Město Brno podpoří ekologické projekty, vzdělávání i osvětu

Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 2 180 000 korun na podporu 57 ekologických projektů a dalších 2 100 000 korun na ekologickou výchovu a osvětu. 

„Letos město Brno podpoří jak projekty, které mají za cíl vzdělávat děti v oblasti ochrany přírody, tak i volnočasové aktivity určené široké veřejnosti. Jednou takovou akcí bude připravovaný festival Překročme řeku, který zdarma nabídne výchovné, vzdělávací a volnočasové aktivity na nábřeží řeky Svitavy. Na několika místech proběhnou workshopy zaměřené na ekologickou výchovu, poznávání nábřeží, fauny, flory, hospodaření s vodou nebo tematicky zaměřené divadelní představení, koncerty, výstavy a další aktivity," přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Díky průlomovým projektům Mobidik a Senior akademie bude městská policie nadále vzdělávat Brňany

Už dvacet let objíždí brněnští strážníci se speciálně upraveným autobusem Mobidik občany a informují je o potenciálních nebezpečích. Letos znovu zaznamenali vysoký zájem o patnáctý ročník Senior akademie, která upozorňuje na spotřebitelská, zdravotní a další rizika. Radní schválili žádost Městské policie Brno o finanční podporu těchto projektů ve výši 181 000 Kč z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Plavat se naučí přes sedm tisíc žáků. Město jim na výcvik přispěje 2 miliony

Do šestašedesáti brněnských základních škol míří příspěvek přesahující 2 miliony korun. V přepočtu 293 korun na žáka školy využijí k zajištění základního plaveckého výcviku.  „Školy získají finanční prostředky na základě počtu žáků, které základní plavecký výcvik čeká," vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. 

Portál data.brno.cz patří k evropské špičce

Datový portál města Brna data.brno.cz se dostal mezi TOP7 datových portálů ve studii Urban Data Platforms & Data Management 2019. V ní bylo hodnoceno přes 100 městských portálů napříč Evropou a Brno se umístilo vedle takových měst, jako je Londýn, Bordeaux, Hamburg, Miláno, Lyon či Nottingham. Hodnocen byl například počet aplikací, zapojení občanů města či vzniklé start-upy.

Bývalá celnice se dočká opravy ještě letos. Radní vybrali zhotovitele

Devatenáct milionů korun a osm měsíců prací. Tolik bude potřeba k rekonstrukci bytového domu na Křenové 76. V někdejší celnici pak najde nový domov sedm mladých párů nebo rodin: město tu vybuduje startovací byty.

„Původní vzhled domu zůstane zachován, protože má významnou historickou hodnotu. Vznikne tu 5 bytů o dispozici 2+kk a dva byty 3+kk, všechny v režimu startovacích. V přízemí bude nebytový prostor, který může být využitý například jako kavárna s venkovním posezením v oplocené zahrádce za domem," popsal náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Brno hledá dobrovolníky pro dárcovství krve a kostní dřeně

Darujme krev pro Brno. Kampaň s tímto názvem se od dubna zaměří na podporu dobrovolného bezplatného dárcovství krve a krevních složek a náboru dobrovolníků do registru dárců kostní dřeně. Do projektu se zapojí Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny, spolupracovat na něm bude rovněž město Brno. Tvářemi kampaně jsou známí brněnští sportovci: bývalá tenisová reprezentantka Lucie Šafářová a lezec Adam Ondra.