Barbora Picková zlatá na MČR na 5 km

CIMG6131I v letošním roce se sezóna dálkových plavců rozjela tradičním bazénovým šampionátem na 5 kilometrů. Mistrovství ČR hostil podobně jako v minulých letech padesátimetrový bazén v pražském Podolí. V neděli 13. dubna se tak do bazénových vod ponořili i plavci brněnské Komety. Mezi ženami se brněnské plavkyně prosadily na stupních vítězů a získaly pro brněnský klub double. Nejlepší dálkoplavkyní z Komety byla vítězná Barbora Picková, která závod zvládla za 1 hodinu a 44 sekund. Hned za ní dohmátla další plavkyně Komety Brno Silvie Rybářová, která zaostala za svou oddílovou kolegyní jen o 4 sekundy a velký vliv na její výkon měla nedávná nemoc.

Mezi muži byl k vidění nový rekord ČR (53:09,30) a tento čas vytvořil bazénový specialista Jan Micka. Z brněnských plavců se vedlo nejlépe třetímu Karlu Balounovi, který zvládl trať ve výborném času a v novém osobním rekordu 55:31,5. Stříbro mu sice uniklo o šest sekund, ale dokázal pokořit přísný limit na Mistrovství světa v Kazani na 10 a 25 kilometrů.

Žactvo mělo v Praze také své Mistrovství ČR (5 km a 3 km). Titul na 5 km pro Kometu Brno vyplaval časem 1:08:48,8 Jiří Grabovski (r.n. 2002, kategorie starší žáci). Bronz pak vyplavala mladší žákyně Kristýna Hrušková, která zvládla mistrovskou trať 3 km v čase 43:41,4.

Výsledky
http://www.plavani.info/wp-content/files/vysledky/Vysledky_20150412_Praha.pdf