První MINT Market letošního roku se vrací už po šedesáté do Brna

KUK 5302mibrModerně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market. V pátek a v sobotu 17. a 18. března se do svého rodného města vrátí už po šedesáté.

Nemusíte nakupovat jen v obchodních centrech - přijďte si raději pořídit originální a udržitelné kousky přímo od jejich autorů. V celé budově Tržnice Brno na Zelném trhu se představí více než 100 českých, slovenských a ukrajinských tvůrců. Pro návštěvníky bude otevřeno v pátek od 11:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst.

Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.
Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-60,  ve Facebookové události https://fb.me/e/28ErBCyWx  nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz.

MINT Market Brno No. 60
17. – 18. 3. 2022
Tržnice Brno, Zelný Trh
11:00 – 18:00 (pá) / 10:00 - 17:00 (so)
Vstup zdarma