Výstava YAA 2014 v Urban centru

Od středy 19. listopadu 2014 budou v Urban centru na Staré radnici vystaveny práce mladých architektonických talentů, vítězů soutěže Young Architect Award 2014. Tématem 6. ročníku soutěže byla "Bolavá místa měst a obcí - opuštěný industriál".

Účelem soutěžní přehlídky bylo zmapovat tvorbu studentů a mladých architektů do 33 let, pomoci jim naleznout místo na současné architektonické scéně, zapojit je do tvorby veřejného prostoru, podpořit veřejnou diskusi o architektuře a získat nové pohledy na využití industriálních staveb a areálů. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 16. září při příležitosti 25. Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH za přítomnosti patrona soutěže Bořka Šípka. Na výstavě v Urban centru uvidíte výběr z oceněných prací i projekty studentů brněnských vysokých škol – FA VUT, FAST VUT v Brně a Mendelovy univerzity v Brně.

Nejvyšší ocenění v soutěži si odnesl architekt Lukáš Landa za projekt Městský dům pro Libeň - proměna libeňského pivovaru v Praze. Vysoké ocenění získala také práce Jana Kubáta s brněnským tématem otevírající zajímavé a dosud málo řešené téma – využití městských vnitrobloků.

Výstava potrvá od 19. listopadu do 4. prosince 2014.

Více informací o soutěži: www.yaa.cz.

(red)