Nová sbírka pomůže opuštěným zvířatům

pejsek-sbírkaPrvotřídní péči zajišťuje útulek městské policie opuštěným zvířatům i díky štědrým dárcům, kteří v minulosti posílali své příspěvky na zřízená sbírková konta. Nová veřejná sbírka, jež se tentokrát bude konat po dobu neurčitou, začala poslední červnovou středu. V minulosti získané peníze pomohly k zajištění nadstandardních podmínek pro odložené psy a kočky, útulek si mohl zakoupit speciální operační nástroje, veterinární léčiva i další zdravotnický materiál.

Lidé, kteří se rozhodnou útulku opět pomoci, mohou využít bankovního účtu 240549/5400 a zadat konstantní symbol 0379. Částku je samozřejmě možné poukázat i složenkou. V obou případech je adresa příjemce: Statutární město Brno, Magistrát města Brna, 601 67 Brno, Sbírka – opuštěná zvířata.

„Finanční příspěvek je možné předat i v hotovosti pověřeným zaměstnancům přímo v útulku na ulici Palcary 50 s využitím takzvané sběrací listiny, která je tam pro tyto účely k dispozici," upozornil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Veřejná sbírka je vhodnou volbou například pro ty, kdo by opuštěným zvířatům rádi pomohli, ale z jakéhokoli důvodu si je nemohou vzít do opatrovnictví. Zkušení veterináři a ošetřovatelé útulku městské policie mohou díky získaným penězům vytvořit svým svěřencům ideální podmínky pro pobyt i případné léčení a zajistit i složitější a nákladnější zákroky, na které by jinak chyběly prostředky či vybavení.

Každý měsíc najde v útulku svůj přechodný domov v průměru necelá stovka psů a čtyřicet koček. Některé přinesou nálezci, k dalším vyjíždějí strážníci odchytové služby. Pracovníci útulku městské policie srdečně děkují všem, kdo se rozhodnou finančním příspěvkem dopomoci k pohodě opuštěných zvířat.

Některá z nich v útulku stráví i několik let a největší odměnou by pro ně byl nový páneček. Všechny psy a kočky z útulku si mohou zájemci prohlédnout na webu www.mpb.cz v sekci Útulek pro zvířata.

Text: jag, foto: archív MP