Alenu Antalovou po čtvrté mateřské čeká Don Juan!

AAHerečka Alena Antalová se po necelé dvouleté pauze vrací zpět na prkna svého domovského divadla. Tato čtyřnásobná maminka Alenky, Elenky, Honzíka a Marušky však nezahálela ani v době mateřské dovolené. V únoru 2014 se rozloučila čtyřmi představeními s titulem Hello, Dolly!, pod režisérským vedením Stanislava Moši nazkoušela na jaře 2013 roli Grizabelly v legendárním muzikálu Kočky, s režisérem Mikolášem Tycem spolupracovala na podzim na dramatu Podivný případ se psem, v němž ztvárnila roli matky autistického chlapce Christophera. A zahrála si i poslední reprízy legendárního muzikálu Mary Poppins. S touto inscenací účinkovala také při hostování Městského divadla v Praze v Divadle Hybernia.

Jen několik dní po návratu z mateřské naskočí Alena Antalová opět do rozjetého vlaku MdB, tentokrát se můžeme na oblíbenou herečku těšit ve světové premiéře muzikálu Don Juan! autorů Vaša Patejdla, Eduarda Krečmara a Ivana Hubače, kde ztvární roli Clary.


Alena Antalová

Studium JAMU ukončila v roce 1994, od 1. 8. 1994 je v angažmá v Městském divadle Brno. Je držitelkou prestižní Ceny Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku do 33 let. Spolupracuje také s TV: seriál Život na zámku, Četnické humoresky, televizní film Společník, seriál Pojišťovna štěstí.

Z rolí na repertoáru MdB:
Eva von Steinbergová (Peklo), Sukie (Čarodějky z Eastwicku), Máma Mortonová (Chicago), Audrey (Kvítek z horrroru), Grizabella (Kočky), Judy (Podivný případ se psem)

Výběr ze starších rolí, které již nejsou na repertoáru divadla:
Markéta (Mistr a Markétka), Desdemona (Othello), Roxana (Cyrano z Bergeracu), Helena Schwaigerová (V jámě lvové), Helena (Kean IV.), Královna Kateřina (Jindřich VIII.), Hana Jarvisová (Arkádie), Nina (Maškaráda), Nana (Nana), Matka (Babylon), Ahinsa (Zahrada divů)

Text: red, foto: archív MdB