Osmibitové hry ve vesnickém provedení v galerii G99 a novinky v Domě pánů z Kunštátu

mGalerie G99, sídlící v přízemí Domu pánů z Kunštátu, přivítá v únoru první letošní výstavu. Své dílo na ní představí Vojtěch Luksch, absolvent Ateliéru malířství 1 FaVU VUT. Na návštěvníky bude čekat vskutku originální kombinace námětů – vyšívané obrazy krajinek a momentky z raných počítačových her.

Na první pohled spolu tyto dvě kategorie mají pramálo společného, jak ale autor uvádí v anotaci výstavy, z jeho pohledu jsou spojené jistým pocitem nostalgie. Vyšívané obrazy pochází z pozůstalostí po prarodičích, na ně přimalované výjevy z osmibitových her jsou pak návratem do dětství, kdy se počítačové hry hrály na návštěvách u příbuzných.

Výstava s názvem Still Life In Message Box bude k vidění od 31. ledna do 17. března.

Pokud se rozhodnete výstavu v Domě pánů z Kunštátu navštívit, věnujte určitě pozornost i novinkám, které v této renesanční budově v posledních měsících nastaly. Hned u vstupu návštěvníky od loňského podzimu vítá minigalerie a obchod Polagraph, kde lze zároveň zakoupit vstupenky na výstavy, v prvním patře je pak možné navštívit nový archiv a studovnu Vašulka Kitchen Brno, která je přístupná zdarma i mimo výstavní provoz.

Podrobnosti o otevírací době a další informace najdete na webových stránkách www.dum-umeni.cz.

(sal, foto: Barbora Trnková)