VIDA! otevírá venkovní expozici a promítá dinosaury ve 3D

vidaZábavní vědecký park VIDA! je po necelých třech měsících znovu otevřený. V pauze, kterou si vynutilo nařízení vlády, však ani náhodou nezahálel. Připravoval pro děti i dospělé pokusy na doma, natáčel populárně vědecká videa, nabízel příměstské tábory dětem nezbytných profesí, šil roušky, na 3D tiskárně vyráběl držáky na štíty a pro ministerstvo zdravotnictví vymyslel a realizoval interaktivní mapu odběrových míst. V neposlední řadě však opravoval stávající exponáty a připravoval na otevření venkovní expozici.

„Všem, kteří rádi objevují, jak funguje svět kolem nás, nyní nabízíme nejen vnitřní expozici, ale i možnost užít si radost z poznávání pod širým nebem," řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter. Do venkovní expozice přibyly nové exponáty. Zájemci si tak vyzkouší třeba kreslení slunečními paprsky. Zjistí, jak náročné je uzdvihnout sám sebe. Seznámí se s hučícím kamenem, tlakovou fontánou nebo otestují akustické uši. Možnost navštívit venkovní expozici s krásným výhledem do areálu brněnského výstaviště je součástí běžné vstupenky. A to minimálně do konce září.

Další červnovou novinkou VIDA! je jedinečný 3D film Dinosauři, který představuje Antarktidu jako domov pravěkých ještěrů.vida2 „Vydejte se spolu s vědci po stopách osmimetrového masožravého dinosaura, býložravců s dlouhými krky nebo předchůdců krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. Staňte se novodobými lovci dinosaurů a odhalte příběhy skryté v zamrzlých skalách," láká ke zhlédnutí Richter. 3D film s českým dabingem nadchne dospělé i děti od 6 let, za příplatek ke vstupnému 50 Kč/os.

Do konce letních prázdnin také byla prodloužena oblíbená hravá výstava Digitálium – vstupte do videohry. „Čeká tu na vás pět obřích hlav – pět bran do digitálních světů. Jejich podoba je ve vašich rukách. Doslova. Stačí pohybovat rukama a projekce před vámi se mění," prozradil Richter.
Vzhledem k současné turbulentní situaci nezapomínejte se před návštěvou zábavního vědeckého parku VIDA! seznámit se s aktuálními informacemi na www.vida.cz nebo zavolat na pokladnu 515 201 000.

(sal)
Foto: Archív VIDA! a © Giant Screen Films