Soutěž BRNO PUMP – KIDS TOUR přinesla závody pro děti a mládež

pumpTři po sobě následující čtvrteční odpoledne byla díky Odboru participace Magistrátu města Brna ve znamení závodů pro děti i juniory na pumptrackových a BMX dráhách v Brně. Všechny závody se konaly na sportovištích vybudovaných podle přání Brňanů z participativního rozpočtu Dáme na vás.

Celkem devět desítek malých i větších závodníků si kromě vlastního soutěžení užilo spoustu zábavy a společně s početnou diváckou podporou zhlédlo i pumptrackové exhibice.

„Na všech třech závodech mě nadchly skvělé sportovní výkony dětí, jejich společná radost ze závodění a kamarádská atmosféra. To jim jistě bude připomínat také medaile, kterou všichni závodníci dostali. Jsem rád, že realizované nápady z participativního rozpočtu Dáme na vás dávají dětem možnost si zasportovat a užívat si aktivně volný čas," uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Tour odstartovala 27. dubna v cykloparku mezi Vinohrady a Líšní v blízkosti ulice Čejkovické, pokračovala 4. května na BMX hřišti v areálu Pod Plachtami v Novém Lískovci vybudovaném z projektu Děti patří na hřiště! a poslední část se uskutečnila 11. května v areálu Pumptrack pod Pekárnou v Bystrci.

„Dnes je často zmiňován nezájem dětí o sport a pohyb, ale na BRNO PUMP – KIDS TOUR jsem se přesvědčil, že pokud mají děti v blízkosti bydliště volně přístupná sportoviště, jako jsou právě i pumptrackové dráhy, tak si cestu k radosti ze sportování najdou mnohem snadněji. Podpořit děti ve sportování vnímám jako nesmírně důležité a chci, aby Brno bylo městem, které je v tom aktivní a myslí na zdraví svých obyvatel," připojil se náměstek primátorky Jaroslav Suchý.

Nezapomeňte, že až do 31. května můžete na webu paro.damenavas.cz podpořit nápady Brňanů na zlepšení města.

(mmb)