V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy

V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s sebou nemohou vzít psa.

Dvě psí boudy budou umístěny v Městském středisku krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni na ulici Masná 3. Dvěma boudami bude také opatřen Azylový dům pro lidi bez domova na ulici Bratislavská. Jedna bouda bude k využití na některém z míst, která bezdomovci neopustí ani ve velkých mrazech.

DRFG Arena využije nový videosystém, splní požadavky hokejové soutěže

DRFG Arena bude vybavena novým videosystémem VideoRef. Nájemce HC Kometa Brno o něj požádal vlastníka haly, společnost STAREZ-SPORT. Nové video bude splňovat kritéria nejvyšší hokejové soutěže, které se HC Kometa účastní. Na realizaci projektu „VideoRef Hala RONDO" doporučují radní zastupitelům schválit dotaci společnosti STAREZ-SPORT ve výši jeden milion korun.

Dáme na vás: Z finále vyšlo vítězně 14 projektů. Město je zrealizuje do tří let

Skončilo velké finálové hlasování, ve kterém občané města Brna rozhodli o výběru 14 vítězných projektů. Ty si mezi sebe rozdělí částku 35 miliónů korun. Ve třetím ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás své hlasy odevzdalo 13 214 hlasujících.

„I ve třetím ročníku tisíce Brňáků ukázaly zájem přímo se podílet na rozhodování o financích města v rámci participativního rozpočtu. Vítězné projekty jsou kvalitně navržené a už nyní začínáme řešit jejich realizaci, která započne v roce 2020. Děkuji všem hlasujícím a gratuluji navrhovatelům vítězných projektů," řekl náměstek primátorky pro oblast participace obyvatel Tomáš Koláčný.

Sbírka zdravotnických potřeb pomůže lidem bez domova

Město Brno se rozhodlo pomoci projektu „Medicinaulici Brno" a připojí se ke sbírce zdravotnického materiálu. Mladí medici ho využijí pro práci v terénu, kde ošetřují lidi bez domova.

„Oceňuji práci mladých budoucích doktorů, kteří se nad rámec studia věnují i dobrovolnické činnosti a pomáhají potřebným. Pevně doufám, že si lidé během prosince najdou čas a darují zdravotnické potřeby nutné pro ošetřování lidí bez domova. Ty může věnovat každý, poptávané jsou především (auto)lékárničky, obvazy, elastická obinadla, gázy, náplasti, zdravotnické pinzety a nůžky nebo zdravotnické rukavice," uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který převzal nad akcí záštitu.

Cyklisté by v budoucnu mohli projíždět bezpečně přes Kaštanovou

Nového podjezdu a lávky by se mohli dočkat cyklisté, kteří projíždějí přes ulici Kaštanová. Brněnští radní udělili souhlas se zpracováním investičního záměru, jehož cílem je přinést větší komfort a bezpečí cyklistům, aniž by byla významně omezena automobilová doprava.

Ulice Kaštanová zajišťuje spojení s obcemi ležícími jihovýchodně od Brna. Cyklotrasa v současné době kříží dopravně vytíženou ulici v oblasti mostu.

Trolejbusy v Líšni začnou jezdit po nové trati až na Jírovu

S dvouměsíčním předstihem Dopravní podnik města Brna otevřel 30. listopadu 2019 novou trolejbusovou trať ze stávající smyčky Novolíšeňská na Jírovu. Obyvatelům jihovýchodní části Líšně tak zajistil přímé spojení na Starou osadu. Práce na stavbě 1600 metrů dlouhého trolejového vedení trvaly 13 měsíců.

„Podařilo se dokončit projekt, který vyřešil dlouhodobé provizorium. Lidé se dostanou na Jírovu bez zdlouhavých přestupů komfortněji a rychleji. Lepší spojení městskou hromadnou dopravou ocení zejména ve směru na Starou osadu," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.