Městské divadlo Brno láme rekordy

Bídníci P. Gazdík L. Vlček - Tino KratochvilJe běžné, že během jednoho dne odehraje herecký soubor a orchestr Městského divadla Brno tři až čtyři představení, ale v sobotu 26. října 2013 nastane něco neuvěřitelného. Tuto sobotu totiž odehraje jediné Městské divadlo Brno SEDM představení na ČTYŘ různých scénách ve TŘECH městech ve DVOU státech!

Herci a hudebníci, technici, maskérky, vlásenkářky a další síly v zákulisí, samozřejmě posíleni o pomoc externistů, budou reprezentovat město Brno napříč střední Evropou a propojí s Brnem hlavní města dvou států – Prahu a Bratislavu.

V Praze MdB hostuje v Divadle Hybernia ve 14:00 a 18:00 hodin s temperamentním muzikálem Zorro, který tu měl premiéru teprve minulý týden a setkává se u diváků s ohromným nadšením. V Bratislavě navazuje na úspěšnou šňůru uvádění legendárního muzikáluČarodějky z Eastwicku Foto Tino Kratochvil 80 Les Misérables (Bídníci), kterou jsme započali v prosinci minulého roku, taktéž v odpoledním a večerním představení v kulturním domě Istropolis. Slovenské publikum se může těšit v hlavních rolích na Petra Gazdíka i Jana Ježka a Lukáše Vlčka. Na domácích scénách zahrajeme pro Brňany dvakrát muzikálovou komedii Čarodějky z Eastwicku, obě reprízy odehraje Markéta Sedláčková a Radka Coufalová, v roli Alexandry se vystřídají Ivana Vaňková a Jana Musilová a ďábelského Darryla van Horna si bude užívat Martin Havelka a Petr Štěpán, který za tuto roli získal Cenu Thálie. Večer potom Petr odběhne spolu s Milanem Němcem na Činoherní scénu, kde budou řešit předmanželské problémy v třeskuté komedii Dokonalá svatba. 

Jedná se o zcela jedinečnou událost, která nemá v historii Městského divadla Brno – a zřejmě ani jiného českého divadla – obdoby. Zajistit veškeré zázemí, lidi, techniku a mnohé další, aby vše fungovalo, jak má, nebylo vždy úplně snadné. „Jsme však přesvědčeni, že v sobotu zazní pro Městské divadlo Brno potlesk sedmkrát," shrnula přání divadelníků mluvčí MdB Lenka Pazourková.

Text: red, foto: jef