Galerie TRAM vozí koláže Za zrcadlem

IMAG1142Jízda tramvají nemusí být vždy jen únavná nuda. Všichni, kteří nastoupí to Galerie TRAM, jezdící po různých linkách v moravské metropoli, si totiž mohou cestu zpříjemnit prohlížením koláží brněnského fotografa jefa Kratochvila. Koláže pocházejí z nedávno vydané knížky Za zrcadlem, která poprvé prezentuje v této podobě unikátní Kratochvílův projekt z první poloviny osmdesátých let Dech brněnských ateliérů.

V rámci projektu jef vyfotil na stoIMAG1136 padesát brněnských výtvarníků a společně pak vytvořili koláže složené nejen z jejich portrétů a momentek z ateliéru, ale i doplněné ukázkou konkrétní tvorby každého jednoho z malířů, ilustrátorů, sochařů, keramiků... Koláže byly poprvé vystaveny v Malé galerii Čs. spisovatele na České v roce 1985 a výstava se setkala s obrovským zájmem a velmi příznivým ohlasem. Jako dobový dokument brněnské výtvarné scény a také jako ukázka jefova fotografického mistrovství však projekt neztratil na své zajímavosti dodnes.

Galerie TRAM bude s výstavou Za zrcadlem k „prohlédnutí" v Brně do konce února. Knihu Za zrcadlem si můžete objednat za výhodnou cenu na stránkách http://www.salina-brno.cz/objednavka.