Strážníci zabránili dalším údajným krádežím baněk ze stromu na Zelném trhu

mpBaňky zdobící vánoční strom na Zelném trhu i nadále přitahují pozornost kolemjdoucích. Také tentokrát ale jejich pokusy odnést si je domů zachytili pracovníci dohledového centra městské policie na kamerách. Během noci ze čtvrtka na pátek tak díky nim strážníci dopadli další osoby prahnoucí po velkých blýskavých ozdobách.

Nejprve těsně před půlnocí odstranil baňku ze stromu třicetiletý muž. V doprovodu svých známých se s ní vydal do Masarykovy ulice, kde ho strážníci zakrátko kontaktovali. Ihned přiznal, že krást ozdobu byla hloupost. Pod dohledem hlídky se tedy vydal zpět na Zelný trh, kde baňku vrátil na vánoční strom.

Stejně dopadla i parta kamarádů, která si ze stejného stromu, jen pár hodin poté, odnášela hned dvě baňky. Někteří z nich se s nimi zřejmě na památku fotili, vybrali si k tomu ale místo přímo pod kamerami. Ani tentokrát se však s kradenými ozdobami daleko nedostali. Strážníci čtveřici dostihli v Pekařské ulici, a právě díky jejich včasnému zákroku se také tyto baňky dostaly zpátky na své místo. Protože ani v jednom případě nedošlo k poškození ozdob, uzavřeli je strážníci domluvou. (ms)