Velikonoce ve Vaňkovce

Velikonoce 24Vítejte ve vesničce veselých oveček! Pro letošní Velikonoce jsou pro vás a vaše ratolesti připraveny vaše oblíbené postavičky. Pasáž Galerie Vaňkovka se opět promění ve vesnici plnou roztomilých oveček. Od 3. dubna do 21.dubna si můžete užít velikonoční atmosféru ve Vaňkovce a zjistit, že plyšové ovečky umí šít i háčkovat, sázet kytičky na louce, ale také sprejovat obří velikonoční vejce jarními barvami.

Pro vaše děti je připravena kreativní zábava v dětském koutku s výtvarnou dílnou.
Otevřen je od 3. dubna do 21.dubna denně od 10 do 18 hodin. V dětském koutku také uvidíte ukázky výroby tradičních velikonočních dekorací od zástupců chráněných dílen.
Dále budou představeny ukázky krojů a tanců z různých oblastí jižní Moravy.


Velikonoce s Rotary klubem Brno CIty

Již třetím rokem bude o Velikonocích Galerie Vaňkovka ve spolupráci s Rotary klubem Brno City pomáhat potřebným. Od 3. do 19. dubna bude možné na stánku v centru Vaňkovky zakoupit od 11 do 18 hodin dekorativní velikonoční vajíčka z keramické dílny Domova seniorů Foltýnova v Brně – Bystrci, doplněná o limitovanou edici velkých keramických vajíček s podpisy známých osobností české kulturní, sportovní a společenské scény. Zakoupením těchto keramických vajíček přispějí návštěvníci Vaňkovky na projekt, jehož cílem je vybudovat relaxační centrum v mateřské školce pro děti s autismem na Lidické ulici v Brně.

Speciálně vybavená místnost představuje prostředí, ve kterém se děti necítí ohroženy, která vede k jejich uvolnění a klidu, podporuje vnímání, relaxaci, rozvíjí představivost, navazuje a upevňuje sociální vztahy a komunikaci. Na Zelený čtvrtek bude prodej velikonočních vajíček doplněn o prodej speciálního velikonočního piva z brněnského pivovaru Richard, a to 17. dubna od 11 do 21 hodin.

Spolupráce s Rotary klubem Brno City začala před devíti lety prodejem tradičního vánočního punče, jehož výtěžek je vždy určen na charitativní účely. V minulosti byl výtěžek věnován například sdružením a organizacím Debra, Klokánek, Práh či Diakonie v Kloboukách u Brna.


Doprovodný program Velikonoc ve Vaňkovce

Pátek 4. dubna – neděle 6. dubna – Ukázky výroby tradičních velikonočních dekorací ze slámy či proutí, malování vajíček, pletení věnečků a další v dětském koutku pro děti i rodiče.
Sobota 5. dubna – neděle 6. dubna - Ukázka krojů z hanáckého Slovácka předvedení tance Zavádka
Pátek 11. dubna – neděle 13. dubna – Ukázky výroby tradičních velikonočních dekorací ze slámy či proutí, malování vajíček, pletení věnečků a další v dětském koutku pro děti i rodiče.
Sobota 12.dubna - Pečení pro děti, prodej velikonočního pečiva, jehož výtěžek bude věnován na dobročinné účely
Sobota 12.dubna – neděle 13. dubna - Chlapské kroje a zatančení verbuňků
Čtvrtek 17. dubna – charitativní prodej velikonočního pivního speciálu rodinného pivovaru Richard
Pátek 18. dubna – neděle 20. dubna – Ukázky výroby tradičních velikonočních dekorací ze slámy či proutí, malování vajíček, pletení věnečků a další v dětském koutku pro děti i rodiče.
Sobota 19. dubna – neděle 20. dubna – Ukázky krojů z Kyjovska, vystoupení dívčího sborečku z Dubňan a tanec skočná

Text: van, foto: archív GV