Nové hodiny na Konečného náměstí začnou fungovat koncem roku

Na Konečného náměstí se po dvou letech na původní místo u křižovatky s ulicí Jiráskovou vrátí nové hodiny. Rada města Brna doporučila zastupitelstvu schválit dotaci ve výši 198 900 korun společnosti Technické sítě Brno na jejich instalaci. Realizace projektu je naplánována na konec roku 2019.

Jednodušší komunikaci s úřadem nabídne projekt Digitalizace radnice

Zjednodušení komunikace s úřadem. To je cílem projektu Digitalizace radnice, v jehož rámci vzniká pracovní skupina zabývající se třemi samostatnými projekty. Ty budou řešit rekonstrukci portálu Brno iD, elektronizaci úřadu a také další etapy rozvoje eMMB.

Projekt Digitalizace radnice vychází z myšlenek zakotvených v materiálu VIZE Magistrátu města Brna. „Především se jedná o implementaci moderních informačních technologií pro zvyšování přívětivosti elektronických přístupů, a to jednak pro občany, kterým bude usnadněna komunikace při řešení životních situací s úřadem, dále pro zaměstnance magistrátu, čímž se zvýší výkonnost, rychlost, účinnost i flexibilita úřadu, a také pro samosprávné orgány města," uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Různorodá vegetace nahradí v oblasti Čertovy rokle hynoucí smrky. V krajině bude i více vody

Ekosystém v Čertově rokli na Lesné trpí rychlým odtokem dešťové vody. Zdejší silnice vodu bez užitku odvádí. Kvůli tomu dochází také ke splavování nejcennější svrchní vrstvy půdy. Město na tuto situaci reaguje, a proto dnes brněnští radní doporučili poskytnout 1,2 milionu korun městské části Brno-sever. V rámci investice budou provedena opatření k vyššímu zasakování vody v dané oblasti. Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna, které se tímto bude zabývat na listopadovém zasedání.

Tak trochu jiný lampioňák...a navíc již podvacáté!

Jubilejní dvacátý ročník průvodové pouliční divadlo s názvem „Léto a dým" se letos uskuteční ve středu 23. října. Akce je symbolickým rozloučením se s létem a předáním vlády zimě.

„Průvod, ve kterém místní občané nesou svíčky, lampiony a pochodně, má dvě zastavení, kde se odehrávají jednotlivé části děje, který nevyhnutelně spěje k jedinému konci – triumfu zimy. Uvidíte široké spektrum prvků tzv. nového cirkusu - alegorické postavy na chůdách, akrobacii, jednokolky, žonglování s ohněm apod," popsal za organizátory Konrád Heczko z Cirkusu LeGrando.

Brněnští strážníci pomohli Kypřanům, kteří ztratili čtvrt milionu korun na studia pro dceru

Podstatnou část svých úspor oplakala jednačtyřicetiletá cizinka, která koncem minulého týdne dorazila ve špatném psychickém stavu na ředitelství městské policie ve Štefánikově ulici. Se slzami v očích strážníkům řekla, že po nákupu v jednom z brněnských obchodních center ztratila tašku, v níž měla přibližně deset tisíc eur. Společně s manželem přivezli peníze z Kypru svojí dceři, aby jí pomohli s úhradou školného a pronájmu bytu.

Rakouské rodiny mají silnější hlas

Starosta, který po návratu ze zaměstnání zasedne a začne pracovat pro své město či obec, nechybí na žádné akci, jež pořádá některé z desítek místních sdružení a spolků. Když v obci zruší banku, zorganizuje odvoz seniorů do nejbližší pobočky a nechá naistalovat bankomat v obci. Knihovnu v obci řídí a provozují dobrovolníci, o prázdninách se senioři starají o program dětem, které zůstaly doma. Ženy s menšími dětmi mají nespočet příležitostí pracovat na částečný úvazek.

Sci-fi? Ne, běžný život v Dolním Rakousku, který by se líbil i občanům Jihomoravského kraje. Srovnání života a rodinné politiky v obou regionech v jednom uceleném materiálu představí 4. října v brněnské Café Práh Národní centrum pro rodinu.