Mužský plavecký tým Komety Brno získal 28. mistrovský titul

liga Kometa Brno 2023Finále I. a II. ligy Mistrovství České republiky družstev 2023, které se konalo 18. – 19. března v Pardubicích, dopadlo pro Klub plaveckých sportů Policie Kometa Brno skvěle. V první lize měl klub mužský i ženský A tým a ve druhé lize pak startoval mužský B tým.

Muži A-týmu si po loňském třetím místě opět spravili chuť, a i přes kvalitní startovní pole po roce vrátili Kometu Brno zpět na mistrovský trůn v I. lize, když závěrečnou kraulovou štafetou doslova urvali rozhodující body před vedoucí Slávii VŠ Plzeň. Podařilo se to díky skvělým výkonům řady opor a také díky výborným výsledků nováčků v A-týmu. Titul s číslovkou 28. je znovu v Brně.

Ženskému týmu se v I. lize dařilo velmi dobře, i přestože na start nepustili jednu kvalitní plavkyni. Týmové pojetí a výkon všech žen Komety Brno s přehledem stačil na pěkné, ale nepopulární 4. místo.

Mužský tým B tým startoval ve finále 2. lize značně oslaben, když dva dny před startem finále vypadla kvůli nemoci trojice zkušených plavců. Díky tomu bylo náročné obsadit kompletní disciplíny. B tým Komety si vyplaval ve finále druhé ligy 8. místo.

"Všichni zaslouží pochvalu a chválím přístup celého týmu během tohoto víkendu. Muži A-týmu předvedli bojovný výkon, který orámovali triumfem nad Plzní a Pardubicemi. Výkon A – týmu žen i přes problematiku nemožnosti nasadit jednu plavkyni musíme ocenit, protože dokázaly držet krok s nejlepšími týmy jako Pardubice, Ostrava a Plzeň. Muži B – týmu v druhé lize měli trošku smůlu kvůli nemocnosti, ale pro ně byl hlavním cílem dostat se do finálového kola. Výsledek je o to cennější, že se plavalo na padesátimetrovém bazéně, který díky probíhající rekonstrukci Za Lužánkami nemáme již skoro rok k dispozici a naši plavci musí trénovat v nevyhovujících časech a prostorech!" vzkazuje předseda klubu Jiří Vlček.

(KPSP Kometa Brno)