VIDA! chystá podzim plný novinek. Pro školáky, studenty i dospělé

vidaZábavní vědecký park VIDA! jde na podzim vstříc novinkám a nabídne i několik tradičních akcí. Od působivé výstavy odhalující fungování lidského mozku, přes nové školní programy a dílny s pokusy, večerní Rande s vědou až po oblíbený VIDA! After Dark a Bastlfest – festival kutilství pro rodiny.

Širokou veřejnost, vědecké nadšence a každého, kdo má zájem o aktuální vědecká témata, zveme na Rande s vědou. „Akce si klade za cíl přiblížit svět vědy běžnému člověku populární a srozumitelnou formou,“ představil novinku Adam Blahák, koordinátor večera. Hned první Rande s vědou 26. září vás doslova chytne za srdce. „Prozkoumáte totiž, jak tento orgán, bez kterého nemůžeme žít, funguje. A to na vlastní kůži,“ dodal Blahák.

Rande s vědou plánuje VIDA! nejméně pětkrát ročně, vždy ve všední den od 18 do 20 hodin. Vstupenku za 70 Kč lze zakoupit 14 dní před akcí na eshopu nebo v den akce na pokladně.

Lidské tělo zůstává tématem i v rámci nové dočasné výstavy, která od října přiblíží fungování lidského mozku a všeho, co je s tímto orgánem spojené. „Zjistíte, jak se šíří nervové vzruchy, jakou má sílu mysl, i to, jak lze mozek snadno oklamat,“ láká kurátor dočasných výstav Martin Kirkby.

Učíte? Vezměte žáky na podzim do VIDA! parku, kde kromě interaktivní expozice můžete vybírat z více než 20 výukových programů, z nichž 5 je letošní novinkou. „Nabídka programů pro děti ze školek až po maturanty je opravdu pestrá a přizpůsobená potřebám každé věkové skupiny,“ přiblížil Ondřej Medek, manažer vzdělávacích a doprovodných programů VIDA!, a upřesnil: „V nových programech se žáci mohou seznámit například s tím, jak vypadají a fungují naše svaly a kosti nebo odhalí principy fotosyntézy. Starší žáci se zaměří například na efektivitu zdrojů energie.“ Celou nabídku výukových programů najdete na webu vida.cz/skoly, kde si návštěvu VIDA! science centra pro svoji třídu můžete také snadno zarezervovat. (sal, foto: Archív VIDA!)