Strážníci budou hlídat

Na bezpečnost provozu i návštěvníků Masarykova okruhu se i letos zaměří desítky hlídek městské policie při závodu mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky 2013. Strážníci si na celý nadcházející víkend stejně jako každý rok připravili rozsáhlý soubor dopravně-bezpečnostních opatření ve spolupráci s Policií ČR a pořadateli akce. Událost pojmou komplexně a v širších souvislostech, takže ve zvýšené míře dohlédnou i na centrum města.

Hlídky zajistí dopravu v nejbližším okolí ostrovačického sportovního areálu a přičiní se o dodržování veřejného pořádku. „Stěžejní pro ně bude zejména zajištění příjezdu návštěvníků, hladký průběh samotných závodů a posléze usměrňování odjezdů po skončení závodů od příjezdových komunikací až k samotnému okruhu," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Na příjezdových trasách budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám.


U okruhu i v centru Brna

Pro hlídky městské policie bude při dohlížení na dopravu, veřejný pořádek i bezpečnost osob a jejich majetku klíčová oblast městské části Brno-Bystrc a také městská část Brno-Žebětín. Tam budou kontrolovat nájezd návštěvníků od Žebětína směrem k automotodromu. Do rozsáhlého opatření se letos zapojí bezmála dvě stovky strážníků.

Dvě desítky z nich se zaměří na historický střed Brna, aby mohly operativně uklidňovat případné rozmíšky mezi příznivci motocyklového sportu a také jim účinně předcházet. V minulých letech chtěli někteří rozvášnění fanoušci motorek halasně oslavovat až do pozdních nočních hodin, rušili noční klid a strážníci je potom museli umravňovat.

Po ukončení závodu je pravidlem, že odjezdové trasy jsou přetíženy náporem vozidel i pěších. „Městská policie proto žádá o zvýšenou vzájemnou toleranci, ohleduplnost a respektování pokynů strážníků i policistů, kteří se budou starat o co nejplynulejší odchod," podotkl mluvčí strážníků.

Text: red