V areálu Nové Zbrojovky promítá Letní kino

letní kinoKino Art se i letos vydává do areálu Nové Zbrojovky, kde přinese již třetí ročník Letního kina Nová Zbrojovka. Diváci se stejně jako v minulých letech mohou těšit na očekávané filmové premiéry, letní blockbustery, ale také klasické letní hity či české nebo artové snímky. Protože letní kino je nejlepší se sklenkou dobrého drinku v ruce, nebude chybět ani občerstvení. To zajistí kavárny Industra a re.SET. Letošní sezóna bude navíc ozvláštněna pravidelným grilováním v režii re.SETu, diváci si tak budou moct vychutnat letní večery se vším všudy.

„Letní kino Nová Zbrojovka je jediným letním kinem v Brně, které disponuje digitální technologií a dokáže tak pod širým nebem nabídnout filmové premiéry," komentuje jedinečnost kina primátorka města Brna Markéta Vaňková: „Jsou však i jiné důvody, proč byste měli do tohoto kina zavítat. Letní kino se nachází ve svěží lokalitě areálu Nové Zbrojovky v Židenicích, který nabízí klid a odpočinek od zrychleného městského života, zároveň je ale v dostupné vzdálenosti od centra. Snadno se tam dostanete jak pomocí MHD, tak pěšky. Během dne si tak můžete zajít na vycházku kolem řeky, zasportovat v areálu či si vychutnat výbornou kávu a večer zakončit skvělým filmem. Těší mě, že realizace již třetího ročníku Letního kina Nová Zbrojovka potvrzuje úspěšnou spolupráci města, kulturní organizace a soukromých subjektů."

Letní kino se letos v rámci areálu přesunulo do vhodnější lokality. Již se nenachází na fotbalovém hřišti, ale vedle kavárny Industra, tedy pouze o pár metrů dál než dříve. I tento malý přesun ale ještě více vylepší divácký zážitek: „Po zkušenostech z minulých let jsme pracovali na tom, aby večery pod širým nebem byly ještě lepší. Přesunutí kina z fotbalového hřiště zajistilo ochranu před větrem, diváci si tak mohou vychutnat třeba nového Andersona nebo Nolana ve větším pohodlí, na lehátku a s drinkem v ruce. Přesunutí pro nás zároveň znamená jednu důležitou věc. Pokud bude silnější vítr, nebudeme muset rušit projekce a o své oblíbené filmy či očekávané premiéry nepřijdete," komentuje přesun dramaturg a vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

Areál Nové Zbrojovky disponuje kromě letního kina i sportovištěm a nabízí další bohatou zábavu, strávit tam tak můžete doslova celý den. Letos nabídne také pravidelné grilování: „Jsme rádi, že se letní Kino Art vrací k nám do Nové Zbrojovky už třetí sezónu, tentokrát navíc ve vylepšeném kabátě. Nová Zbrojovka si od covidu-19 zvládla vybudovat pověst jako místo celé škály zajímavých kulturních a společenských akcí – od lokálních marketů, přes food festivaly a koncerty až po opulentní Nebál. Spousta akcí se k nám navíc, stejně jako kino, vrací opakovaně. To je pro nás známka kvality a toho, že jdeme správným směrem. Vzniká nám tu skvělá komunita, což je pro nás velmi důležité," říká Miroslav Pekník, Development Director Nové Zbrojovky a brněnského developmentu v CPI Property Group.

Kino přinese filmové projekce téměř každý den, v červenci budou začínat ve 21.30 a v srpnu a září ve 21.00. Program bude pravidelně zveřejňován na webové stránce www.letnikinoart.cz  a na sociálních sítích Kina Art. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na webu či na místě za jednotnou cenu 150 Kč. Diváci mohou také opět využít speciální kartu diváka, která nabídne výhodné volné vstupy. Letní kino Nová Zbrojovka se nachází v areálu Nové Zbrojovky, vedle kavárny Industra a naproti budovy ZET.office. Do areálu je možné přijet autem či MHD, a to na zastávky Kuldova nebo Náměstí Republiky.

(TIC Brno. foto: Kino Art)