Letní škola IT pro dívky chlapce neodmítne

počítačové učebně-14 5151Název a poslání sice zůstávají, přesto letošní ročník Letní školy IT pro dívky, kterou pořádá Fakulta informačních technologií VUT, přichází se zásadní změnou: zváni jsou i chlapci. „Slibujeme si od toho, že pestřejší složení účastníků průběh letní školy obohatí a děvčata si navíc na vlastní kůži ověří, že IT skutečně není mužskou záležitostí," vysvětluje s úsměvem duchovní otec celé akce profesor FIT VUT Jan M. Honzík.

A co na děvčata, případně chlapce, čeká? Letní počítačová škola IT se uskuteční první zářijový týden, tj. od 31. srpna do 4. září, program bude připraven od 9 do 15.30 hodin. Připraveny budou opět dvě varianty: pro holky (a kluky) od 12 do 15 let a pro starší studentky a studenty od 16 do 19 let. Poplatek pro účastníky Letní školy FIT činí 600 Kč Hlavní programová náplň ve dvou stupních obtížnosti bude zaměřena na několik klíčových oblastí: při malých hrátkách s Baltíkem proniknou účastníci do základů programování (SGP Systems), naučí se vytvořit vlastní webové stránky snadno a rychle, zvládnou teorii a praxi digitální fotografie a nahlédnou i do oblasti hardwaru, když si zkusí vyrobit vlastní blikající hvězdičku poslouchající na slovo. Chybět jako již tradičně nebude exkurze do firmy IBM, kde si žákyně a žáci letní školy budou moci popovídat s významnými ženami, a to nejen těmi, které se IT naplno věnují, ale i úspěšnými projektovými manažerkami či třeba personalistkami.

Absenci v prvních dnech vyučování není třeba řešit. Posun termínu z prázdnin do školního roku totiž doporučili pořadatelům sami pedagogové brněnských škol. Organizátoři letní školy se spojí s pedagogy účastníků a účastnic a včas je omluví.

Potěšitelným a lákavým bonusem se stanou i různé soutěže o atraktivní ceny. Bližší informace lze najít na www.fit.vutbr.cz/holky.

(sal)