Kouzelný svět počítačových her ukáže nová výstava na Špilberku

kouzelný svět23. 11. 2017- 14. 1. 2018
Špilberk

Napadlo by vás, že i počítačovou hru můžeme považovat za umělecké dílo? Počítačové hry už nejsou jen zábavnou kratochvílí, jde o nový výtvarný fenomén. Vizuální stránku her totiž vytvářejí studovaní umělci. I jejich díla si zaslouží pozornost. Muzeum města Brna teď jako první z velkých institucí u nás představí tvorbu několika studií, v jejichž počítačových hrách se hráčům otevírá vskutku kouzelný svět.

Zimní výstavy na hradě Špilberku tradičně patří dětem. Tentokrát si na své přijdou nejen děti, ale také nadšenci do počítačových her v jakémkoli věku. Výstava nazvaná „Kouzelný svět počítačových her" totiž ukáže výrazné vizuální podoby her od tří českých studií, jejichž mnozí členové dokonce pocházejí z Brna. Uvidíte necelou stovku obrázků od studií Amanita, Paperash a Hangonit – všechna se přitom mohou pyšnit oceněními z prestižní soutěže Česká hra roku. Některé hry si budete moci i přímo zahrát, např. úspěšný Samorost 3 od studia Amanita, Rememorit od studia Hangonit nebo Dark Train od studia Paperash. V předpremiéře se také na Špilberku představí nová hra Chuchel, kterou Amanita uvede až v roce 2018.

Výstava bude hravá i nevirtuálně. Návštěvníci v ní najdou třeba bludiště vytvořené z elementů objevujících se ve hrách nebo zábavné úkoly pro děti. Pojďte se přesvědčit, že počítačové hry nemusí být jen plné akce a násilí, ale že mohou být i krásné a kouzelné. Dokáže vám to právě výstava na hradě Špilberku, která začne 23. listopadu. Dne 9. prosince ji také doprovodí tradiční adventní akce pro děti. Více na www.spilberk.cz

(sal)
Foto: Archív MuMB