V Podhoráckém muzeu v Předklášteří vás okouzlí výstava dřevených hraček

hračkyPřijďte poznat kouzelný svět dřevěných hraček. Co všechno může být zakleto do dřevěného špalíčku? Jaké druhy dřeva jsou nejlepší k vysoustružení koníka a panenky? Z jakých přírodních materiálů se v minulosti připravovaly barvy? Navštivte výstavu nazvanou Hračka v dřevě ukrytá v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.

Výstava vás zavede do rozmanitých koutů naší země, kde se dřevěné hračky tradičně vyráběly již před staletím. Každá z těchto národopisných oblastí vtiskla dřevěné hračce jedinečnou podobu. Poznáte tak například, čím jsou originální hračky z Krušnohoří a proč se na Valašsku hračky udily v peci. Prohlédnete si také dřevěné hračky vytvořené podle návrhů slavných českých umělců z přelomu 19. a 20. století a možná i zavzpomínáte na hračky, které si můžete sami pamatovat z dob svého dětství.

Kromě aktuální výstavy Hračka v dřevě ukrytá láká Podhorácké muzeum v Předklášteří na stálé expozice. Nejstarší z nich je nazvaná Paleontologie a mineralogický systém, doplňuje ji regionální část Minerály na Tišnovsku.

Muzeum dále nabízí dvě historické expozice: Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. století a Dějiny a současnost kláštera Porta coeli.

Výstava Hračka v dřevě ukrytá je otevřená do 25. února 2024 v Podhoráckém muzeu (Porta Coeli 1001, Předklášteří).

(red, foto: Podhorácké muzeum)