Pojízdná laboratoř přivede mládež k technickému vzdělání. Město na ni přispěje

plDotaci ve výši 1 milionu korun pro Jihomoravské inovační centrum (JIC) tento týden Rada města Brna doporučila ke schválení zastupitelům. JIC z něj zafinancuje projekt „FabLab – pojízdná laboratoř".

Když pacienti spí... Operační sál vážně i s humorem

nuzky operaceI když na operační sál se málokdo vydá dobrovolně a ještě rád, v tomto případě lze udělat výjimku. Stejnojmenná stálá výstava, Operační sál, je nyní nově instalována ve Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích ve třetím patře pavilonu L. Autorem souboru fotografií je fotografka a zdravotní sestra Centrálních operačních sálů III Jana Stross (Rašková), která obrázky pořídila v letech 2009 – 2012 na Centrálních operačních sálech Chirurgické kliniky FN Brno.

Noc kostelů bude už podesáté

Tramvaj Noc kostelů-1Vlastní „šalinu", ale i pátrací soutěž a samozřejmě pestrý doprovodný program. Letošní jubilejní, v pořadí desátá, Noc kostelů se v Brně uskuteční 25. května. „V 17.50 ji jako již tradičně zahájí radostné vyzvánění zvonů," uvedla mluvčí Biskupství brněnského Martina Jandlová.

Re:publika je tady. Oslava století vypukne na konci května

tento RE banner-maly2Oslava století! Tak se mluví o festivalu RE:PUBLIKA, který bude slavnostně zahájen 26. května v Brně na výstavišti. Bude to přesně 90 let poté, co výstaviště vzniklo a co zde byla otevřena velká výstava k desátému výročí vzniku Československa.