Dudkům se v dudnících daří, hlásí z brněnské zoo

dudek v dudníku Zdroj foto Petr SuvorovPrvní pozitivní výsledky má za sebou loni spuštěný program na ochranu dudka chocholatého na jižní Moravě. Koordinátorem celého projektu, do kterého se zapojily i další instituce, je Zoo Brno.

Toulavého kozla zradily jeho narcistní sklony

MP Brno-kozel lezici spiciTéměř čtrnáct dní se strážníci věnovali četným oznámením o nepolapitelném kozlovi na jihu Brna. V Holáskách a Brněnských Ivanovicích běhal mezi domy a místním obyvatelům vnikal do zahrad. Počínal si však velmi šikovně a mrštně. Sotva někomu z místních vběhl na pozemek, proklouzl záhy jinou cestou ven, případně přeskakoval i vysoké ploty a kapoty zaparkovaných automobilů. Svědci ho tedy nedokázali zdržet ani sledovat.

Začíná natáčení filmu Skleněný pokoj ve vile Tugendhat

Schránka01Po prvních natáčecích dnech v Praze začala ve středu 7. března zimní část natáčení nového filmu Skleněný pokoj, a to přímo v legendární brněnské vile Tugendhat. Film podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera, inspirovaného dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat, režíruje Julius Ševčík, tvůrce 12 Českými lvy oceněného dramatu Masaryk.

Zemřel fotograf Josef Kratochvil

jefJen několik měsíců před svými 75. narozeninami podlehl 4. března po dlouhém boji těžké nemoci fotograf Josef (jef) Kratochvil, jehož jméno bylo v posledních letech spjato především s Městským divadlem Brno. To také informovalo na svých webových stránkách v neděli večer o jeho úmrtí. „S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil náš dlouholetý kolega, šéfredaktor časopisu Dokořán, fotograf a hlavně přítel jef Kratochvil. Čest jeho památce," napsali divadelníci.