Oslavy Vánoc na Nové radnici přiblíží evropské zvyky

V pátek 21. prosince se brněnská Nová radnice ponoří do vánoční atmosféry. Od 13 do 18 hodin odpoledne se zde totiž uskuteční akce Evropské Vánoce na radnici. Děti si vyzkouší tvořivé dílny, připraven je i kulturní program včetně komentovaných prohlídek radnice či potravinové sbírky.

Už při vstupu na nádvoří budou moci návštěvníci udělat dobrý skutek, po celou dobu akce zde totiž bude probíhat potravinová sbírka.

Koordinátor oprav a uzavírek zlepší spolupráci města a akciových společností a uleví dopravě v Brně

Brněnští radní schválili zřízení pracovní skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Ta zlepší komunikaci mezi statutárním městem Brnem a jeho akciovými společnostmi. Užitek z ní budou mít i obyvatelé města, lepší koordinace totiž bude mít pozitivní efekt na dopravní situaci ve městě. Umožní také lepší přípravu na rozsáhlé stavební investice a eliminuje problémy při jejich realizaci.

Velká rekonstrukce na Kolišti končí, ulice je od pátečního rána průjezdná

Od pátku 14. prosince je Koliště po déle než roce průjezdné bez dopravních omezení. Skončila totiž velká rekonstrukce ulice, která začala na jaře loňského roku výměnou parovodů za horkovody. Tu prováděly Teplárny Brno do konce loňského září. Část stavby probíhala pod zemí, i tak ale bylo nutné omezit dopravu z důvodu bezpečnosti pracovníků. Stavba pak pokračovala rekonstrukcí kanalizace a vodovodu a následně i výměnou plynovodu tak, aby bylo opraveno co největší množství sítí. Ulici nebylo možné kompletně uzavřít, protože by to způsobilo kolaps dopravy ve městě, omezení se tak měnila podle postupu prací. Dotčeny byly především křižovatky s ulicí Lidickou, Milady Horákové, ale byl například uzavřen i přechod na křížení s ulicí Bratislavskou.

Město i kraj chtějí snížit ztrátu letošní motocyklové Grand Prix ČR

Na pondělním mimořádném zasedání doporučila Rada města Brna zastupitelstvu schválit poskytnutí finančního příspěvku Spolku pro GP ČR Brno ve formě navýšení vyrovnávací platby za plnění závazku veřejné služby o částku ve výši 4 731 296,53 Kč. Rada Jihomoravského kraje také doporučila krajskému zastupitelstvu schválit vyrovnávací platbu.

„Spolek se obrátil na město, kraj a stát s žádostí o poskytnutí vyrovnávací platby. Tyto částky jsou poměrně rozděleny, což vychází z nastavení financování této akce. Máme za to, že by se na vyrovnání dluhu měly podílet všechny tři subjekty. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu, aby poskytnutí této platby schválilo," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Film Skleněný pokoj bude mít slavnostní uvedení v Brně. Mimořádná předpremiéra se chystá i pro veřejnost

Nový film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru za účasti tvůrčí a herecké delegace 12. března 2019 v brněnském kině Scala. Do široké kinodistribuce v celé České republice uvede Skleněný pokoj společnost Bioscop 14. března 2019.

Zároveň je připravena mimořádná předpremiéra Skleněného pokoje pro veřejnost, která proběhne 12. března ve 20.30 hodin v kině Scala. V prostorách kina bude možné zhlédnout i výstavu kostýmů, které pro film navrhla kostýmní výtvarnice a držitelka Českého lva Katarína Štrbová-Bieliková.

Rada města zřídila pracovní skupinu Železniční uzel Brno. Zajistí lepší koordinaci spolupráce

Otevřený přístup pro politiky i odborné složky, nové možnosti v koordinaci spolupráce, zlepšení podmínek a kontinuity, kterou vyžaduje příprava jednoho z nejvýznamnějších projektů v rozvoji města. To všechno má umožnit pracovní skupina Železniční uzel Brno, kterou na svém jednání 5. prosince 2018 zřídila Rada města Brna. Její výstupy mají sloužit k lepšímu rozhodování o krocích, které povedou ke komplexní přestavbě železniční infrastruktury v Brně.