Někdo odložil u popelnic kočku zavřenou v krabici

mppMinulý týden nalezl muž u kontejnerů ve Starém Lískovci pečlivě zalepený balík, ze kterého slyšel mňoukání, ale netroufal si ho otevřít. Na horní straně byla totiž připevněná cedulka s nápisem „Pozor! Polodivoká kočka". Zavolal proto brněnské strážníky, pro které bylo nahlédnutí dovnitř  překvapivě pracné.

Pevný karton byl důkladně přelepený a malý otvor k nahlédnutí opatrně vyřezávala nožem přibližně dvě minuty. Strážníci u toho dávali pozor, aby neporanili zvíře, které by bylo případně v balíku zavřené. Když potom dovnitř posvítili baterkou, uviděli mladého tygrovaného kocoura, který se strachy tísnil v rohu krabice. Odchytová služba městské policie ho proto odvezla do útulku, kde se jej hned ujal personál. Navzdory varováním se ukázalo, že přibližně dvouletý kocour je ochočený, klidný a naprosto mírumilovný. Poté, co projde preventivní karanténou, tedy budou moci zájemci požádat v útulku o jeho adopci. Strážníci s případem i dál pracují. V Oderské ulici se jim podařilo získat informace, které by mohly vést k nalezení člověka, který kočku u popelnic odložil. Svědci, kteří by mohli přispět k objasnění, se mohou hlásit na služebně v Labské ulici anebo zavolat na číslo 547 22 33 43.

Poté, co se kocour v útulku zabydlel a ukázalo se, že je spokojený a zdravotně pravděpodobně naprosto v pořádku, začali mu jeho zachránci pracovně říkat Schrödinger v odkazu na slavný myšlenkový experiment rakouského fyzika Erwina Schrödingera. Případný zájemce o adopci si ho ale samozřejmě bude moci pojmenovat podle svého uvážení.

(jag)