Janáčkova opera NdB hraje na výstavišti!

NDB  OLB151324., 25., 27. a 28. 2. 2018
Brněnské výstaviště, pavilon P

Hledáte netradiční dárek nebo byste rádi vyzkoušeli operní žánr? Pak pro vás máme dokonalý tip! Operní představení v netradičním a inspirativním prostoru obřího pavilonu P na BVV.

Jestliže se Janáčkovo divadlo může chlubit největším jevištěm v ČR, pavilon P pak je s délkou 214 m, šířkou 90 m a výškou 12 m největší výstavní halou ve střední Evropě a díky speciální akustické úpravě je pro výpravné operní projekty jako stvořený. Po úspěšné premiéře Gounodovy opery Faust a Markéta vyroste v pavilonu P na konci února 2018 část Říma, aby se zde v režii Jiřího Heřmana rozehrála nejslavnější Pucciniho opera Tosca s vynikající Maidou Hundeling a dánským tenoristou Magnusem Vigiliusem v hlavních rolích.

Dalším titulem se stane Pucciniho Turandot. Pohádka o krvelačné princezně a jejich hádankách je díky velkým sborovým scénám a scénografii inspirované terakotovou armádou z hrobky císaře Čchin Š'-chuang-ti do prostoru pavilonu P ideální. V hlavních rolích se představí jihokorejský tenorista Sung Kyu Park, který se do Brna vrací po velmi úspěšném ztvárnění role Enza v La Giocondě, a Iveta Jiříková.

Nezapomeňte: 24., 25., 27. a 28. února 2018 výstaviště patří opeře! (sal)
Foto: Archív NdB