Běhejme a pomáhejme útulkům

6V neděli 11. září se v parku v Lužánkách bude konat 6. ročník charitativního běhu a procházky pro útulky v Brně. Akce je spojena především se psími útulky, ale letos se jí účastní i brněnský Charitativní kočičí spolek Kryšpín, proto jsou srdečně zváni nejen milovníci psů, ale i koček, zkrátka všichni, kterým není osud opuštěných zvířat lhostejný.

BĚHEJME A POMÁHEJME ÚTULKŮM je spolek, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice (samotný nápad vznikl v roce 2014, kdy si zakladatel Petr Sokolík šel zaběhat s pár přáteli a stanovili si startovné, které věnovali psímu útulku). Tak vznikl projekt, který k letošnímu roku už pomohl 178 útulkům (psí, kočičí, farmy) částkou 8.103.000 Kč a jde dál a dál díky srdcařům, kteří se na něm podílí - to vše ve svém volném čase. Kromě toho také nedávno pomohli nasbírat a odvézt 300 tun krmiva na Ukrajinu.

V Brně se letošní akce koná v neděli 11. 9. 2022 ve 13 - 16 hod (START v 15:00) v brněnském parku Lužánky, hlavním partnerem akce jsou chovatelské potřeby AKINU a výtěžek půjde na 5 moravských organizací: Dočasky c.z., Útulek Tibet z.s., Tlapky na cestě z.s., Dejte nám šanci z.s. a Charitativní kočičí spolek Kryšpín, z.s.

Budou připravené dva okruhy - běžecký na 3,5 km a pěší na 1 km. Neběží se o vítězství, nejsou připravené stupně vítězů, smyslem akce je přijít se proběhnout/projít se svými kamarády, dětmi, psy a strávit fajn odpoledne díky připravenému doprovodnému programu (kapela Zuzana Santin Band, taneční vystoupení Magic Free Group, tetování a malování na obličej, opičí dráhy pro děti, fotokoutek, psí kusy a speciálního hosta).

Web celého projektu: www.behproutulky.cz