Kde zažít to nejlepší z české gastronomie? Jedině na Špilberku

primaJe možné zvládnout navštívit legendární restaurace v České republice za jediný den? Ano, v Brně to možné je, a to v pátek a sobotu 2. a 3. června na hradě Špilberk, kam zavítá se svojí tour Prima FRESH festival. O unikátní gastronomické zážitky se postará Café Imperial Zdeňka Pohreicha ve spolupráci s Valoria Restaurant, restaurace U Sapíků, český Národní tým kuchařů a cukrářů a Restaurant Marcela Ihnačáka.

Neopakovatelný zážitek

Festivalů se běžně neúčastní, ale na Prima FRESH festival dorazí! Řeč je o legendárních restauracích z celé České republiky. „To, že se TOP kuchaři z Česka sejdou pod ´jedním nebem´ je naprosto unikátní záležitost," potvrzuje Petr Jirásek, ředitel Prima FRESH festivalu. A že bude festival opravdu nabitý dokládá i heslo letošního ročníku: „Ještě více gastronomických zážitků."

Pohlreich jako legenda

Zdeněk Pohlreich je na Prima FRESH festivalu stálicí už několik let, ale jeho vyhlášený podnik Café Imperial tu bude vůbec poprvé. Na festivalu spojí Café Imperial svoje síly s brněnským podnikem Valoria Restaurant a budou nabízet společné menu.

Nároďák předvede, co umí

U českého Národního týmu kuchařů a cukrářů zase bude možné ochutnat něco, co se běžně ochutnat nedá. „Nároďák" jsou nejlepší kuchaři a cukráři v České republice, kteří soutěží po celém světě a vedou si opravdu skvěle.

Klasika od Sapíků nezklame

Nejen na Klokočné všichni dobře znají rodinu Sapíků a jejich podnik U Sapíků, kde vaří otec a syn. Na festivalu už se objevili, ale poprvé budou servírovat menu za svoji restauraci. Jaroslav Sapík vařil například na Pražském hradě, v hotelech ve Vídni, Španělsku, Indii nebo Singapuru.

Z Mikulova přijede Ihnačák

A co takhle česká kuchyně inspirovaná židovskou tradicí? Tak tohle menu najdou gurmáni v nabídce Restaurantu Marcela Ihnačáka z Mikulova. Populární kuchař Marcel Ihnačák se může pochlubit dvěma Michelin hvězdami a také zkušenostmi sesbíranými od světoznámého Jamie Olivera.

Hvězdná Cooking stage

Hlavní program celého festivalu bude v režii mistrů kuchařů na Cooking stage, kde kromě hlavních hvězd z legendárních restaurací bude menu připravovat Veronika „BESKY", Pavel Berky, šéfredaktorka časopisu Prim FRESH Klára Michalová a herci ze ZOO. O další zábavu se postará kapela Děda Mládek Illegal Band nebo Lukáš Pavlásek a jeho stand-up comedy Na Stojáka.

Delikatesy nejlepší na světě

Úžasná chuť těch nejlepších marmelád, chilli omáček, čokolád, paštik nebo výběrového pepře – to je Great Taste. Na festivalu budou mít delikatesy světové úrovně, které obdržely ocenění Greate Taste, svoji vlastní zónu. Hvězdami oceněné pepře doveze Pepper Field a čokolády například Pražská čokoláda Steiner & Kovařík.

Spoluorganizátorem akce je Hrad Špilberk a TIC Brno. Pro více informací sledujte web Prima FRESH festival (https://www.freshfestival.cz/brno/) nebo Facebook a Instagram.