Lavutara mapuje cesty romských muzikantů i jejich písní

MRK FDig 038 2019 res 006do 3. 5. 2020
Muzeum romské kultury

Muzeum romské kultury v novém roce pokračuje s unikátní výstavou Lavutara. Cestami romských muzikantů a jejich písní. Téma výstavy je romská hudba, která je představena ve dvou sálech. První sál seznamuje návštěvníky s historií a vývojem romské hudby. Druhý sál se věnuje hudební tradici v Brně od 50. let minulého století do současnosti.

Na vzniku výstavy se podíleli samotní hudebníci, organizátoři hudebního života i výrobci a opraváři hudebních nástrojů. Na 16. ledna v čase 16.00–18.00 je připraven hudební workshop s hudebníkem - baskytaristou Janem Polyákem. Hudební dílna je určena pro děti ve věku od 8 do 13 let a seznámí se s různými hudebními postupy a žánry. Na programu je také společný jam, proto hudební nástroje s sebou. Vstupné na hudební dílnu je zdarma. Výstava potrvá do 3. května a v neděli 26. ledna, u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti (27. 1.), je do expozice i výstavy volný vstup.

Muzeum romské kultury připravilo pro své návštěvníky a příznivce nový e-shop, na kterém jsou k dispozici knihy z muzejní produkce, dárkové vstupenky a drobnosti pro radost. Více na rommuz.cz. (sal) 

Foto: Archív MRK