Pro LiLi hledá divadlo děvčátko i babičku

Pro připravovaný rodinný fantasy muzikál LiLi vypisuje Městské divadlo Brno konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí. Pokud vás tedy osloví příběh a splňujete níže popsané podmínky, šance postavit se na jeviště Hudební scény je tu pro vás!

Na počátku vzniku tohoto muzikálu byl zábavní park Efteling v Holandsku, který již od jeho otevření v roce 1952 navštívilo více než milion návštěvníků. Je dvakrát větší než Disneyland v Kalifornii a děti i dospělí hosté v něm mohou zažít atmosféru pohádkových, mytologických, legendárních a různých fantazijních světů. Muzikálový příběh Let snů (Droomvlucht) byl napsán na míru pro jednu z parkových atrakcí a diváci jej mohli v tajuplném domě navštívit od 9. října 2011 do 9. dubna roku 2012. Inscenace ale zaznamenala velký úspěch a ukázalo se, že může fungovat i samostatně mimo prostor parku v divadelních budovách.

Děj je napsán v oblíbeném žánru fantasy, který vytváří zcela nové světy plné magie, nadpřirozena a bájných bytostí a navazuje tak na legendy tohoto uměleckého druhu, jakými je například Tolkienův Pán prstenů nebo Pratchettova Zeměplocha. Let snů vypráví o kouzelném a dech beroucím dobrodružství malé holčičky Lily, která jednoho dne usne na pohádkové knize a spolu se svou babičkou se probudí v magickém světě plném trollů, elfů, faunů a víl. Ukáže se, že kouzelná říše se momentálně potýká s problémy, s kterými může pomoci právě jenom Lila. V české premiéře se staneme svědky napínavého příběhu plného zázračných postav a prostředí, jenž je určen pro celou rodinu podobně, jak tomu bylo v případě naší inscenace o Mary Poppins. Petr Gazdík, který byl právě jejím režisérem, se ujme režie i této inscenace. Premíéra je plánovaná na 6. prosince letošního roku.

 (tz)

Hledáme:
- role babičky Amyry: žena 50 a více let, sportovní vzezření, herecká praxe, pěvecká průprava
- role Lili: dívka 12 - 16 let, pěvecká a taneční průprava, herecké zkušenosti vítány
- další role a company: věk 10 - 15 let a 16 - 40 let, pěvecká a taneční průprava, herecké zkušenosti

- zaslání online přihlášky s fotem
- zpěv: písně pro uchazeče o hlavní role budou k dispozici v prvním týdnu v září, ostatní si připraví dvě libovolné písně v českém jazyce. Vlastní notové materiály či podklady na CD pro zpěv si vezměte s sebou! Korepetitor a zvukař budou u konkurzu zajištěni divadlem.

Online přihlášky můžete zasílat nejpozději do 8. 9. 2014 a naleznete je na: http://www.mdb.cz/formular/?id=65.