Jak na klidné Vánoce bez ucpané kanalizace

vodárnyKlidné vánoční svátky se však mohou rychle změnit v čas velmi nepříjemných zážitků, a to nejen v podobě trávicích problémů a zapíchnutých kostí, ale i neodtékajících odpadních vod. Trávícím problémům můžeme předcházet i v době stolů plných laskomin střídmostí a pohybem na čerstvém vzduchu, problémům s neodtékajícími odpadními vodami svoji ukázněností.

Vánoční veletrhy na brněnském výstavišti nabízejí inspiraci pro nákup dárků

primarni fotoVánoce se v areálu brněnského výstaviště slaví již několik desetiletí. Letošek není výjimkou – od 8. do 17. prosince se zde totiž konají Vánoční veletrhy, které nabízejí zejména inspiraci pro nákup vánočních dárků, ale i zábavný doprovodný program.

Vánoční stromek: v květináči, nebo řezaný?

PB070184Vánoční čas se blíží a kromě dárků musíme myslet i na nejdůležitější součást štědrého večera – vánoční stromek. Pokud váháte, třeba vám následující řádky pomohou rozetnout časté dilema: je lepší stromek v květináči, nebo řezaný?

Slovinská Anna Karenina míří do Mahenova divadla

ndbV úterý 12. prosince v Mahenově divadle hostuje Slovinské národní divadlo s inscenací Anna Karenina. Tvůrci SNG Drama Ljubljana se v Brně představili už mimořádně úspěšnou inscenací Faust, kterou slavnostně vrcholil festival Divadelní svět Brno 2016.