Šalina Pub nabízí pravidelné svezení

Brněnský unikát na kolejích – Šalina Pub – opět vyráží do ulic. Pivní tramvají se mohou zájemci svézt na pravidelných jízdách každý pátek od začátku dubna až do konce října. Svou první letošní jízdu s cestujícími bude mít pivní tramvaj již dnes – na Zelený čtvrtek a jak jinak než se zeleným pivem Starobrno. Pivní tramvaj bude ve čtvrtek jezdit od 17 hodin na okružní jízdě, která začíná na Mendlově náměstí. Hned další den vyjede na pravidelnou páteční jízdu, která se pak bude každý týden opakovat. „Šalina Pub bude vyjíždět každý pátek vždy v 18 hodin z náměstí Svobody. Pojede na Českou, Hlavní nádraží, Mendlovo náměstí a vrátí se zpět. Za večer udělá čtyři takové okružní jízdy," uvedl Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

Jízdné na jeden okruh vyjde na 60 korun, pokud si ho zájemci zajistí v předprodeji, zaplatí za něj 50 korun. „Jízdenky v tramvaji prodává průvodčí, v předprodeji jsou k dostání v Informační kanceláři na Novobranské nebo v Infostánku na Joštově ulici," vysvětlil Luděk Kocman z odboru marketingu a komunikace DPMB. Na čepu je Starobrno Medium 11°.

Šalina Pub je tramvaj typu K2R, která prošla v roce 2013 speciálně navrženou přestavbou přímo v dílnách Dopravního podniku města Brna. Práce na rekonstrukci vozidla trvaly necelé tři měsíce. Od běžných tramvají se liší například tím, že druhé a čtvrté dveře jsou zaslepeny, vůz je dovybaven elektrickým zařízením, které umožňuje zapojení všech potřebných spotřebičů na střídavý proud (kávovar, chladnička, mikrovlnná trouba apod.).

Šalina Pub nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Uvnitř šaliny nechybí skutečný výčep a celá řada praktických vychytávek, například speciální držáky na pivo, toaleta nebo vybavení audio a video systémem, WiFi a dalším zařízením pro mobilní restaurační provoz. Pivní tramvaj si může kdokoli pronajmout i pro tzv. zvláštní jízdu ať už pro firemní prezentaci, nebo rodinnou oslavu.

(tz)