Vaši filharmonii najdete pod širým nebem

filh13. - 25. 8. 2017
hrad Špilberk

Druhá polovina srpna na Špilberku již tradičně patří open-air koncertům Filharmonie Brno a jejímu v pořadí již 18. Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk Pod hvězdnou oblohou proběhne na velkém nádvoří hradu od 13. do 25. srpna sedm kouzelných hudebních večerů, které si můžete vychutnat i včetně romantické procházky parkem. Na své si přijdou nejen milovníci symfonické hudby, ale také ti, jejichž srdce bije pro operní árie, sborový zpěv, Gustava Broma nebo filmovou hudbu.

Obdivovatelé bel canta se mohou těšit na výběr árií slavných italských operních mistrů v podání Simony Šaturové, jedné z našich nejúspěšnějších současných sopranistek. Odlehčený symfonický program nabídne Saint-Saënsův První violoncellový koncert s německým sólistou Troelsem Svanem a díla Mozarta, Kodályho a Brahmse. Koncert pod taktovkou Caspara Richtera, spoluzakladatele festivalu na Špilberku, bude nabitý známými filmovými melodiemi.

Vedle brněnských filharmoniků se na festivalu představí populární Big Band Gustava Broma se swingovými skladbami a Mladí brněnští symfonikové, kteří uvedou působivou Šostakovičovu Třináctou symfonii „Babí Jar". Již zavedené kinokoncerty, ke kterým se Filharmonie Brno inspirovala ve Vídni, zprostředkují atmosféru hvězdně obsazených koncertů v Schönbrunnu a Paříži. Více na www.filharmonie-brno.cz.  

(sal)
Foto: Archív FB