Zahrada školy Bednářova se proměnila v rekreační zónu

Obyvatelé nejen Horních Heršpic se mohou těšit na nový odpočinkový areál vybudovaný v zahradě Základní školy Bednářova 28. Projekt dostal název Zahrada v pohybu a bude sloužit nejen potřebám školy a školní družiny, ale i k rekreaci občanů. Zahrada bude v provozu od dubna do října.

V novém areálu vzniklo posezení s grilem, skatepark, lanová pyramida, lanovky a dětské hřiště s herními prvky jako například skupinová houpačka, lezecká síť, rotační kláda nebo jednomístný kolotoč. Dále na zahradě stojí nový altán, který budou školní třídy využívat během výuky a školních akcí od jara do podzimu. Po skončení výuky může altán k odpočinku využít široká veřejnost. „Město Brno tak skvěle naplnilo myšlenku J. A. Komenského „škola hrou" a současně přispělo ke spokojenosti a pohodlí místních obyvatel," uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Projekt byl financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města. Náklady činí 3 693 192 Kč, dotace pokryly 2 757 524 Kč. Stavební práce trvaly od října do prosince 2013.

Všichni uživatelé Zahrady v pohybu jsou povinni dodržovat provozní řád dostupný na internetových stránkách ZŠ Bednářova 28 v sekci aktuality:

http://www.zsb.cz/zsbednarova/Aktuality.html

Provozní doba areálu s výjimkou skateparku:

Po–Pá 7–16 hod pro žáky školy a školní družiny

Po–Pá 8–20 hod pro organizované skupiny a veřejnost, pokud areál není využíván školou. Provozní doba skateparku pro veřejnost: Po–Pá 16–20 hod.

(tz)