Galerie Vaňkovka spojila umění s přírodou
21. 4. - 11. 5. 2015
Galerie Vaňkovka
Víte, co se skrývá pod slovem NETÍK? Pod vznešeným botanickým názvem Adiantum tenerum 'Scutum Roseum' objevíte tajemnou kapradinu původem z tropů. Nebo... sochaře a řezbáře vystavujícího po celém světě. Jeho sochy zdobí Vatikán, Notre-Dame, Pantheon a slouží jako osobní dary prezidentů. Jiří Netík, je neobyčejně skromný a nemá rád rušná místa. Rok 2015 je významným 10. výročím nejen pro Galerii Vaňkovka, ale i 30. výročím pro instituci s nejdelší tradicí zahradnického výzkumu a vzdělávání v České republice, Zahradnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. A tak se zrodilo spojení Netík-Netík, spojení duše přírody a duše převtěleného barokního mistra řezbářského umění. Přijďte, díky vůni květin nejen uvidíte, ale i ucítíte. Díky doprovodnému programu také uslyšíte a na místě můžete vyzkoušet, zda ve vás úplně náhodou není skrytý řezbářský talent!
Jiří Netík, sochař a řezbář, patří k mimořádným uměleckým osobnostem přelomu 20. a 21. století. Ve svém uměleckém výrazu čerpá z tradic mistrů středověku, renesance i baroka, ve výsledku je však ryze moderní a svůj.
Ing. Jiří Martinek, Ph.D., se v oblasti floristiky zabývá výstavnictvím a organizováním květinových show. Je proděkanem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, členem jury floristických soutěží, držitelem mezinárodního certifikátu FEUPF/FLORINT.
(tz)