Hazardéři riskují život na tramvajových kolejích

Již poněkolikáté v posledních týdnech odváděli brněnští strážníci z tramvajových kolejí silně opilého člověka. Přestože nedávný tragický případ jasně ukázal, jak může být takové chování nebezpečné, stále se objevují hazardéři, kteří neberou na zřetel, že při střetu s několikatunovou tramvají mají mizivou šanci na přežití. Poslední únorovou sobotu například odpoledne hlídka městské policie objevila v královopolské smyčce sedmapadesátiletého muže. Vůči strážníkům, kteří mu chtěli pomoci, se choval agresivně.

Nejlepší evropský preventivní projekt mají brněnští strážníci

Městská policie Brno zaznamenala historický úspěch. Pro své město a Českou republiku vybojovala se svým projektem Senior akademie prestižní ocenění pro nejlepší projekt prevence kriminality v Evropě. Cena ECPA (European Crime Prevention Award) míří do Česka vůbec poprvé od roku 2005, kdy soutěž spatřila světlo světa.

V hangárech DPMB se lodě chystají k jarnímu vyplutí

I když hladinu Brněnské přehrady pokrývá silná vrstva ledu, přípravy na 71. plavební sezónu jsou v plném proudu. Během zimní přestávky se totiž musí všech šest lodí DPMB dostat opět do kondice. Každoročně se opravuje nejen jejich interiér a zázemí pro cestující, ale i části lodí, které jsou přes sezónu skryty pod vodou. Údržbové práce přitom provádí muži, kteří od jara do podzimu na lodích brázdí Brněnskou přehradu.

„Lodě stejně jako jiné dopravní prostředky mají své pravidelné technické kontroly. Ty jsou velice přísné, proto je nutné udržovat lodě po každé plavební sezóně v nejlepším pořádku," vysvětlil vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Vliv dopravy na stav ovzduší prověří studie

Smlouvu se společností Brněnské komunikace, a.s., na základě které bude vypracována podrobná studie proveditelnosti případného zavedení nízkoemisní zóny v Brně, schválili brněnští radní Na detailních modelech dopravy a rozptylové studii bude ověřeno, jaký dopad na kvalitu ovzduší lze očekávat v případě, že by se Brno rozhodlo následovat praxi několika desítek evropských měst, která omezila vjezd znečišťujících aut do centra. Nízkoemisní zónu v centru města má zavedenu například partnerské město Brna Stuttgart.

Za necelé 2 měsíce proběhne velký jarní úklid. Přidejte se!

Za necelé 2 měsíce, v sobotu 8. dubna 2017, proběhne letošní hlavní termín úspěšné akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, vesnic a měst. Jak to funguje? Od nynějška je možné na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz přihlašovat plánované úklidy a všem zaregistrovaným organizátorům budou poskytnuty nezbytné rady k plánování i propagaci jejich akcí. „Navíc máme dobré zprávy. V letošním roce bychom díky podpoře Ministerstva životního prostředí a sponzorů měli mít opět zajištěny pevné pytle pro všechny zájemce, kterým z loňského ročníku nezbyly zásoby či nemají vlastní zdroje", sdělila nám jedna z organizátorů, Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

Rekonstrukce kina Art se chystá od května do září

Město Brno učinilo další kroky k nutné rekonstrukci funkcionalistického kina Art. Plánované práce pozdržel loňský nález azbestu v konstrukci budovy. Nyní ale už radní schválili výzvu k podání nabídky na stavební práce.

„Při přípravě rozsahu a harmonogramu rekonstrukce jsme úzce spolupracovali s vedením kina Art, abychom zkrátili uzavírku na minimum a aby nově zrekonstruované prostory nabízely pro kino a jeho návštěvníky odpovídající podmínky. Předpokládaná doba zahájení prací je v květnu 2017, dokončení do konce září 2017," uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek.