Brněnští strážníci byli úspěšní na soutěži psovodů

Najít a zneškodnit pachatele v restauraci plné lidí nebo zadržet ozbrojeného kriminálníka uprostřed noci. Takové bylo zadání pro psy vedení policejními psovody z celé republiky na již 13. ročníku kynologických závodů O putovní pohár ředitele MP Zlín. Úspěchy v prestižním klání pětadvacetičlenného startovního pole zaznamenali v Suché Lozi i dva psovodi z řad brněnských strážníků.

Strážník Zdeněk Mičuda a jeho osmiletý pes Lux Kedorb nenašli přemožitele v kategorii psovodů s německými ovčáky. Toto prvenství je jedním z mnoha skvělých výsledků Zdeňka Mičudy, který v řadách městské policie působí jako psovod již 18 let.

Všestranné zápolení účastníků z městských policií, Policie České republiky, Vězeňské služby a Hradní stráže naznačilo, že na jednotce psovodů jsou velmi nadějné talenty. Teprve tříletý belgický ovčák malinois Tornado a psovod Tomáš Janišta skončili celkově na vynikajícím pátém místě.

Pětadvacet sehraných dvojic psů a jejich pánů muselo prokázat absolutní souhru při hledání a označování osob v objektu a v lese i při zákrocích proti ozbrojeným pachatelům-figurantům. Tradičně nechyběly ani úkoly spadající do poslušnosti, tedy chůze u nohy, obraty nebo aport.

Text: jag