V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

tabVe spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

„Tento projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás je praktickou ukázkou zvyšování úrovně služeb pro uživatele městské hromadné dopravy v Brně a zkvalitnění poskytování informací. Jsem rád, že při realizaci zastávkových elektronických informačních panelů byly využity moderní technologie a například svítivost LED diod je automaticky upravována podle okolního osvětlení, aby byla zaručena dobrá čitelnost za všech světelných podmínek i ekologický přístup," uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatel Štěpán Juránek přišel s nápadem instalovat digitální tabule s odjezdy na zastávkách u Dělnického domu, aby i zde došlo k posílení standardů moderní městské hromadné dopravy. Jeho projekt získal 2326 hlasů a umístil se na 10. místě v šestém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení tabulí činily téměř 1,5 milionu korun.

„Digitální tabule ocení celé východní Brno, jehož obyvatelé Dělnický dům využívají jako významný přestupní uzel MHD. Díky jednomu z nejhezčích výhledů na Brno z Bílé hory je ale ocení i mnozí další, kteří k nám zavítají. Berte to jako pozvání, rádi Vás v Židenicích přivítáme," sdělil navrhovatel Štěpán Juránek.

Podrobnější informace o projektu najdete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1755

(mmb)