Nečekejte na nemoc, vyhněte se jí, radí Brněnské dny prevence

dnyMnoha chorobám se dá předejít preventivním vyšetřením, zdravým životním stylem a péčí o duši. Na tuto premisu chtějí upoutat pozornost Brněnské dny prevence, které probíhají od 13. do 30. dubna.

„V průběhu kampaně Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci s odbornými institucemi připravil více než desítku zajímavých akcí, které Brňanům ukážou, že prevence je nedílnou součástí péče o zdraví, neboť je lepší nemocem předcházet než s nimi bojovat. Zájemce čekají přednášky a semináře o snižování váhy, užívání léků, péči o blízké s Alzheimerovou nemocí, o kojení nebo dětských úrazech," popsala zastupitelka města Brna Dagmar Seidlová, která má v gesci zajištění optimálního fungování zdravotnictví na území města.

Do 30. dubna pak bude možné navštívit individuální konzultace s nutričními terapeutkami na téma obezita a změna životního stylu, na přednášce o prevenci onkologických onemocnění se dozvíte, co způsobuje HPV a jak se viru bránit, a na přednášce o správném užívání léků odborníci vysvětlí rozdíly mezi lékem a doplňkem stravy.

Pozornost je věnována i péči o novorozence a prevenci úrazů dětí. Zajímavé informace přinese také přednáška o vrozeném vysokém cholesterolu či o rakovině slinivky a konzumaci alkoholu. Přednáška o péči o osobu s Alzheimerovou chorobou se zaměří na příznaky a fáze vývoje této nemoci. Na praktickém workshopu o záchraně života se účastníci naučí správný postup při resuscitaci a na přednášce o integrovaném záchranném systému se seznámí se zdravotnickou záchrannou službou a kompetencemi zdravotníků.

Program najdete na webu zdravi.brno.cz.

(mmb)