Zvířata v brněnském útulku mají vynikající péči i díky příspěvkům veřejnosti

pejsek-sbírkaStrážníci by touto cestou rádi poděkovali všem laskavým dárcům, kteří se v minulosti rozhodli přispět na účet veřejné finanční sbírky ve prospěch útulku městské policie. Za dobu konání od dubna 2010 do dubna 2013 zaslali lidé více než půl milionu korun, jež výrazně přispěly ke skutečnosti, že péče o opuštěná zvířata je v Brně špičková a bez nadsázky nadstandardní.

Z celkové částky 554 495,49 korun putovalo rovných padesát tisíc korun na nákup veterinárních léčiv, klinických diet a zdravotnického materiálu. Více než dvě stě tisíc korun posloužilo pro pořízení krmiva pro psy a kočky.

I díky štědrým přispěvatelům se brněnský útulek může pochlubit prvotřídním lékařským vybavením, například nově pořízeným elektrokauterem. Tento chirurgický operační přístroj dovede díky vysokofrekvenčnímu elektrickému proudu zastavit krvácení nebo provést řez měkkými tkáněmi. Výrazně pomáhá zvířecím pacientům při mnoha operacích a nejedná se o vybavení, které by bylo v útulcích běžné. Jeho pořízení vyšlo na čtyřicet tisíc korun.
Obnovení se dočkala i technika nezbytná pro odchyt zatoulaných zvířat. Útulek získal za peníze ze sbírky sítě na kočky, smyčky a novou odchytovou klec na psy.

Sbírku se podařilo účelně vyčerpat do posledního haléře a její vyúčtování schválil 30. května 2013 Krajský úřad Jihomoravského kraje. Městská policie Brno si dovoluje ještě jednou poděkovat všem dárcům. Vzhledem k pozitivnímu přístupu veřejnosti vyhlásí v letošním roce sbírku novou, předpokládaným termínem zahájení je červenec tohoto roku. Zájemci o přispění se vše včas dozvědí z internetových stránek www.mpb.cz.

Text: jag, foto: archív MP