Lidé bez domova se budou očkovat na Křenové. Začala nízkoprahová vakcinace

Minulý týden začalo v Brně očkování proti nemoci covid-19 u lidí bez domova. Více než 80 dávek vakcíny bylo již zdárně aplikováno. Očkuje mobilní tým Společnosti Podané ruce. K další vakcinaci bude použita jednodávková látka Janssen společnosti Johnson & Johnson.

„Lidé bez domova jsou skupinou obyvatelstva, která dosud nedosáhla na možnost nechat se očkovat. Mnohdy kvůli tomu, že se nezdržují na jednom místě a nespolupracují s žádnou ze stacionárních institucí, kterou sociální služby města nabízí. Brno však disponuje sítí sociálních kurátorů i zařízeními příspěvkových i neziskových organizací pro lidi v sociální krizi. Všechny tyto služby se zaměřují na práci s lidmi přímo v terénu. Pracovníci tak mohli získat informace o zájmu o očkování a vysvětlili svým klientům jeho výhody. Prvních 81 dávek vakcíny Moderna již bylo aplikováno a v očkování se bude pokračovat druhou dávkou v předem určeném intervalu," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Brno opanuje temperamentní Brasil Fest. Na Nové radnici zavlaje při té příležitosti brazilská vlajka a návštěvou ji poctí brazilská delegace

Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021. Jeho druhý ročník se uskuteční za přítomnosti brazilského rady – vyslance v České republice Albina Ernesta Poliho Juniora a brazilského velvyslance ve Slovenské republice Eduarda Ricarda Gradiloneho Neta, kteří budou oficiálně přijati vedením města na Nové radnici, kde bude po celou dobu festivalu vyvěšena také brazilská vlajka. S jejím vyvěšením v termínu od 30. 7. do 2. 8. 2021 souhlasili také brněnští radní.

Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách

Zničená infrastruktura pro dopravu, neobyvatelné domy, nedostatek pitné vody. Takový je obrázek řady obcí v západním Německu, které před několika dny postihla velká voda. Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit dar Německu ve výši 1 milion korun a podpořit tak záchranné i odklízecí práce a následnou obnovu území.

Proměna lokality nabírá obrátky – už se pracuje i u podjezdu Caracas. Na Mendlově náměstí se začne na podzim

Začalo to na Křížkovského, nyní jsou stavbaři už u brněnského Caracasu. Pokračovat budou na Výstavní a pak na samotném Mendlově náměstí. Probíhající rekonstrukce dopravně velmi zatížené lokality zahrnuje práce na vodovodu, kanalizaci, horkovodech a dalších sítích i úpravu povrchů. Cestujícím městské hromadné dopravy budou sloužit nové bezbariérové zastávky, částečně se také bude měnit trasa trolejbusové dopravy. Předpokládaná hodnota investice města je 155 milionů, hotovo má být na konci léta 2022. Jedná se o důležitý krok, který umožní v budoucnu celkovou přeměnu náměstí.

Magazín Mendel prozradí tajemství otce genetiky

Johann Gregor Mendel, který je významně spjatý s městem Brnem, oslaví v červenci příštího roku dvousté narozeniny. Již nyní získal první dárek v podobě lifestylového magazínu věnujícího se nejen jeho životu a práci, ale zejména jeho odkazu v podobě nejprogresivnější vědy dneška – genetice. Časopis je předzvěstí 200. výročí Mendelova narození, které si Brno připomene v příštím roce.

Otevírání dat města pokračuje a zrychluje

Od začátku roku 2021 funguje aktualizovaný datový portál data.brno.cz.  Hlavním cílem aktualizace webu bylo vytvořit co nejlepší prostředí pro sdílení a poskytování otevřených dat. Tedy takových dat, která lze strojové číst a dále zpracovávat. Zároveň není omezeno jejich další užití, a to např. licencemi.