Město Brno připravuje rekonstrukci a výstavbu dalších školských zařízení

Město Brno plánuje v letech 2023–2025 započít výstavbu devíti školských zařízení. „Konkrétně se jedná o rekonstrukci budovy Cejl 61 pro devítitřídní základní školu, výstavbu sportovní základní školy v lokalitě Botanická, výstavbu základní a mateřské školy v lokalitě Nová Zbrojovka a také výstavbu mateřských škol v lokalitách Brněnská třída, Červený kopec, Lány, Nová Zvonařka, Pod Hády a Slovinská," uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Dotace podpoří databázi perinatální paliativní péče i vznik psychoterapeutické skupiny

Unie porodních asistentek (UNIPA) spustila nový projekt věnující se perinatální ztrátě, ve kterém sdružuje lékařské i nelékařské odborníky setkávající se s touto situací a také odborníky na následnou péči o ženu i rodinu. Zatím funguje web perinatalniztrata.cz, jenž cílí na odborníky ze zdravotnictví a přidružených oborů.

Nový modul na Brno iD nabídne adopci stromů. Ta podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě

Magistrátní odbor životního prostředí, oddělení dat, analýz a evaluací a oddělení spolupráce a rozvoje ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna a Dopravním podnikem města Brna připravily projekt s názvem Podpoř svůj strom. Ten je určen pro každého, komu není veřejná zeleň v našem městě lhostejná, chce podpořit její údržbu a podílet se tak na zkvalitňování životního prostoru v Brně. Tuto službu podpory nabízí ode dneška e-shop městských služeb brnoid.cz. 

Z nepamátek zase památky. Město navrhuje ke znovuzapsání devět staveb

Na seznam památek byly zapsány opožděně, a kvůli tomu o svůj status přišly. Administrativní chyba z 80. let se dotkla stovek budov, jen ve vlastnictví města Brna jich je 150. Město teď vybralo devět nejvýznamnějších, které navrhne ministerstvu k opětovnému zpamátnění. Zároveň byl už začátkem roku na Ministerstvo kultury odeslán návrh na vyhlášení památkové zóny.

Držitelé plně ověřených účtů Brno iD se mohou zúčastnit vánoční akce

Vyhrát dárkové poukazy na šalinkarty, na lodní dopravu, na sportovní služby společností STAREZ-SPORT a Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora, případně poukaz na vstup do Zoo Brno či poukazy na vstup na Hvězdárnu a planetárium Brno mohou držitelé plně ověřeného účtu Brno iD. Začala tradiční vánoční akce.

Mobilní kluziště bude letos v Nové Zbrojovce

Brno se s představiteli městské části Brno-střed dohodlo o formě zapůjčení mobilního kluziště, které bývá každý rok v období adventu instalováno na Moravském náměstí. Letos bude ale vzhledem k Olympijskému festivalu smontováno v areálu Nové Zbrojovky s tím, že veškeré náklady na zajištění montáže a provozu kluziště budou hrazeny z rozpočtu města Brna. Realizaci zajistí městská část Brno-střed. Kluziště bude k dispozici po celou zimní sezonu.