzea v Brně.

Nebe nad přehradou ovládli Španělé

img 9868uprVítězem a držitelem hlavní ceny jubilejního dvacátého ročníku Starobrno Ignis Brunensis se v roce 2017 stali španělští ohňostrůjci Pirotecnia Ricardo Caballer. Španělé tak se svou show Kouzelné sny po loňském vítězství na festivalu v Montrealu ovládli i brněnskou přehlídku. Kromě hlavní ceny si Španělé odvážejí do Valencie i cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show a cenu primátora města Brna za nejlepší design na závaznou hudební dvouminutovku Bugatti stepu Jaroslava Ježka. Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu získal švýcarsko-čínský tým Sugyp a Jin Yi Fireworks. Devatenáctičlenná odborná porota vybírala mezi soutěžními show Česka, Rakouska, Německa, společného ohňostroje Švýcarska s Čínou a představením Španělska.