Městské divadlo Brno baví diváky i v době koronavirové

Dámská krejčovnaMěstské divadlo Brno připravilo v době karantény pro diváky online přenosy svých autorských inscenací. Tyto záznamy umisťuje na svůj YouTube kanál MdB TV dvakrát týdně, v sobotu a ve středu. Jde vždy o starší autorské inscenace napsané přímo pro MdB, které již mají po derniéře. Informace o vysílání najdete vždy v příslušný den na webu www.mdb.cz  a na sociálních sítích.

V televizním vysílání ČT Art bude v pondělí 13. dubna uveden záznam inscenace Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli.

Facebookové nápady na zabavení

Herci divadla ze svých domovů také baví diváky na sociálních sítích díky scénkám ze slavnostních večerů známých pod názvem Křídla.

Dále MdB spustilo video soutěž s domácími mazlíčky, ve které mají diváci na základě hlasu ve videu rozpoznat, který herec či herečka je páníčkem daného mazlíčka.

Odstartovala také „Písničková výzva MdB", v rámci které nominovaní umělci zazpívají jednu píseň, jejíž výběr je omezen písmenem, které na ně připadne. Tímto písmenem buď musí začínat název písně, nebo jméno interpreta.

„Čtení v ponožkách"

Mnoho z umělců MDB se aktivně zapojuje do čtení pohádek pro děti v nemocnicích. Na základě přečtené pohádky poté děti nakreslí obrázek, který následně poputuje do obrázkové soutěže.

Nezapomínají ani na další charitativní akce, které se konají každoročně, např. 21. března se umělci MdB připojili k „Ponožkové výzvě", která je spojována se Světovým dnem Downova syndromu a spočívá v tom, že právě v tento den se na znak oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě rozdílné ponožky.


Městské divadlo Brno šije

Krejčové Městského divadla Brno přešly od kostýmů k rouškám a v pánské i dámské krejčovně a garderobě ve velkém šijí ochranné roušky, které následně na potřebná místa distribuuje Magistrát města Brna. MdB se přidalo k výzvě www.sijemerousky.cz.