O názvu uličky pod Petrovem se stále hlasuje

Ještě šest týdnů – až do 31. srpna - mohou obyvatelé Brna hlasovat o názvu zatím bezejmenné uličky pod Petrovem. Anketa probíhá v Urban centru na Staré radnici a na Úřadě městské části Brno-střed na Dominikánské ulici.

Rozhoduje se o tom, jestli ulička ponese jméno bývalého českého prezidenta Václava Havla, nebo bude pojmenována po přírodovědci Karlu Andrém či po Janu Calábkovi, zakladateli vědecké kinematografie. Ve hře je i varianta ponechat uličku nepojmenovanou.

Od začátku června, kdy byla anketa zahájena, odevzdaly svůj hlas už stovky Brňanů. „Nejvíce lidí přišlo hlasovat hned po vyhlášení ankety začátkem června, byly to i desítky lidí denně, zatímco teď chodí spíš jednotlivci," zhodnotil Dan Škaroupka z Urban centra. Návštěvníci v Urban centru i na úřadě Brna-středu najdou informace o všech třech osobnostech, po nichž by ulička mohla být pojmenována, a mohou si prohlédnout snímky zatím bezejmenné uličky, o niž se jedná.

Hlasovat mohou všichni občané starší 15 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně, a to pouze osobně prostřednictvím originálních hlasovacích lístků s připojeným čestným prohlášením. Anketní lístky jsou k dispozici na obou místech, kde anketa probíhá.

Kde a kdy lze hlasovat:

• Urban centrum (Mečová 5, Stará radnice): pondělí – pátek 10–12 hodin, 13–18 hodin

• Úřad městské části Brno střed (pracoviště Czech Point, Dominikánská 2)
pondělí a středa 8–12 hodin, 12.30–17 hodin, úterý a čtvrtek 6.30–12 hodin, 12.30–14 hodin, pátek 6.30–12 hodin

Text: mmb