Holky, prodlužte si prázdniny! V letní škole IT na FIT VUT v Brně

Mimořádnou šanci prodloužit si prázdniny, ale současně se naučit mnohému ze světa informačních technologií a zjistit, že nejde výhradně o mužskou doménu, mají letos starší žákyně a středoškolačky. Tradiční Letní počítačová škola, kterou speciálně pro děvčata pořádá Fakulta informačních technologií VUT v Brně, se totiž přesunula z konce prázdnin do prvního zářijového týdne. „Posun termínu nám doporučili i pedagogové škol, kteří budou účast akceptovat a omlouvat na základě předloženého certifikátu, tak doufáme, že děvčata to ocení. Jinak program i schéma obou kurzů pro mladší a starší dívky zůstává stejný. V obou bězích navštíví také letos účastnice Centrum IBM v Brně a setkají se zkušenými ženami, odbornicemi v IT," uvedl profesor FIT VUT v Brně a duchovní otec celého projektu Jan M. Honzík.

Náplň obou kurzů zavede žákyně i studentky do zajímavých zákoutí informačních technologií. Naučí se základy programování, proniknou do pravidel tvorby webových stránek i profesionálních prezentací a poradí si s teorií a praxí digitální fotografie. Starší dívky si pak vyzkouší experimenty v biometrické laboratoři včetně snímání a zpracování otisků prstů a pokusí se vytvořit i vlastní počítačovou síť.

Pro obě školy připravili organizátoři opět hodnotné ceny ve fotografické soutěži (fotoeditory Zoner) a na středoškolačky čekají také odměny v malé literární soutěži na široké téma „Počítače pro holky a holky pro počítače". Starší děvčata budou sestavovat digitální náramkové hodinky, které si odnesou domů, a v pátek se setkají na besedě z významnými IT ženami z celé republiky.

Bližší informace najdete na www.fit.vutbr.cz/holky . Uzávěrka přihlášek je do konce srpna, volná místa ještě jsou, ale jejich počet je v každé ze škol omezený.

(sal)