Pozemek pro nový hokejový stadion bude připravený

Po bezmála ročním vyjednávání se podařilo uzavřít dohodu, na základě které získá Brno poslední chybějící pozemky pro stavbu nové hokejové haly za Lužánkami. Pokud záměr radních schválí zastupitelstvo, chybějící pozemek získá město od společnosti Eiskon Devepol, s.r.o., směnou za pozemky na druhé straně ulice Sportovní.

Žena přinesla na ředitelství městské policie funkční výbušku

Poměrně rozsáhlé manévry zapříčinila osmdesátiletá žena, která se v poslední dubnové pondělí dostavila na ředitelství Městské policie Brno ve Štefánikově ulici. Ostraze objektu na recepci řekla, že by zde ráda odložila nález ze svého sklepa. Pro přivolané strážníky však bylo velkým překvapením, když přišli na to, že v igelitové tašce důchodkyně přinesla vojenskou výbušku.

V Novém Lískovci bude stát „pasivní" centrum se zelenou střechou

Brno se dočká vůbec první obecní budovy v pasivním standardu. Rada městské části Nový Lískovec odsouhlasila vypsání veřejné architektonické soutěže, na jejímž konci bude mít Nový Lískovec projekt a studii nového komunitního centra. To nahradí bývalou výměníkovou stanici v ulici Oblá. Výstavba komunitního centra je zařazena do projektu „Smart regions", bude využívat inovativní technologie a poskytne maximálně variabilní prostor tak, aby bylo v budoucnu možné interiér přizpůsobit měnícím se požadavkům a zájmům obyvatel Nového Lískovce.

Vítězná Kometa bez následků potěšila strážníky

Mistrovský titul získaný po jedenapadesáti letech, to už je pořádný důvod k oslavě. Fanoušci hokejové Komety v Brně ale dokázali slavit a zůstat lidmi, což potěšilo především strážníky. "Do čtvrtečních ranních hodin slavili fanoušci Komety Brno velmi slušně. A to až do té míry, že dokonce nijak nevzrostl ani počet stížností na rušení nočního klidu. Oslavy mistrovského titulu se neprojevily ani ve statistice převozů na záchytnou stanici. Za městskou policii hodnotíme chování příznivců brněnského klubu velmi kladně," uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakucb Ghanem.

Provoz taxislužby Uber ve městě Brně zakázal soud

Krajský soud v Brně zakázal formou předběžného opatření společnosti Uber B.V. provozovat přepravní služby Uber ve městě Brně způsobem příčícím se platným pravidlům. Soud tak vyhověl návrhu na předběžné opatření, které podala společnost LIDO TAXI RADIO, ke které se připojilo statutární město Brno jako vedlejší účastník řízení. Společnost Uber působí v Brně od 1. února 2017.

V Černých Polích vzniknou dvě atraktivní volnočasové plochy

Nejpozději v září přibudou v Černých Polí dvě zajímavé atraktivní plochy pro trávení volného času, obě při ulici Bieblova. Rozhodli o tom radní městské části. Obě plochy, kterých se úpravy dotknou, se nacházejí v sousedství panelového domu na adrese Bieblova 22.

„K obnově veřejného prostoru dojde na východní straně tohoto domu, v místech, kde do svého odstranění v loňském roce stála nevyužívaná stará kašna. Tu v následujících dnech nahradí jiný vodní prvek, kterým budou takzvaná mlžítka, vhodná pro osvěžení v parných letních dnech," přiblížil mluvčí radnice Brno-sever Martin Ingr. Na tomto prostranství bude vybudováno také dětské hřiště s pískovištěm, několika herními prvky a s pódiem.