Strážníci v krátké době dopadli už třetího podezřelého z poškození autobusu

MP Brno-rozbiti-autobus-vandalismus-sklo-okno-dpmb-mhd-011Hlídky brněnské městské policie dělají vše pro to, aby vandalům neprocházelo ničení vozidel dopravního podniku. Úsilí se vyplácí a jen za několik posledních dnů strážníci dopadli tři podezřelé, kterým teď hrozí vězení.

Nejčerstvěji ve čtvrtek před třetí hodinou ráno spěchala autohlídka do Mariánského údolí, kam ji na pomoc povolal dispečink dopravního podniku. Dvaačtyřicetiletý muž tam údajně prohodil kámen jedním z velkých bočních skel autobusu. Hlídka ho dopadla přímo na konečné. Škoda se pohybuje okolo 15 tisíc korun.

Shodou okolností úplně na stejném místě jiný muž minulé úterý také mrštil kameny na autobus a postupně rozbil hned dvě okna. Ventiloval tím prý svou frustraci z toho, že nestihl svůj spoj. Při orientační zkoušce nadýchal strážníkům dvě promile.

V závěru ledna si hlídka městské policie při průjezdu Husovou ulicí všimla, jak na zastávce Šilingrovo náměstí rozlícený mladík zběsile kopal do dveří nočního autobusu, až rozbil jednu ze skleněných tabulí. O něco dříve při slovní výměně s ostatními cestujícími údajně vytáhl nůž. Před strážníky se sice snažil utéct, ale jeden z nich ho stáhl k zemi a spoutal. Hlídka u něj potom našla dokonce dva nože. Aktéři všech tří případů jsou teď důvodně podezřelí z trestného činu.

(jag)