V pondělí začala oprava stezky při ulici Kníničská

Pracovníci městské společnosti Brněnské komunikace začali v pondělí 10. června s opravami účelové komunikace při ulici Kníničská, kterou využívají chodci a cyklisté mířící ze Stránského na Veslařskou a Svrateckou a zpět.

„Komunikace není v dobrém stavu a opravu si zaslouží. Na projektu za 6,6 milionu korun budou stavbaři pracovat maximálně do konce prázdnin. Během této doby vymění povrch stezky, opraví zábradlí a ošetří okolní zeleň," uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Tramvaj je zárukou pohody, radí kvůli ohňostrojům brněnští strážníci

Vloni poprvé mohli návštěvníci festivalu ohňostrojů na Brněnské přehradě vyzkoušet nový tramvajový tunel v Žabovřeské ulici. Cesta z Pisárek jím trvá dvanáct minut, spoje jsou posílené a mají vysokou kapacitu. Městská policie proto využití hromadné dopravy výrazně doporučuje i letos.

Neplodnost trápí stále více párů

Až 5 % českých dětí se narodí pomocí asistované reprodukce (IVF). Vyplývá to z dat Národního registru asistované reprodukce. Podle lékařů bude počet dětí „ze zkumavky" i nadále růst, především kvůli společenskému trendu zakládat rodinu v pozdějším věku. Na možnosti i limity léčby upozorňují odborníci u příležitosti Národního dne neplodnosti, který připadá na 6. června.

Brno hostí největší středoevropské setkání odborníků na chytrá města a pokročilá řešení

Od 4. do 6. června se na brněnském výstavišti uskuteční URBIS The Smart Cities Meetup. Akce je složena z konferenční a výstavní části a je určena především zástupcům samospráv. Jejím cílem je zprostředkovat návštěvníkům nejnovější poznatky z oblasti Smart Cities a pomoci samosprávám se zaváděním inovací, sdílením dobré praxe a propojením s aktéry v inovačním ekosystému.

Stezky pro cyklisty, parkování pro motoristy a mnoho dalšího. V Brněnské metropolitní oblasti se plánují důležité projekty

Řídicí výbor Brněnské metropolitní oblasti (BMO) schválil celkem 25 projektových záměrů, které zahrnují klíčové oblasti dopravy, životního prostředí, školství a sociálních služeb.

Pověstná brněnská Šuřka, dnes Střední škola umění a designu oslaví sto let svého působení

„Jistě se máme na co těšit, vždyť na této mimořádně významné škole studovalo mnoho známých umělců, například textilní výtvarnice Luba Krejčí-Čejková, malíř a grafik Jánuš Kubíček, akademický malíř Milan Zezula, malíř a kreslíř Petr Kvíčala nebo malíř Petr Veselý," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková

Kraj, město, univerzity a hi-tech firmy budou spolupracovat na popularizaci technického vzdělávání

Na VUT, MU a MENDELU studuje v tzv. STEM (science – technology – engineering – mathematics) oborech aktuálně zhruba 25 000 mladých lidí. Cílem memoranda, které tento týden podepsali zástupci velkých soukromých firem, univerzit, města Brna a Jihomoravského kraje, je zvýšit počet uchazečů v těchto oborech k akademickému roku 2028/29 o 30 %*. Ambicí společného úsílí je získání většího počtu expertů a expertek v oblasti, která odborníky dlouhodobě potřebuje a poptává.

Pozemky pro nové nádraží a jeho okolí se scelují

Město Brno smění se společností Shell Czech Republic pozemky, které jsou důležité pro budování nového hlavního nádraží, za plochy v Bohunicích a Štýřicích. Chystanou směnu doporučili radní schválit zastupitelům. Klíčové pozemky společnosti Shell se nyní nacházejí v oblasti Trnitá a jsou součástí chystaného nového brněnského nádraží a jeho infrastruktury.

Město podpoří rozvoj edukačních programů i koncerty ve Vídni

Láska k vážné hudbě začíná ve Filharmonii Brno. Ta nabízí velké množství edukačních aktivit určených pro nastávající rodiče, nejmenší děti, školky i školy, studenty nebo i pro velmi dospělé a vyspělé posluchače. Zájem veřejnosti však i tuto bohatou nabídku dlouhodobě překonává, proto město za využití fondu rezerv zafinancuje rozvoj a zázemí pro zmíněné aktivity nebo vídeňské abonmá Filharmonie Brno. 

Pomoc s dietami doplní novinka: Dohled nad kvalitou jídel ve školkách a školách

Ve školním roce 2023/2024 připravuje stravu v dietním režimu 48 škol a školských zařízení, z toho 44 z nich využívalo dosavadní spolupráci. „Celkově se v dietním režimu denně ve městě Brně stravuje 523 dětí a žáků.