Jihomoravský filmový fond vyhlásil další výzvu, tentokrát na podporu scénářů

Jihomoravský filmový nadační fond v těchto dnech vyhlásil výzvu určenou na podporu vzniku nových projektů. Příspěvky budou rozdělovány na vývoj první verze scénáře hraných a animovaných audiovizuálních děl, celovečerních či krátkých, a také seriálů. Zájemci mohou zasílat své žádosti do 16. listopadu 2018.

Začíná oprava Zábrdovické a mostu přes Svitavu. Dopravu omezí od 20. října

Od 20. října začne rekonstrukce ulic Cejl-Zábrdovická včetně mostu přes řeku Svitavu. Stavba za necelých 200 milionů korun potrvá 15 měsíců. Zahrnovat bude kompletní rekonstrukci kanalizace, vodovodu, plynovodu, NN a sdělovacích kabelů, komunikace a tramvajového tělesa, včetně dvou nových tramvajových zastávek. v délce téměř půl kilometru. Zároveň s touto stavbou budou Teplárny Brno a.s. provádět rekonstrukci stávajícího parovodu na horkovod. Součástí stavby je i rekonstrukce Zábrdovického mostu, který byl postaven ve 40. letech minulého století. Nyní je v havarijním stavu a jeho oprava je proto nezbytná. Zábrdovická bude v budoucnu využita také jako objízdná trasa při stavbě Velkého městského okruhu v úseku Tomkova náměstí. Pěší budou moci po celou dobu stavby chodit přes most nebo novou lávku tepláren.

Strážník při nákupu statečným zákrokem zneškodnil holýma rukama ozbrojeného útočníka

Jeden z brněnských strážníků v pondělí večer mimo službu odvážným zákrokem zabránil loupeži v obchodě. Holýma rukama se mu podařilo zneškodnit muže ozbrojeného střelnou zbraní. Strážník byl právě se svou rodinou nakupovat v supermarketu ve Vondrákově ulici a skládal zboží do tašek, když ke stejné pokladně přišel muž s černou kuklou na hlavě, namířil pistolí na prodavačku a důrazně se dožadoval vydání peněz. V tu chvíli strážník duchapřítomně zareagoval a bleskově proti ruce se zbraní použil nacvičenou sebeobrannou techniku a útočníka svedl na zem.

Brno láká na autentičnost destinační značkou #brnotruestory

Od jara letošního roku používá město Brno novou destinační značku #brnotruestory. Tato značka využívá k propagaci města zážitky a místní obyvatele. Díky tomu jsou vyprávění autentická.

K online komunikaci nejen s turisty využívá město několik sociálních sítí, a především různé formáty. Na facebookové stránce, instagramovém profilu i webu městského průvodce GO to BRNO tak zájemci naleznou texty doplněné fotografiemi, moderní formáty InstaStories i nový videoobsah. Některé z těchto příspěvků jsou publikovány také na oficiální facebookové stránce města BRNOmycity.

Brňané přivezli do Frankfurtu MAČ. A Český rok kultury

Na Frankfurtském knižním veletrhu, největším svého druhu na světě, se statisíce návštěvníků potkají i s Brnem. Své místo na literární mapě má jako domov řady významných nakladatelství, která se tu prezentují, nebo spisovatelů, jejichž knihy si tu můžete prolistovat, ale především jako rodiště literárního festivalu Měsíc autorského čtení (MAČ). Právě jeho organizátory z nakladatelství Větrné mlýny pozvali představitelé Frankfurter Buchmesse, aby tento festival dnes už středoevropského rozměru představili celému literárnímu světu.

O družstevní bydlení je v Brně zájem

Od 1. října 2018 se lidé, kteří splňují předem dané podmínky, mohou hlásit do projektu Družstevní bydlení pro mladé. První den obdržel Magistrát města Brna více než 360 žádostí. Do 11. října pak přes web města Brna poslalo vyplněný formulář 535 žadatelů.

„Mám velkou radost, že je o družstevní bydlení mezi mladými lidmi takový zájem. Město chce touto formou pomoci právě mladým rodinám, které například nedosáhnou na hypotéky. Zájemci se stále mohou hlásit, a to až do konce letošního roku. Následně budou žadatelé vyzvání k doplnění dokumentů k žádosti za účelem ověření pravosti uvedených dat v žádosti. Vyhodnocení pak proběhne v prvním pololetí příštího roku," komentoval první náměstek primátora Petr Hladík.