Královopolská okna soutěží o to, které nejvíc rozkvete

IMG 0049Pestrobarevné girlandy květin přepadající hluboko přes fasádu. Anebo naopak třeba vzrostlé muškáty, doplněné i jinými druhy, otáčející se za sluncem? Domácí zahradníci v Králově Poli mají nyní šanci zvítězit a ukázat svoje pěstitelské schopnosti a zahrádkářský um alespoň „v malém". Místní radnice totiž letos poprvé vyhlásila soutěž O nejrozkvetlejší okno anebo balkón v Králově Poli.

Vítěz soutěže obdrží dárkový poukaz na nákup zboží ve specializovaném zahradnictví v hodnotě 3.000 korun, druhé a třetí místo bude odměněno dárkovými poukazy v hodnotě 2.000 a 1.000 korun. Udělena bude i zvláštní cena Komise životního prostředí při RMČ – dvě vstupenky na ples zastupitelstva městské části, který se uskuteční v únoru 2014.

Květinovou výzdobu svých okenIMG 0057 nebo balkónů orientovaných do ulice mohou obyvatelé Králova Pole přihlásit do soutěže od 15. června do 30. září 2013. Časové rozpětí pro podávání přihlášek bylo stanoveno tak, aby měl každý možnost vystihnout okamžik, kdy bude jeho živá květinová výzdoba okna či balkónu nejkrásnější.

Následovat bude hlasování pro ty nejlepší. Podrobná pravidla soutěže jsou zveřejněna na www.kralovopole.brno.cz.

Text: red, foto: archív ÚMČ Brno - Královo pole