Špilberk žije 2018: Případ legionářské čepice

špilberkNejvětší tradiční akce Muzea města Brna vám už po šesté otevře celý hrad Špilberk. O víkendu 8. a 9. září si prohlédnete všechny hradní prostory a zákoutí a užijete si spoustu zábavy pro celou rodinu. Špilberk se naladí na atmosféru první republiky – vždyť právě letos si připomínáme 100 let od vzniku Československa.

Drak z VUT si doletěl pro další vítězství v mezinárodní soutěži Formula Student

fotka 2Studenti z brněnského VUT znovu dokázali, že se svými znalostmi a dovednostmi patří mezi světovou špičku. Tým studentů TU Brno Racing, který působí na Fakultě strojního inženýrství VUT navázal na loňské vítězství a na domácím závodě Formula Student Czech Republic obhájil vítězství v kategorii formulí se spalovacím motorem. V letošním roce se této kategorie celkově zúčastnilo 32 týmů z celého světa, které celý rok pracovaly na vývoji, výrobě a testování nových závodních monopostů. Na závodech konaných v termínu 31. července až 4. srpna 2018 na Autodromu v Mostě pak měly týmy možnost porovnat výsledky celoroční náročné práce. TU Brno Racing zvládl nelehkou roli favorita a díky skvělým výsledkům v jednotlivých disciplínách soutěže Formula Student se této partě nadšených studentů podařilo vystoupit až na nejvyšší stupínek.

Medvědička Noria vyráží do nového domova

Noria7Lední medvědice Noria odjede koncem srpna z brněnské zoo do německého Rostocku. Návštěvníci se s ní mohou symbolicky rozloučit 25. srpna na Dni adoptivních rodičů.

Centrum Brna zahalily modrobílé deštníky. Instalace oslavuje mistrovskou Kometu

Deštníky kompletVíce než dvě stě barevných deštníků zdobí Českou ulici v centru Brna. Instalace, za kterou stojí Nadace DRFG, oslavuje mistrovský double Komety a zároveň má důležitý charitativní podtext. Peníze, které se vyberou dražbou deštníků, použije Diecézní charita Brno a Nadační fond KOMETA na pomoc dětem s diagnózou poruchy autistického spektra a lidem s mentálním postižením.