Zoo zve na Vánoce na Hlídce

Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace, se vedle chovu zvířat věnuje také vzdělávacím aktivitám. Pořádá výukové programy, kroužky při Stanici mladých přírodovědců, pro sociálně znevýhodněné děti je otevřený Nízkoprahový klub. K těmto aktivitám se v roce 2015 přidalo také Středisko ekologické výchovy Hlídka (SEV Hlídka).

„K nejdůležitějším aktivitám SEV Hlídka patří výukové programy, které jsou cílené na mateřské školy a první stupeň základních škol. Letos máme v nabídce přibližně 20 programů a mezi nejžádanější patří „Vánoce očima dětí", který seznamuje děti s vánočními tradicemi," upřesňuje Mgr. Alena Okrajková, vedoucí SEV Hlídka.

Opilý muž už se dvěma dětmi balancoval u kolejiště

V pondělí odpoledne oslovili svědci strážníky městské policie dohlížející na pořádek u hlavního nádraží. Upozornili je, že na jednom z ostrůvků se pohybuje muž, který prý před okamžikem málem upadl do kolejiště. Obavy o jeho stav měli mimo jiné proto, že doprovázel dvě malé děti. Strážníci ho s nimi našli v přístřešku na zastávce tramvaje číslo 8. Několikrát se postavil a chtěl i se svými dětmi ve věku tří a čtyř let odejít. "Pohyboval se však velmi nejistě, a tak ho strážníci požádali, aby se posadil, a provedli mu dechovou zkoušku. Přístroj ukázal hodnotu 2,72 promile alkoholu. Hlídka proto přivolala státní policii a muže instruovala, aby zatelefonoval manželce a děti jí předal," popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Státní policisté následně vyloučili spáchání trestného činu, a tak strážníci postoupili případ do správního řízení a vyrozuměli sociální pracovníky.

Na programy protidrogové prevence poputuje příští rok více peněz

Na realizaci Akčního plánu Strategie politiky statutárního města Brna v oblasti drog a závislostí na období 2018–2019 město přispěje v roce 2018 o 3,39 milionů korun více než letos.  V roce 2017 směřovalo na řešení problematiky drog a závislostí celkem 8,55 mil. Kč. Původní návrh rozpočtu na rok 2018 počítal se snížením o přibližně 750 tisíc korun. „Jsem rád, že se nám naopak podařilo dohodnout zvýšení částky. Celkově tak částka, kterou město poskytne na realizaci Akčního plánu, dosáhne až 11,194 milionu korun. Díky tomu bude možné uskutečnit nezbytná navrhovaná opatření, jejichž cílem je lépe provázat stávající služby, posílit prevenci a snižovat rizika závislosti hlavně u dětí, mladistvých a mladých dospělých," uvedl náměstek primátora Matěj Hollan.

Dny sportovišť města Brna otevřou po Vánocích zdarma deset areálů

Nové areály, delší program a mnohem víc rodinné zábavy. Dny sportovišť města Brna se v letošním roce uskuteční už potřetí a tentokrát půjde rovnou o třídenní akci, která Brňanům v povánočním termínu od středy 27. prosince do pátku 29. prosince otevře brány jednotlivých sportovišť.

Návrh předložil Radě města Brna první náměstek primátora Petr Hladík. Vysoká návštěvnost minulých let ukazuje, že Dny sportovišť města Brna táhnou. „Byli bychom rádi, aby se z toho stala vánoční tradice, aby lidé měli otevřená brněnská sportoviště a mohli si jít zasportovat. Užít si volný čas dohromady s celou rodinou, zaplavat si, případně zabruslit. Zároveň se jim představí sportoviště," přiblížil svou vizi Hladík, která má mezi zimními sporty jasného favorita. „Ideální pro mě je sport na sněhu a vždycky velmi rád vyrazím třeba na půl dne na běžky," prozradil.

Mladíci ukradli vlajky z hotelu

Správné tušení měla mladá žena, která v noci na středu po druhé hodině ráno zavolala na linku 156. V tuto pokročilou dobu potkala uprostřed potemnělého města dva muže s velkými vlajkami České republiky a Evropské unie a usoudila, že pravděpodobně nebudou jejich. Dvojici, která se prý od České ulice vydala směrem k Veveří, vypátrali strážníci už dvě minuty po oznámení. Mladíci ve věku 27 a 24 let odcizení dvou vlajek nezapírali a přiznali, že si je vzali u recepce v nedalekém hotelu. "Ukradli je prý proto, že jsou hrdí vlastenci a vlajky se jim navíc líbí. V doprovodu hlídky je ovšem museli odnést zpět a vrátit personálu," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Dominikánské náměstí čeká rekonstrukce

Dominikánské náměstí se promění na společenský prostor. Rada města Brna již vyhlásila výběrové řízení na jeho rekonstrukci. „Je nutné zde provést dlouho plánovanou kompletní rekonstrukci inženýrských sítí a celé plochy náměstí, sítě pod náměstím budou pro snadnější přístupnost přeloženy do kolektoru," uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 75 milionů korun. Realizace se předpokládá v období 2018–2019.

„Plán rekonstrukčních prací zohledňuje i postup rekonstrukce paláce Jalta a oba investoři se o jednotlivých krocích vzájemně informují," doplnil náměstek Mrázek.