Brněnské dny bez úrazů pamatují na „sváteční řidiče" i rizika kyberprostoru

V rámci projektu Brno – Zdravé město se ve dnech od 27. května do 16. června 2018 uskuteční 19. ročník Brněnských dnů bez úrazů. Kampaň upozorňuje na význam prevence úrazů a osvětu v oblasti poskytování první pomoci. Brňané od nejmenších dětí po seniory se mohou zdarma zúčastnit více než 20 akcí. Pozornost bude věnována zejména problematice úrazů v dopravě, při sportu, ale i stále aktuálnějšímu tématu – rizikům kyberprostoru.

Nováčci u městské policie dostanou vyšší náborový příspěvek, část mohou čerpat už během přípravy na povolání strážníka

Brněnská městská policie upravila náborový příspěvek tak, aby uchazečům o práci strážníka co nejvíce usnadnila přechod do nového zaměstnání. Vedení organizace navýšilo vstupní benefit na 60 tisíc korun. Zásadní novinkou je, že čtvrtinu této částky mohou čekatelé čerpat už během rekvalifikačního kurzu.

„Jsme v situaci, kdy potřebujeme stabilizovat počty strážníků. Pro zájemce o tuto profesi jsme tedy připravili výhodnější podmínky pro zisk náborového příspěvku, než tomu bylo doposud. Věřím, že se díky tomu zvýší naše šance obstát na trhu práce mezi dalšími bezpečnostními složkami," uvedl primátor města Brna Petr Vokřál, který ze zákona zastává také funkci velitele městské policie.

Dostupné město je, nebo není jedno velké parkoviště?

Ve středu 16. 5. diskutovali o dostupném městě přední odborníci na plánování dopravy, urbanismus, architekturu a chytrá města. Podtitul Dostupné město je (není) jedno velké parkoviště předznamenával živou výměnu názorů. Debata se konala na půdě Fakulty architektury VUT v Brně.

Na debatě, kterou moderoval Marek Miler – redaktor Hospodářských novin – vystoupilo šest osobností, které mají k plánování měst a dopravního chování lidí velmi blízko: Jiří Fixel, urbanista studia ERA, David Bárta, šéfredaktor časopisu CityOne, doc. Karel Havliš, vedoucí Ústavu urbanismu FA VUT v Brně, Tomáš Kozelský, architekt ze studia KOGAA, Martin Všetečka, vedoucí oddělení Doprava v Kanceláři architekta města, a Jaroslav Kacer, náměstek primátora pro oblast Smart City, strategii a ICT.

Olympijský festival podruhé: V roce 2020 do Brna přenese atmosféru z her v Tokiu

V návaznosti na velice úspěšný projekt zimního Olympijského festivalu, který na brněnské výstaviště přilákal více než 150 tisíc lidí a přes 100 známých sportovců, chce Brno uspořádat i jeho letní variantu. Záměr radních teď čeká na schválení zastupitelstvem.

Brněnské výstaviště se letos v únoru stalo na 17 dní centrem sportu. Sportovní nadšenci si vyzkoušeli řadu sportů od freestyle lyžování po paralympijský sledge hokej. Vzhledem k úspěchu akce chce Brno ve spolupráci s Českým olympijským výborem uspořádat i letní olympijský festival a zprostředkovat tak Brňanům i široké veřejnosti další sportovní zážitky.

Novým ředitelem Centra experimentálního divadla se stane Miroslav Oščatka, současný umělecký šéf Divadla Husa na provázku

Výběrová komise složená ze zástupců města a odborné veřejnosti vybrala nového ředitele Centra experimentálního divadla (CED). Stane se jím dosavadní umělecký šéf Divadla Husa na provázku Miroslav Oščatka. Komise v tajném hlasování v poměru hlasů 7:2 vybrala právě jeho koncepci jako nejlepší z předložených. Výběr schválila v úterý 15. května Rada města Brna.

V parku Lužánky od soboty roste strom Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová dožila 85 let. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové při této příležitosti organizuje vysazení 85 stromů dobré vůle po celé České republice. Jeden z těchto stromů byl slavnostně vysazen v sobotu 12. května 2018 v parku Lužánky. Brno se tak stalo 27. českým městem, ve kterém od letošního roku strom Olgy Havlové poroste.