Senioři se ve městě budou cítit bezpečněji. I díky programům prevence kriminality

Národní dny prevence, Klub pro děti a mládež nebo Senior akademie. To jsou jen některé z projektů prevence kriminality, které ze svého rozpočtu podpoří v letošním roce město Brno. Realizovat je bude jak samotné město, tak i Městská policie Brno, městské části či městské příspěvkové organizace. Jedná se o projekty, které nemohou být hrazeny z dotačního titulu na prevenci kriminality, proto budou financovány prostřednictvím finančních podílů z rozpočtu města.

Mladík si prý schoval boty do rukávu, strážník v něm poznal podezřelého z jiné krádeže

Nečekané vyústění měl čtvrteční telefonát na linku 156, kterým do bohunického obchodního centra přivolala strážníky ostraha prodejny s obuví. Pracovník ostrahy hlídce městské policie ukázal jednadvacetiletého muže, který údajně přes bezpečnostní rám pronesl nezaplacené boty v hodnotě 750 korun. Ty si prý ukryl do rukávu bundy, odkud je pak vysypal na pokladní pult. Mladík se přiznal a jako důvod svého jednání hlídce uvedl, že má prý ještě dlouho do výplaty. Během čekání na hlídku státní policie kvůli ověření totožnosti, si jeden ze strážníků uvědomil, že je mu mladík povědomý.

Masopust bude - aneb žádná tvář nesmí zůstat bílá

Dne 24. února se lokalita v Bronxu rozjasní pestrými maskami, živou hudbou a pouličním veselím. Masopust se bude konat poprvé jako veřejná zábava a hodování připomínající začátek postního období před Velikonocemi. Masopust alias Fašank je tradiční lidovou veselicí, díky níž se tým lidí z Barev brněnského Bronxu snaží oživit danou lokalitu a zapojit místní komunitu.  Ambicí celé akce je připomenout lidem z lokality nejen tradiční svátky, ale obohatit jejich vnímání veřejného prostranství jako možnost k setkávání a zlepšovat tak vztahy mezi starousedlíky i těmi, co se sem právě přistěhovali.

Dotace podpoří práci neziskovek a nemocnic v oblasti drog a závislostí

Více než deset milionů korun chtějí radní města Brna uvolnit na podporu nemocnic a neziskových organizací, které poskytují služby v oblasti závislostí a drogové problematiky. Jejich projekty umožní závislým lepší zapojení do života, podpoří snahu o jejich léčbu a péči o jejich stav a v neposlední řadě se zaměří i na prevenci. Opatření podpoří udržení a rozvoj systému práce s cílovými skupinami a jsou v souladu s dlouhodobou politikou města v oblasti drog a závislostí. Radní doporučili dotace ke schválení zastupitelům.

Jihomoravský filmový fond vyhlašuje výzvu na výrobu. Rozdělí až 9 milionů korun

Podporu audiovizuálního průmyslu, filmové tvorby a posílení propagace Jihomoravského kraje a města Brna prostřednictvím audiovizuálních děl má na starosti Jihomoravský filmový fond. Fond ve své letošní výzvě na výrobu poskytne příspěvky na hraná, animovaná a dokumentární audiovizuální díla. Zájemci o příspěvek mohou podávat žádosti v době od 6. února do 1. března.

Město koupí pro hasiče vybavení za desítky milionů

Už jim slouží hasicí a řezací zařízení, záchranné plavidlo nebo 25 sad dýchacích přístrojů, každá položka zhruba za milion korun. V nejbližších měsících by k nim mělo přibýt mimo jiné pět speciálních vozidel (CAS) v ceně minimálně 7 milionů za jedno. Letos má město Brno v plánu podpořit brněnské profesionální hasiče částkou 46,5 milionu korun, další tři miliony pošle prostřednictvím městských částí dobrovolným jednotkám (JSDH). Pokračování spolupráce s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje přijela tento týden na požární stanici v Lidické ulici osobně projednat primátorka Markéta Vaňková.