Velký historický příběh dvou královen opanuje závěr sezony v Mahenově divadle

NdB MARIE-STUARTOVNA banner-web 1920x108012. 9., a 27. 10. 2018
Mahenovo divadlo

Letošní divadelní sezona se v činohře Národního divadla Brno blíží ke svému vrcholu. Třešničkou na dortu letošní krásné sezony bude Marie Stuartovna Friedricha Schillera. Historické drama zachycuje poslední dny panovnice Marie Stuartovny. Život skotské královny je doslova v rukou její sokyně, královny Anglie a Irska, Její Výsosti Alžběty I. Ta se rozhoduje, zda podepíše dávno připravený ortel smrti, anebo Marii udělí milost.

V konfliktu dvou královen, které se ve skutečnosti nikdy osobně nepotkaly, ačkoliv o sobě navzájem věděly víc než všechno, se divákům odhalují témata propojující boj o politickou moc, stejně jako náboženský a morální konflikt. Režie hry, která vykresluje charaktery obou královen v jednom z nejlepších historických dramat všech dob, se zhostí úspěšný režisér Martin Čičvák. V hlavních rolích se objeví Hana Tomáš Briešťanská (Marie Stuartovna) a Eva Novotná (Alžběta I.).

Činohra NdB uvede inscenace poprvé 15. června v Mahenově divadle. Nejbližší reprízy jsou na programu 16., 18., 19. června, 12. září a 27. října.

(sal)

Foto: Archiv NDB