Na bezpečnost pod vánočními stromy dohlédnou strážníci

Tisíce lidí v loňském roce přihlížely, jak se na náměstí Svobody a Zelném trhu rozzářila do tmy světla vánočních stromů, další desetitisíce nakupujících až do Štědrého dne korzovaly mezi stánky s dárkovým zbožím a občerstvením. Nejinak tomu bezesporu bude i v letošním roce, a tak městská policie připravila komplexní bezpečnostní opatření, které v centru Brna zajistí bezpečný pohyb a co nejklidnější dopravní situaci.

Na desítce vytipovaných míst ve středu města přispějí hlídky k dodržování pořádku svou trvalou přítomností, samotný preventivní dohled by měl odradit řadu nenechavců od pokusů o krádeže. Další desítky strážníků budou kontrolovat všechna další veřejná místa, kde se dá předpokládat větší pohyb osob. Nevynechají ani dopravní situaci a řidiče proto upozorňují na zákaz vjezdu do pěší zóny i pro vozidla s výjimkou, a to po dobu uvedenou na přechodném dopravním značení. „Respektování tohoto omezení budou hlídky důsledně kontrolovat, zejména kvůli bezpečí chodců v historickém jádru," zdůraznil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Při samotném rozsvěcení vánočních stromů v pátek 29. listopadu městská policie již zvýšený výkon služby ještě posílí na obou náměstích přibližně o patnáct strážníků.

Hlídky městské policie budou trvale připraveny zabývat se i nenadálými situacemi, stejně jako v loňském roce, kdy městská policie oslovila Českou obchodní inspekci s žádostí o spolupráci kvůli případům otrav metylalkoholem. Inspektoři a strážníci se potom při kontrolách prodejních stánků společně přesvědčili, že nabízené alkoholické nápoje jsou bezpečné.

(red)