Výstava přiblíží cyklodopravu v Brně

cykloAž do 26. července 2024 mohou lidé navštívit výstavu Brněnská cyklostory v Urban centru na Staré radnici. Zaměřuje se na rozvoj a budoucnost cyklistické dopravy v Brně. Vstup je zdarma a nechybí ani pestrý doprovodný program.

Brněnská cyklostory nabízí pohled na cyklodopravu z různých úhlů. Návštěvníci se seznámí nejen se širokým kontextem městské cyklistiky, ale také s konkrétními plány a vizemi pro budoucí rozvoj příslušné infrastruktury v Brně. Součástí výstavy budou i osobní příběhy lidí a jejich motivací pro jízdu na kole doplněné o základní výstupy z nedávno uspořádané cykloankety, která shromažďovala názory, zkušenosti a podněty brněnských cyklistů.

„Cyklodoprava je důležitým prvkem udržitelné mobility ve městech. Chceme, aby v Brně byla jízda na kole bezpečná a aby byla přirozenou součástí každodenního života. Tato výstava je skvělou příležitostí seznámit veřejnost s našimi plány a zároveň prezentovat důležitost a potenciál městské cyklistiky pro Brno a život v něm," uvedl radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Výstava Brněnská cyklostory je přístupná zdarma od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin. Nabídne i doprovodný program v podobě cyklovyjížděk, pojízdné cyklodílny nebo debaty. Je určena nejen pro nadšené cyklisty, ale i pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech a výhodách cyklodopravy. Vernisáž se uskuteční 12. června v 17 hodin.

Přijďte se inspirovat a podpořit rozvoj cyklodopravy v Brně. Bližší informace najdete na urbancentrum.brno.cz. 

Přehled doprovodného programu:

  • 26. června 2024 od 17 hodin cyklovyjížďka s podpůrnou skupinou Bojíme se spolu.
  • 19. července od 16 hodin Cyklomejdan s diskuzí o výsledcích cyklo ankety a pojízdnou cyklodílnou Bike Kitchen.
  • 20. července od 10 hodin autenTICká projížďka Kolem Brnem