Silný déšť „poslal" strážníky k vodě. Kontrolují hladiny řek i přehradu

DSCN9323Silné deště trápí již druhý den obyvatele Brna a celé jižní Moravy. Hasiči musejí odstraňovat vodu ze silnic i zatopených sklepů, v pohotovosti jsou i strážníci.

Hlídky městské policie se vzhledem k vývoji počasí a avizovanému riziku povodní znovu zaměřují na vodní toky protékající městem Brnem. Pozornost obrátily na řeku Svratku a Svitavu, ale také například na Obřanský, Zaječí či Ivanovický potok.

Několikrát denně monitorují změny úrovně hladiny po celé délce toků na území města Brna, zvýšenou pozornost věnují soutoku Svitavy a Svratky. Stejně tak mají strážníci pod dohledem hráz Brněnské přehrady. Přijaté opatření platí do odvolání. Podle předpovědi však vydatný déšť může ještě pokračovat i v dalších dnech.

Od pondělního večera do úterního rána vyjížděli jihomoravští hasiči k 41 událostem, z toho polovina výjezdů připadá na Brno.. Jejich technická pomoc byla nejčastěji potřeba při odstraňování popadaných stromů a odčerpávání vody z domů a garáží. Asi nejvážnější byla situace v Nesvačilce na Brněnsku.

Text: jag, jih; foto: archív MP