Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER vyvrcholil předáním ocenění

5265707Od 12. 4. probíhal v Brně Mezinárodní festival divadelních škol, který pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Pět dní oslav divadla ukončil Závěrečný ceremoniál, který se konal v divadle Husa na Provázku a na němž byly oceněny ty nejinspirativnější studentské výkony.

Během pěti dní vystoupily v rámci festivalu divadelní školy z České republiky, Slovenska, Maďarska, Skotska, Švýcarska, Německa, Litvy, Gruzie, Ruska, Rakouska a Polska. Nechyběl ani bohatý doprovodný program, který obsahoval představení studentů JAMU, workshopy, přednášky, pouliční divadlo, koncerty a večírky.

Odborná porota, jejímiž členy se letos staly divadelní osobnosti Kristina Žantovská, Christine Richier, Frédéric Poty, Jussi Kareinen a Paul Bourne, se rozhodla ocenit režisérku litevské inscenace Kletba snů, Kamilé Gudmonaité, hereckou dvojici slovenské inscenace Talk to me, Barboru Andrešičovou a Richarda Autnera, herce maďarské inscenace Hamlet, Attilu Vidnyánszkého a Sebastiana Griegela z německé inscenace Cesta ke štěstí.

Tradičně se může rozhodnout pro udělení speciální ceny ředitel festivalu prof. Petr Oslzlý. Letos Cenu ředitele festivalu získal Balázs Várnai ze švýcarské inscenace Kniha ukradených tváří.

Již druhým rokem působí na festivalu vedle odborné poroty i porota studentská. Ta uděluje ocenění E:UTSA, které letos získala režisérka litevské inscenace Kletba snů, Kamilé Gudmonaité.

(red)

Foto: Archív festivalu Setkání/Encounter