První brněnský DiscGolfPark je na Lesné

g4sOriginální, ale v tuzemsku nepříliš známou hru – DiscGolf – si nyní budou moci vyzkoušet i Brňané.

Městská část Brno-sever úspěšně pokračuje v obnově i novém zakládání ploch určených pro venkovní vyžití jejích obyvatel. Kromě údržby a rekonstrukcí dětských hřišť se přitom daří budovat i místa, která využijí také další generace. Po loňském otevření fitness zóny ve Schreberových zahrádkách tak Brno-sever od 12. října nabídne další sportoviště pro všechny věkové skupiny. V tento den v 9 hodin bude mezi ulicemi Milénovou a Loosovou (pod areálem TJ Start Brno) slavnostně otevřeno nové hřiště na DiscGolf, přičemž městská část Brno-sever bude první brněnskou lokalitou, kde si bude možné tento sport zahrát.

DiscGolf, který je odvozený z klasického golfu, je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl tvořený ocelovým košem. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100-120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi (případně i dvěma) hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů.

„Jsme rádi, že můžeme našim občanům mezi možnostmi trávení volného času nabídnout zase něco nového. DiscGolf je přitom sport, který podobně jako klasický golf mohou provozovat i dříve narození, a věřím, že nejen proto by právě na Lesné mohl získat širokou oblibu. Přispěje k tomu určitě i to, že je na rozdíl od golfu finančně nenáročný a v případě našeho hřiště bude navíc možnost bezplatného zapůjčení létajících disků v přilehlém Středisku volného času," říká starostka Brna-severu Sabina Tomíšková.

Ve světě už existují tisíce DiscGolfových hřišť s instalovanými koši, nejvíce – přes 3000 – v USA, kde tato hra v 70. letech vznikla a provozují ji tam desítky tisíc lidí; v Evropě je nejdále Švédsko se 103 hřišti. V ČR je jich už 19 a stále přibývají další, když za první půlrok 2013 se otevřelo 5 nových. „Dokazuje to potenciál tohoto sportu, a o to víc mě těší, že první brněnský DiscGolfPark vznikl právě u nás," dodává starostka Sabina Tomíšková.

Devítijamkové hřiště na Lesné, na kterém se už v rámci jeho otevření uskuteční první ligový turnaj, bylo vybudováno za méně než 14 dní. Náklady ve výši cca 314 000 korun byly hrazeny plně z rozpočtu městské části.

Text: red, foto: archív MČ Brno - sever

g1g2g3g4g5g6g7g8g0