Charitativní jízda pomůže nemocným dětem. Dárci se poprvé svezou novou tramvají po nové trati

DSC 7194Po nové trati novou tramvají, a ještě pro dobrou věc. Dopravní podnik města Brna a Škoda Group uspořádají charitativní jízdu. Výtěžek z akce půjde na dobročinné účely.

Na šest desítek zájemců bude mít mimořádnou příležitost projet se v předstihu novou tramvají po nové trati do kampusu. Ve čtvrtek 8. prosince v odpoledních hodinách se totiž uskuteční charitativní jízda novým vozem Škoda ForCity Smart 45T, který stále najíždí potřebných 10 000 km bez cestujících. „O novou tramvaj i trať ke kampusu má veřejnost velký zájem. Byla by škoda ho nevyužít. Chceme podpořit dobrou věc, navíc v době adventu. Věříme, že jízdu plně obsadíme," popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Do charitativní akce se zapojí i Škoda Group, která tramvaj pro brněnský dopravní podnik vyrobila. „Rozhodli jsme se podpořit dobrou věc a rádi se přidáme ke sbírce dopravního podniku. Věříme, že se místa v naší nejmodernější tramvaji rychle zaplní a že dárci budou štědří," dodal Tomáš Ignačák, Prezident regionu CZ/SK Škoda Group.

Zájemci o charitativní jízdu se musí do 6. prosince 15:00 přihlásit na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   – uvést své jméno, počet cestujících. Následně se dozví místo a čas nástupu. Cena jízdy bude zpoplatněna minimální částkou 100 Kč za dítě a 200 Kč za dospělého. Celý výtěžek pak poputuje na konto nadace Velvet smile, o.p., brněnské organizace, která pomáhá zlepšovat kvalitu života rodinám nemocných a postižených dětí i obětem domácího násilí.

DPMB už v minulosti v době adventu pomáhal. Třeba v loňském roce dražbou deskové hry Brno Šalinou, kdy se podařilo vybrat téměř 12 tisíc korun na charitu.

(dpmb)