Designové trhy MINT Market zahajují v březnu novou sezónu v Tržnici Brno

KUK 2960mintBrno600233Moderně pojaté trhy, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market. O víkendu 16. a 17. března se po zimní pauze vrací svého rodného města. Všechna tři patra Tržnice Brno zaplní svěží móda, šperky, design, delikatesy, přírodní kosmetika a další poctivě zpracované výrobky.

Představí se tu více než 100 menších a začínajících značek, které tvoří lokálně, udržitelně a s láskou. Návštěvníci si tak budou moct osvěžit jarní šatník a užít si pohodovou a přátelskou atmosféru. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 10:00 do 17:00. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1500 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve více než dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2023 se konalo 58 prodejních dní v rámci 48 MINT Marketů. Celkem se za 14 let existence uskutečnilo už více než 350 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-68.

MINT Market Brno No. 68
16. – 17. 3. 2024
Tržnice Brno, Zelný Trh
10:00 - 17:00 (so, ne)
Vstup zdarma